Výsledky a komentáre súťaží Západoslovenského futbalového zväzu – 4. liga SZ a 5. liga Západ.

Ilustračné foto: 123rf.com

4. liga SZ 24. kolo

Boleráz – Iskra Holíč 2:2 (0:0)

Góly: 64. E. Guoth, 83. T. Bagi – 50. L. Pavlačka, 65. M. Uher, ČK 0:1 (81. Dubec), 150 div., r. Martiška.

Holíč: Ravas – Zaťko, Vaclavik, Konečný, Dubec, Mráz, Uher, Pagáč, Ličko, Pavlačka (90. Rajčák), Predmeský (60. Nečas), tréner Roman Truska.

Domáci boli favoritom a stretnutie začali aktívnejšie. K súperovej bráne sa dostávali najmä dlhými nakopávanými loptami. Holíčanom v prvom polčase pomohla dvakrát konštrukcia bránky, no aj oni mali šance a ešte vyloženejšie. Sami pred domácim brankárom sa ocitli Pavlačka, Mráz i Uher, no ani jeden z nich sa nepresadil. Všetko podstatné sa odohralo po prestávke. Už v 50. min. dal vedúci gól hostí Pavlačka. V 64. min. vyrovnal bývalý hráč Holíča Erik Guoth na 1:1, no už o minútu Záhoráci opäť vyhrávali po góle Martina Uhera – 1:2. V závere vsadili domáci na vabang, k čomu im pomohlo aj prísne vylúčenie Lea Dubeca v 81. minúte. Už o dve minúty domáci početnú výhodu využili a Bagi vyrovnal na konečných 2:2. Možno povedať, že Holíčania skôr dva body stratili, ako jeden získali.

Ďalšie výsledky 24. kola: Malženice – Myjava 3:1 (1:1), P. Orolín 2, J. Braniša (11) – E. Vávra, ČK 0:1 (29. Horeš), Domaniža – V. Kostoľany 4:0, Trenč. Stankovce – Šimonovany 1:1, Nová Dubnica – Partizánske 1:4, Častkovce – Vrbové 0:1, Hlohovec – Prečín 6:0, voľno – J. Bohunice.

Dohrávky 17. kola: Holíč – Vrbové 0:0, Šimonovany – Partizánske 5:1, Veľké Kostoľany – Prečín 1:2, Domaniža – Častkovce 1:1, Boleráz – Nová Dubnica 3:0, Trenč. Stankovce – Malženice 1:1, Myjava – J. Bohunice hrajú 30.5., voľno – Hlohovec.

16 MŠK Slovan Trenčianske Teplice(odstúpené) 0 0 0 0 0:0 0 1 0 113.7

Trenč. Teplice odstúpili zo súťaže, ich výsledky boli anulované.

5. liga Západ 14. kolo

Záhorácke derby v Mokrom Háji lepšie zvládli domáci zásluhou dvoch rýchlych gólov. Brodské nestačilo na lídra na jeho ihrisku a Jáňania pokračujú v prehrách doma i vonku. Prehrali už siedme stretnutie v rade a na víťazstvo čakajú od septembra, keď v 5. kole vyhrali v Gbeloch 4:2. Doma nezískali ešte ani jediný bodík.

Mokrý Háj – Nafta Gbely 2:1 (2:0)
8. J. Pobuda, 13. R. Valúch – 45. M. Karas, ŽK 3:4, 150 div., r. Matuška.

Mokrý Háj: Juračka – Šipold, B. Šefčík, M. Valúch, Chrenka, Sloboda (81. Machálek), R. Valúch, Kopálek, Komárek, Pobuda, Prokeš (65. Irša), tréner Š. Kolštrom.

Gbely:  Kling – Dvořák, Zemánek, M. Karas, Kratochvíl, Žáček, Nečas (46. L. Daniel), Cvečka, A. Šefčík, Kučera, Šebesta (46. Nemečkay), tréner A. Ambra.

Domáci prekvapili svojho súpera dvomi rýchlymi gólmi v úvodnej štvrťhodine, keď v 8. min. dal ich vedúci gól Jaro Pobuda a v 13. min. zvýšil na 2:0 Radek Valúch. Hostia postupne hru vyrovnali a Martin Karas v 45. min. z trestného kopu znížil na 2:1. Po prestávke už diváci gól nevideli a tak si domáci uchránili tri body. Hostia sa cítili poškodení pri posúdení niektorých ofsajdových situácií.

Mor. Sv. Ján – Horné Orešany 1:2 (0:2)
66. M. Stanek – 5. D. Planeta, 38. M. planeta, ŽK 2:1, 100 div., r. Bečka.

Mor. Sv. Ján: O. Nemec – D. Chvátal, Mach, Stupavský, Chvál, Kudlička, Vavřík, R. Chvátal, Stanek (71. Podkovčík), Benkovič (53. F. Nemec), Vávra, tréner J. Kovaľ.

Jáňania ani v siedmom domácom zápase nebodovali. Už v 5. min. inkasovali, keď úspešným strelcom bol D. Planeta a v 38. min. pridali hostia aj druhý gól zásluhou M. Planetu – 0:2. Po prestávke síce domáci už nedovolili súperovi skórovať, no strelecky sa presadili iba raz, keď v 66. min. znížil Stanek na konečných 1:2. Jáňania tak prehrali doma aj siedme stretnutie.

Trebatice – Brodské 4:1 (1:0)
2.., 49. O. Machač, 62. D. Chebeň (11), 76. P. Jakubek – 50. G. Trubiroha, ŽK 0:3, 150 div., r. Bucheň.

Brodské: Huszár – Petrovič, Štepník, Čepka, Hnát, Dujsík (57. Jakubec), Kompuš (82. Daniel), Gonda, Trubiroha, Bartal, F. Baláž, tréner V. Váňa.

Brodčanov položili najmä dva rýchle góly na začiatkoch obidvoch polčasov. Vedúci gól lídra tabuľky dal už v 2. min. Machač a ten istý hráč sa presadil aj štyri minúty po začiatku druhého polčasu. Po väčšinu zápasu sa hralo v réžii domáceho mužstva, ktoré si vytvorilo aj ďalšie šance, no nedokázalo ich využiť. Minútu po druhom góle však po štandardke znížil Gabo Trubiroha na 2:1 a domáci sa museli obávať. Prísna jedenástka však domácim vrátila dvojgólové vedenie a poistku v podobe štvrtého gólu dal pri vabangu hostí Jakubek – 4:1.