Až dve kompletné kolá majstrovstiev oblasti sa hrali v uplynulom týždni. Najskôr vo sviatočný 1. máj sa hralo odložené 16. kolo a cez víkend aj 24. kolo.

Zo zápasu Rybky – Stráže. V súboji o loptu zľava Jakub Kuchta, Lukáš Letko, Jakub Herda, Jakub Chvála. Vzadu Róbert Bayer.

Rybky – Bor. Sv. Jur 4:3 (1:1)
41. P. Černek (11), 50. D. Burian, 55. vlastný (P. Hrúz), 64. C. Mach – 13., 59. D. Strapko, 90. D. Badáň, r. Lapoš, Škrinár.

Silno oslabené Rybky hostia zaskočili a už v úvodnej štvrťhodine mali tri či štyri skvelé šance, z ktorých využili iba jednu Strapko – 0:1. Postupne sa domáci prebrali, šancu mal Kuchta, no až v 40. min. z penalty po faule na Buriana vyrovnal Černek – 1:1. Po prestávke boli aktívnejší domáci. Do vedenia ich dostal v 50. min. Burian a o chvíľu si dal vlastenca Hrúz – 3:1. Keď o minútu Duška nedal do prázdnej brány, trestal na 3:2 Strapko z trestného kopu. V rýchlom slede gólov pokračoval Cyro Mach – 4:2. Hetriku Strapka zabránilo brvno a v 90. min. uzavrel Badáň na 4:3.

Bor. Mikuláš – Cerová 1:1 (0:1)
81. S. Černý – 12. Ľ. Hanzlíček, r. Kendi, Thao.

Netradične v sobotu sa hralo v Borskom Mikuláši. Do vedenia išli prekvapujúco hostia po góle Ľuba Hanzlíčka, ktorý už v 12. min. otvoril skóre zápasu – 1:1. Snaha domácich o vyrovnanie bola korunovaná až v 81. min., kedy vyrovnal na konečných 1:1 Silvo Černý.

Spartak Stráže – Rohov 6:3 (2:1)
20., 45. (11), 70., 75., 90. Tomáš Polák, 81. I. Letko – 17. M. Kadlečík, 51. M. Ostrý, 61. I. Ravas, r. Ma. Šefčík, Hurbánek.

V Strážach sa predstavil v dobrej forme hrajúci Rohov a aj sa ujal vedenia Kadlíčkom. Stráže pridali a vytvorili si viaceré šance, neuspeli však T. Polák, ani E. Pollák a brankárovi Gregušovi pomohla aj žrď. Tomáš Capák Polák sa do polčasu predsa len stihol presadiť, najskôr sám pred brankárom vyrovnal a v 45. min. z penalty dal na 2:1. Po prestávke dvakrát udreli aj hostia a zrazu bolo 2:3. Domáci však mali okrem veľkej túžby po víťazstve aj Tomáša Poláka. Ten pridal ďalšie tri góly, raz sa hlavou presadil aj I. Letko a bolo z toho vysoké víťazstvo s kvalitným súperom.

Radimov – Kúty 5:0 (2:0)
13. B. Križánek, 44. R. Hlaváč, 59., 79. P. Božek, 77. P. Kessl, r. Lapoš, Tokoš.

Líder súťaže sa po piatich zápasoch v rade na pôde svojich súperov predstavil svojim priaznivcom a súperom mu bolo posledné mužstvo tabuľky. Hostia sa prvý polčas úspešne tlaku bránili, keď sa hralo väčšinou na jednu bránu. Kúty pohrozili len dvakrát po trestných kopoch a hlavičkách Sálusa, ktoré však išli mimo brány. V druhom polčase už domáci boli efektívnejší a potvrdili svoje zaslúžené víťazstvo.

Dubovce – Hlboké 1:2 (0:0)
80. J. Martinusík – 48., 85. (11) D. Štora, r. Blažek, Otočka.

V Dubovciach sa hral vynikajúci futbal, k čomu prispeli obe mužstvá. Prvý polčas bol vyrovnaný, svoje tímy podržali obidvaja brankári. Hostia po polčase išli do vedenia Dominikom Štorom, domácim po chybe brankára vyrovnali Martinusíkom na 1:1. V ďalšej šanci bol v 85. min. faulovaný hráč hostí a D. Štora z penalty upravil na 1:2. V 87. min. dostali výhodu penalty aj Dubovce, no brankár Šraga ju Heltovi chytil.

Radošovce – Lakš. N. Ves  4:0 (1:0)
4. R. Drgon, 50. D. Štepanovský, 56. M. Španka, 84. E. Petrovič, r. Vlk, B. Dutka.

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí zaslúžene zvíťazili. Hostí zlomili dva rýchle góly na začiatku obidvoch polčasov. Množstvo ďalších šancí ešte zahodili.

Oreské – Slovan Šaštín 6:0 (3:0)
16., 89. M. Rampáček 2, 35. T. Jarábek, 40., 50. L. Štefka, 52. M. Baláž, r. M. Dutka, Knap.

Jednoznačný zápas, čomu nasvedčuje aj výška skóre. Skóre otvoril v 16. Min. Rampáček, po druhom góle, ktorý dal v 35. min. Tomáš Jarábek hostia akoby rezignovali a zápas sa hral už len na jednu bránu. Domáci okrem strelenia gólov ešte viaceré sľubné šance zahodili.

Jablonica – Kopčany 2:3 (1:2)
17. Marek Kubisa (11), 56. B. Kolenyak – 10. T. Dubecký, 44. M. Baláž, 86. D. Hýroš,  r. Mi. Šefčík, Hurbánek.

Prvý polčas boli lepší hostia, ktorí dvakrát v zápase vyhrávali a ešte zahodili tutovku Hýrošom. Po prestávke domáci pridali, v 56. min. Kolenyak a niekoľko štandardných situácií domáci nevyužili. V závere sa šťastie priklonilo na stranu hostí, keď v 86. min. dal ich víťazný gól Dominik Hýroš – 2:3.

Dohrávky 16. kola

Rybky – Sp. Stráže 1:1 (0:1)
87. P. Černek (11) – 7. M. Vrablic, r. Vlk, Knap.

Radošovce – Dubovce 3:1 (1:0)
12., 89. E. Petrovič, 85. R. Drgon – 83. R. Balážik, r. M. Dutka, Škrinár, Holenka.

Oreské – Radimov 0:2 (0:1)
36. M. Černek, 56. P. Kessl, r. Rusinko, Hušek.

Jablonica – Bor. Mikuláš 2:1 (1:0)
19. Marek Kubica, 77. P. Pitorák – 63. T. Mička, r. Lapoš, Mesíček.

Kopčany – Bor. Sv. Jur 3:2 (2:2)
23. F. Daniel, 41., 51. D. Hýroš – 14. R. Šimonovič, 22. D. Strapko, ČK 0:1 (90. M. Macejka), r. Kendi, Polakovič, Thao.

Slovan Šaštín – Cerová 3:1 (1:1)
4., 90. R. Slovák, 75. F. Bartal – 17. M. Pípa, r. Mi. Šefčík, Ma. Šefčík, Hurbánek.

Lakš. N. Ves – FK Kúty 1:3 (0:2)
51. F. Orlík – 15., 75. A. Polák, 37. R. Bobáľ, ČK 0:1 (22. J. Sirka), r. Ryčovský, Otočka.

II. trieda 20. kolo

Zápasom kola bol súboj druhého Štefanova s lídrom zo Sobotišťa. Úspešnejší boli hostia, ktorí si udržali osembodový náskok, ale už pred Pop. Močidľanmi, ktoré víťazstvom s Unínom preskočili práve Štefanov. Všetky ostatné zápasy vyhrali domáce mužstvá, pričom Kunov sa príliš „nenadrel“ keď Čáry na zápas nenastúpili.

Hradište – Smolinské 3:1 (2:1)
25. T. Sadloň, 32. R. Zríni, 60. M. Furko – 43. A. Beňa, r. Kendi, Lapoš.

Hradište hralo štyrikrát po sebe vonku, teraz sa konečne predstavili aj domácim fanúšikom. Hostia boli spočiatku lepší, no bez efektu. Postupne sa domáci prebrali a v 25. min. dal T. Sadloň ich vedúci gól. Na 2:0 zvýšil o chvíľu Zríni. Domáci sa akoby uspokojili a tesne pred prestávkou znížil Beňa na 2:1. Po prestávke domáci súpera na dostrel nepúšťali, naopak, v 60. min. Furko pohotovou strelou zvýšil na 3:1. Hostia sa síce snažili, no s výsledkom už nič nedokázali urobiť.

Petrova Ves – Letničie 7:1 (3:1)
21. M. Matula, 38., 75., 82. (11), 90.  D. Gál, 45. M. Zifčák, 56. R. Juríček (11),  – 5. J. Peška, r. Daniš, Dzindzík.

Letničie sa síce ujalo vedenia v 5.min. Peškom, no potom hrali iba domáci. Ešte do prestávky otočili na 3:1, štvrtý gól pridal z penalty Juríček a skóre uzatváral hetrikom David Gál.

Štefanov – Sobotište 3:4 (2:1)
24. R. Tóth, 81. P. Tomašovič, 87. D. Klena – 3. M. Krišák, 66. D. Nečas, 71. M. Tomeček, 79. M. Včelka, ČK 1:0 (89. B. Tureček), r. Holenka, Hušek.

Zápas druhého s prvým priniesol zaujímavý priebeh a sedem gólov. Hostia viedli gólom Krišáka, no Štefanov do prestávky gólom Tótha vyrovnal na 1:1. Po prestávke však hostia v priebehu 13 minút trikrát udreli a v 79. min. bolo už 1:4. Klena v závere znížil na konečných 3:4 a domáci Tureček videl ČK. Líder si už víťazstvo ustrážil.

Sekule – Š. Humence 3:1 (2:1)
37., 44. E. Húšťava, 50. M. Ježek – 43. E. Flámik, r. Rusinko, Škrinár.

Diváci na prvý gól museli čakať do záveru prvému polčasu, no dočkali sa až troch. Po vedúcom góle Húšťavu dokázal Flámik vyrovnať, no Húšťava svojim druhým gólom dostal domácich opäť do vedenia na polčasových 2:1. Hneď po prestávke zvýšil Ježek na 3:1 a tento stav už vydržal až do záverečného hvizdu.

Koválov – Smrdáky 2:1 (1:1)
20. V. Labaš, 55. T. Pavlík – 25. V. Bôžik, r. Ma. Šefčík.

V susedskom derby sa ujali domáci vedenia po štandartke Labaša, no o päť minút sa začínali odznova po vyrovnávajúcom góle Bôžika. O víťazstve domácich rozhodol v 55.min. Tomáš Pavlík – 2:1.

Pop. Močidľany – Unín 3:1 (0.1)
57. vlastný (Ľ. Valachovič), 63. F. Pekár, 67. P. Sopúšek – 32. M. Tokoš, ČK 0:1 (61. I. Šiška), r. Kendi, Thao.

Močidľany začali nepremenenou penaltou D. Krchňavého, za čo ich 32. min. vytrestal gólom Tokoš – 0:1. Hostia však po prestávke „nakopli“ domácich k náporu vlastným gólom Valachoviča a červenou kartou Šišku. Početnú výhodu zúžitkovali domáci na ďalšie dva góly v priebehu štyroch minút.

Kunov – Baník Čáry 3:0 kont., hostia sa k zápasu nedostavili.

III. trieda 22. kolo

Vrádište vyhralo v Dojči až zásluhou poľavenia domácich po prestávke a Prietrž zdolala Chropov zásluhou rýchleho gólu na začiatku zápasu.

V súboji o prvenstvo sú už dávnejšie iba dve mužstvá, Rovensko bude mať čo robiť, aby stiahlo päť bodov z náskoku Vrádišťa a potom by sa rozhodovalo vo vzájomnom zápasu v poslednom kole na ich ihrisku.

Prietrž – Chropov 1:0 (1:0)
16. S. Jarábek, r. Matúš, Hurbánek.

V zápase mužstiev, ktoré majú na jar dobrú formu, vyhrala najtesnejšie domáca Prietrž. V 12. min. síce nepremenil Kocourek nariadený pokutový kop, no už o štyri minúty dal vedúci gól domácich Stano Jarábek – 1:0. Ten sa napokon ukázal ako rozhodujúci, keďže sa už žiadny zo strelcov nepresadil.

Dojč – Vrádište 2:7 (2:3)
26. P. Kuček, 30. R. Búzek – 5., 41. B. Holúsek, 33. J. Giertl, 60., 87. O. Prokeš, 63., 75. P. Smaženka, r. Dzindzík, Daniš.

Krutá prehra domácich, ktorí neboli najmä v prvom polčase slabším mužstvom. Po polhodine dokonca ešte vyhrávali 2:1, keď na vedúci gól Holúska odpovedali Kuček s Búzkom. Lenže Giertl s Holúskom získali vedenie opäť na stranu lídra. Po prestávke po dva góly pridali Prokeš so Smaženkom a bolo z toho vysoké víťazstvo hostí.

Rovensko – Trnovec 6:0 (1:0)
30. B. Baláž, 48. M. Hanečka, 51. L. Baláž, 61., 85. S. Starych, 80. M. Jamriška, r. Polakovič.

Hostia hrali vyrovnanú partiu iba do prestávky, kedy inkasovali len raz z kopačky B. Baláža. Dva rýchle góly Hanečku a L. Baláža hneď po prestávke im ubrali chuť a tak domáci pridali ešte tri ďalšie.

Osuské – Podbranč 3:0 kont., hostia zápas popredu vzdali.