Montessori Academy

Hádzanári prípravky Strojára Malacky druhý v kraji

Tlačová správa 0

Najmenší „naozajstní“ hádzanári TJ Strojára Malacky, ročník 2007/08, ktorí hrajú už na veľkom ihrisku hádzanú 6+1, si porovnali svoje športové umenie v majstrovstvách BKZHá (Bratislavského krajského zväzu hádzanej) zo svojimi rovesníkmi a okrem zápasu s Tatranom Stupava, ktorému podľahli o 1 gól, si postupne poradili zo všetkými ostatnými súpermi.

 

 

Po tom, čo sa chlapci cez Veľkú Noc predstavili na najväčšom mládežníckom turnaji v Európe na pražskom Handball Cupe a skončili na výbornom konečnom 5.-8. mieste, boli krajské turnaje druhou konfrontáciou svojej vekovej kategórie. Chlapci totiž nastupujú aj v súťažiach mladších žiakov za „A“ a „B“ družstvá Strojára, kde sa stretávajú najmä zo staršími hráčmi, alebo naopak hrajú ešte turnaje v minihádzanej, čo je pre nich neporovnateľne jednoduchšie.

 

TJ Strojár Malacky reprezentovali: brankári Dominik Marek, Timotej Farkaš a Boris Exner, hráči Samuel Radovič, Martin Langer, Michal Šovčík, Filip Rummel, Martin Červenka, David Sakár, Dominik Vranek, Matúš Lechan, Tomáš Húšek, Erik Janoštiak, Matúš Stachovič, Gabriel Török, Šimon Škrovánek, Martin Vasaráb, Michal Pavlačič, Adam Vozár, Patrik Orth, Tianrung Xia a Peter Lechan

Tréner: Tomáš Stachovič, asistent Elizabeta Janoštiaková a vedúci družstva Juraj Húšek a Peter Lechan

 

Veríme, že výsledky, ktoré netreba v tomto veku preceňovať, ukazujú dobre nastavenú prácu, čoho výsledkom je veľký záujem chlapcov o hádzanú a dobrá práca a dochádzka na tréningoch.

 

 

Konečné poradie Majstrovstiev BKZH prípraviek chlapci

 

Por.

 

Názov klubu

 

Z

 

V

 

R

 

P

 

Skóre

 

Body

 

1.

 

HC Tatran Stupava

 

7

 

7

 

0

 

0

 

88 : 38

 

14

 

2.

 

TJ Strojár Malacky

 

7

 

6

 

0

 

1

 

59 : 31

 

12

 

3.

 

Slovan Modra „A“

 

7

 

5

 

0

 

2

 

64 : 57

 

10

 

4.

 

ŠKP Bratislava

 

7

 

4

 

0

 

3

 

57 : 41

 

8

 

5.

 

INTER SC Bratislava

 

7

 

3

 

0

 

4

 

34 : 52

 

6

 

6.

 

ŠKH Agrokarpaty Pezinok

 

7

 

2

 

0

 

5

 

42 : 63

 

4

 

7.

 

SPORT CLUB Senec

 

7

 

1

 

0

 

6

 

39 : 55

 

2

 

8.

 

Slovan Modra „B“

 

7

 

0

 

0

 

7

 

33 : 79

 

0

 

Konečné poradie Majstrovstiev BKZH prípraviek dievčatá

 

Por.

 

Názov klubu

 

Z

 

V

 

R

 

P

 

Skóre

 

Body

 

1.

 

HC Tatran Stupava „A“

 

9

 

8

 

1

 

0

 

95 : 40

 

17

 

2.

 

ŠKP Bratislava

 

9

 

5

 

1

 

3

 

81 : 71

 

11

 

3.

 

ŠKH Rohožník

 

9

 

3

 

0

 

6

 

50 : 67

 

6

 

4.

 

HC Tatran Stupava „B“

 

9

 

1

 

0

 

8

 

32 : 80

 

2

Nakoľko sa družstvo ŠKH Rohožník nezúčastnilo záverečného turnaja a na prvom turnaji družstvo doplnili hráčky z Malaciek a Stupavy, ŠTK BKZH rozhodlo o diskvalifikácii tohto družstva, čím konečné 3. miesto pripadlo družstvu HC Tatran Stupava „B“.

 

 

Tomáš Stachovič

Rekuperacia 1