Vo futbalových majstrovstvách oblasti ObFZ Senica víkendové 26. kolo zviedlo proti sebe dve mužstvá z jedného mesta. V Šaštíne – Strážach sa hralo miestne El Clasico Spartak – Slovan. Dokonca trikrát.

Ilustračné foto: 123rf.com

Na ihrisku Spartaka Stráže bola sláva, najskôr si proti sebe zahrali žiacke výbery (to sa hralo na ihrisku Slovana), potom si sily zmerali „starí páni“ a nakoniec v majstrovskom stretnutí A – mužstvá Spartak Stráže – Slovan Šaštín, keď na trénerskych lavičkách proti sebe sedeli bývalí spoluhráči z SH Senica Jozef Joniak a Igor Michalica. Ale aj v obidvoch mužstvách sa našli viacerí hráči, ktorí obliekali dresy obidvoch mužstiev.

Žiaci
Slovan Šaštín Spartak Stráže 6:3 (3:1)
Góly: M. Daniel 3, E. Novák, M. Michalica, P. Homza – J. Pollák 3.

Starí páni
Spartak Stráže – Slovan Šaštín 3:5 (1:2)
Góly: Jozef Joniak 2, René Daniel – Igor Daniel, Oto Havliček, Juraj Smolinsky, Vilo Mach.

A – mužstvá
Spartak Stráže – Slovan Šaštín 3:0 (2:0)
Góly: 13. (11), 20. a 73. Tomáš Polák.

Pred 700 divákmi rozhodovali Ján Lapoš – Ján Škrinár, Martin Šefčík.

ŽK 0:1 (73. D. Schlosser).

Spartak: Peter Hladký – Jozef Beňa, Igor Letko (73. Ľuboš Danihel), Branislav Daniel, Lukáš Letko, Matúš Herda, Marián Konečný, Tomáš Vach, Denis Kollár (82. Erik Pollák), Jakub Herda, Tomáš Polák (85. Marek Vrablic), tréner Jozef Joniak.

Slovan: Ján Mach – Michal Šedivý, Rastislav Tuma, Filip Bartal, Anton Mošať, Norbert Waldhauser (54. Martin Zajíček), Dušan Schlosser, Milan Suchý, Juraj Mošať (69. Denis Ožvoldík), Robert Slovák, Kevin Barkóci (81. Vladimír Polák), tréner Igor Michalica.

Na Záhorácke El Clasico prišlo vyše 700 divákov, hoci neoficiálne pramene hovoria o tisícke. V predzápase starých pánov vyhral Slovan, no v majstrovskom stretnutí A – mužstiev to bol Spartak, kto celý zápas diktoval tempo hry. Skóre otvoril Tomáš Capák Polák z penalty nariadenej za ruku a v 20. min. po centri M. Herdu pridal aj druhý gól – 2:0. Tretí gól mohol pridať I. Letko, no zblízka trafil do brvna a M. Herda netrafil opustenú bránu. Hostia v prvom polčase Hladkého v domácej braáne ani poriadne neohrozili a dvojgólové vedenie domácich bolo pre nich ešte prijateľné. Hneď na začiatku druhého polčasu mohol Robo Slovak znížiť, no jeho hlavičkoval išla vysoko nad bránu. Nakoniec malo derby aj hetrikového hrdinu. Tretí gól dosiahol v 73. min. opäť Tomáš Polák nechytateľnou bombou – 3:0. V závere zápasu ho tréner Joniak nechal „vytlieskať“ keď za neho poslal na hraciu plochu Vrablica. Gólov mohlo byt viacej, víťazstvo Spartaka je naprosto zaslúžené.

Obidve mužstvá delí v tabuľke priepastný 22 bodový rozdiel. Spartak na 4. mieste získal 45 bodov, Slovan na 13. mieste 23 bodov.

Celý zápas sa odohral bez nebezpečnejších zákrokov (bola jediná ŽK až v samom závere zápasu) v duchu fair play. Rivalita, tá futbalová, trvala presne 90 minút. Derby nakoniec skončilo tak, ako sa na priateľov patrí. Spoločným posedením pri živej hudbe, pečenom prasiatku, vynikajúcom guláši, pivečku či vínečku. Pre obidve mužstvá z jedného mesta veľký palec hore !!!