FINAL – FOUR II.ligy basketbalu mužov  Západ vs. Východ.

BK Dolný Kubín – MŠK BO Holíč 73:71 ( 34:36)
Zostava a body MŠK Holíč:  Bačík, Bluska, Došek 12, Halahija 2, Hanusek 27, Jaborník 13, Snopko 13, Mihaliska 4, Marenčík Ondrej, Masaryk, Rozboril,
Tréner : Ľ.Marenčík

V dňoch 5 – 6 mája sa basketbalisti MŠK BO Holíč zúčastnili záverečného turnaja II. ligy FINALFOUR 2018, ktorého organizáciou sa úspešne podujal basketbalový klub z Levoče. Prvým súperom Holíčanov bol víťaz II. ligy východ – BK Dolný Kubín. Holíčania od úvodu zaskočili svojho súpera najmä dobrou súhrou v pod košovom priestore, presnou streľbou spoza trojbodového oblúka a predovšetkým skvelou obranou čo prispelo k vybudovaniu dvanásť bodového náskoku. V závere prvého polčasu basketbalisti Holíča poľavili v koncentrácii čo súper využil na skorigovanie stavu na polčasových 34 : 36. Do druhého polčasu mali lepší vstup opäť Holíčania a odskočili súperovi o sedem bodov, no záver tretej štvrtiny patril hráčom z Dolného Kubína, ktorí sa dotiahli na rozdiel jedného bodu. V záverečnej štvrtine prišli Holíčania o svoje vedenie v záverečnej minúte, keď im chýbali nielen sily, ale najmä ,,vyfaulovaní“ hráči základnej zostavy a tak s postupu do finále sa tešili hráči BK Dolný Kubín. Na konečnom výsledku mal nie malý podiel jeden z rozhodcov ( Tomáš Lukáč ) v stretnutí, ktorý svojimi jednostrannými, tendenčnými verdiktami a najmä povolením úpravy technického zariadenia ( košov ) počas prebiehajúceho zápasu ( polovica tretej štvrtiny ) nepresvedčil prítomných o oprávnenosti svojej nominácii na vrcholnom podujatí II. ligy – FINALFOUR 2018, ale to už je skôr podnet pre kompetentné orgány SBA. Basketbalisti Holíča podali v tomto zápase jeden z najlepších výkonov v sezóne a parí im veľká pochvala.

BK EXIT Nitra – MŠK BO Holíč 64:79 (35:41)
Zostava a body MŠK Holíč:  Bačík 9, Bluska, Došek 18, Halahija, Hanusek 22, Jaborník 16, Snopko 12,  Mihaliska 2, Marenčík Ondrej, Masaryk, Rozboril

V nedeľu sa o tretie miesto stretli porazení zo sobotných semifinálových zápasov, víťaz II.ligy západ BK EXIT Nitra a MŠK BO Holíč. Nakoľko sa obe mužstvá dobre poznajú, bolo otázkou kto nazbiera väčšiu motiváciu do vzájomného duelu. I keď prvé body zaznamenali hráči z Nitry boli to Holíčania, ktorí si vytvorili v závere prvej štvrtiny osem bodový náskok a v prvom polčase kontrolovali priebeh hry. Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvé dejstvo, Holíčania kontrolovali priebeh zápasu, postupne navýšili svoj náskok na záverečných pätnásť bodov a obsadili tretie miesto vo FINALFOUR 2018.

Ďakujeme vedeniu mesta Holíč, všetkým sponzorom  a priaznivcom MŠK BO Holíč za podporu.