Bežala 6. minúta susedského futbalového derby majstrovstiev oblasti ObFZ Senica medzi Radošovcami a Dubovcami, keď po spletitej situácii v šestnástke Duboviec nariadil rozhodca pokutový kop v neprospech hostí. Žiadne ich protesty nepomáhali, pokutový kop sa mal zrealizovať.

A tu prišlo k málo vídanej situácii nielen v súťažiach na Záhorí, ale aj na Slovensku, Európe či vo svete. Domáci hráči nechceli ťažiť z „darovanej“ výhody, k lopte sa postavil Eduard Petrovič a s jasným úmyslom kopol lopty mimo brány, v ktorej stál brankár Timotej Pekar, ktorý v minulostí hájil aj bránu Radošoviec.

Eduard Petrovič už o ďalších šesť minút regulárne prekonal Pekara a minútu pred koncom pridal ešte jeden gól na konečných 3:1. K týmto gólom už hostia výhrady nemali, naopak, oslovili nás, či by sme o tomto málo vídanom skutku neinformovali a poďakovali Edovi Petrovičovi čin hodný skutočného športovca.