Počas uplynulého týždňa sa bežali až dva preteky 10. ročníka bežeckého seriálu Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ). Počas sviatočného dňa sa išli deviate preteky v Rohatci a cez víkend tohtoročné desiate preteky v Malej Vrbke.

Jurčík, Truissard, Zíšková, Mikula, Portášik, Masaryk

Rohatecká desiatka

V Rohátci štartovalo na 25. ročníkú Rohateckej desiatky neskutočných 457 pretekárov v 26 kategóriách z toho 257 v detských a rovných 200 dospelých.

V absolútnom poradí sa z víťazstva tešili favoriti Martin Kučera z Brna a Irena Pospíšilová z Drnovic. Najrýchlejším Záhorákom bol Andrej Psota z AŠK Skalica, ktorý v kat. nad 40 rokov bol druhý. Pavol Masaryk z ZFT Dojč bol najrýchlejší v hlavnej kategórii, čo mu stačilo na štvrté miesto. Tu sa do prvej desiatky zmestili ešte Holíčania Juraj Tomša a Tomáš Skala. Medzi veteránmi nad 40 r. boli v desiatke ešte Jozef Jurčík Jozef, Roman Komárek (obaja Skalica), Martin Kollár (Gbely) a Ján Búzek (B. Mikuláš). Päťdesiatnikov vyhral Dušan Brezovský z Gbelov, v desiatke skončili Jozef Zváč zo Šaštína, Peter Portášik z AŠK Skalica a Pavol Palkovič z Holíča. Šesťdesiatnikov vyhral Miro Mikula z Radošoviec, Fero Kocák z Gbelov bol štvrtý.

Medzi ženami do 35 rokov vyhrala Mária Truissard z Junioru Holíč, Beata Krejčiová z B. Mikuláša bola v prvej desiatke. V prvej veteránskej kategórii boli v prvej desiatke Erika Farkašová z AŠK Skalica, Mirka Zíšková a Miška Martišová z Jablonice a Ivana Kudláčová z Radošoviec. V kat. nad 45 rokov bola na stupňoch Anna Portášiková z AŠK Skalica, v desiatke skončili ešte Katka Čechová z Holíča a Gabika Urbanová z Gbelov.

O Malanskú trnku

Víkendový pretek O Malanskú trnku v Malej Vrbke mal už svoje 25. pokračovanie.

Na 5700 metrov dlhej trati vyhrali v konkurencii 108 bežcov Soural z Brna a Pospíšilová z Drnovic. Najrýchlejším Záhorákom bol Andrej Psota pred Pavlom Masarykom, obaja skončili vo svojich kategóriách na druhom mieste. Na stupňoch v hlavnej kat. stál aj Patrik Portášik. V kat. nad 40 rokov boli v desiatke ešte Jurčík, Komárek a Kollár. Päťdesiatnikov vyhral Brezovský, štvrtý bol Zváč, piaty Szalva. V šesťdesiatnikoch to bol opäť súboj radošovských „chlapcov.“ Vyhral Mikula, Chrenka bol druhý.

Medzi ženami vyhrala hlavnú kategóriu Maria Truissard, na stupňoch boli vo veteránskych kategóriách aj Mirka Zíšková, Erika Farkašová a Katka Čechová.

Medzi mládežníkmi vyhrali junior Náter a dorastenci Horniaková a Riečický.

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov: 1. Lukáš Soural, Brno, 19:26 min., 2. Pavol Masaryk, ZFT Dojč, 20:21, 3. Patrik Portášik, AŠK Skalica, 20:25, ..6. Tomáš Skala, Junior Holíč, 22:27, 7. Peter Bellay, Skalica, 22:42, 8. Vladimír Hyránek, Kúty, 23:00, 9. Adam Herceg, ZFT 23:02, 10. Jakub Šedivý, Bor. Mikulláš, 23:28, ..13. Gabriel Čermák, 24:06, ..16. Tomáš Vintr, obaja Junior Holíč, 24:29, ..21. Juraj Cintula, Štefanov, 26:21, 22. Ján Bellay, Skalica, 27:05.

Muži nad 40 rokov: 1. L. Durďák, Rohatec, 19:37, 2. Andrej Psota, AŠK Skalica, 20:03, ..5. Jozef Jurčík, Skalica, 20:59, 6. Roman Komárek, Skalica, 21:29, ..9. Martin Kollár, Nafta Gbely, 22:21, 10. Ján Búzek, Bor. Mikuláš, 23:09, ..12. Milan Fabuš, Tomky, 23:59, ..21. Rastislav Zíšek, Cerová, 26:11, ..24. Alexander Gorbatenko, Holíč, 30:57.

Muži nad 50 rokov: 1. Dušan Brezovský, Gbelskí Strýci, 22:12, ..4. Jozef Zváč, Gazárka Šaštín, 24:00, 5. Jiří Szalva, Koválov, 26:08.

Muži nad 60 rokov: 1. Miroslav Mikula, Radošovce, 22:44, 2. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 23:52, ..5. Stanislav Polák, Senica, 29:31, ..7. Vojtech Planka, Malacky, 33:09.

Muži nad 65 rokov: 1. V. Varmuža, Hodonín, 23:33, ..5. Miroslav Mikúš, Radošovce, 27:38, ..8. Ján Varmuža, Brezová, 29:39.

Muži nad 70 rokov: 1. F. Husár, Trenčín, 26:38, ..5. Miroslav Hajossy, Koválov, 32:58, ..7. Michal Janota, AŠK Skalica, 35:53.

Ženy do 35 rokov:1. Mária Truissard, Junior Holíč, 24:08 min., ..5. Erika Kollárová, Bor. Sv. Jur, 35:32.

Ženy nad 35 rokov: 1. I. Pospíšilová, Drnovice, 23:01, 2. Miroslava Zíšková, Jablonica, 24:17, 3. Erika Farkašová, AŠK Skalica, 24:33, 4. Andrea Borovská, Brezová, 24:46, 5. Andrea Kollárová, BŽB Gbely, 28:28, 6. Lucia Rajčáková, Skalica, 28:39, ..8. Soňa Gorbatenková, Junior Holíč, 30:44.

Ženy nad 45 rokov:1. M. Durnová, Veselí, 26:04, 2. Katarína Čechová, Holíč, 28:07, ..6. Margita Varmužová, Brezová, 32:04.

Juniori (roč. 99 a 00) na 1.1 km – dievčatá: 2. Gorbatenková Simona, 4:07, 3. Gorbatenková Sofia, obe Junior Holíč, 4:13, chlapci: 1. Nikolas Náter, Senica, 3:45.

Dorast (roč. 01 a 02) na 1.1 km – dievčatá: 1. Barbora Horniaková, Myjava, 3:50, chlapci: 1. Pavol Riečický, Junior Holíč, 3:23.