Trikrát po sebe hral Borský Svätý Jur na ihriskách súperov a trikrát sa vracal domov z plným bodovým ziskom. Vyhral na Cerovej, v Kútoch a teraz aj v Hlbokom. Nemať tieto body, tak má v rukách Čierneho Petra.

Ilustračné foto: 123rf.com

Cenné víťazstvo dosiahol Slovan Šaštín, keď s Dubovcami otočil vo svoj prospech dvomi gólmi v posledných desiatich minútach. Strelcom klubu sa stáva Kevin Barkóci, ktorý v sobotu dal dva góly za dorast proti Radošovciam a v nedeľu za A – mužstvo takisto dva góly proti Dubovciam – ten víťazný v nadstavenom čase.

Hlboké – Bor. Sv. Jur 0:2 (0:1)

34. D. Badáň, 57. A. Maxian, rozh. Rusinko, Dzindzík.

Hlboké je stále v hre o druhé miesto tabuľky a toto svoje postavenie chcelo potvrdiť víťazstvom so súperom bojujúcim o záchranu. Ten však má skvelú formu a ostatné dva zápasy na ihriskách súperov vyhral, v Cerovej i v Kútoch. Potvrdil to aj v Hlbokom, keď v prvom polčase ich dostal do vedenia Badáň a po prestávke poistil ich vedenie Maxian. Aj domáci malo niekoľko dobrých príležitostí, no Ľ. Krajčíra v bráne hostí nedokázali prekonať.

Slovan Šaštín – Dubovce 3:2 (1:1)
32., 90. K. Barkóci, 81. vlastný (S. Milota) – 27. S. Milota (11), 52. J. Martinusík, rozh. Vlk, Tubl.

V obojstranne útočnom futbale bolo rušno pred obidvomi bránkami. Po chybe v hosťujúcej obrane strelil vedúci gól domácich Kevin Barkóci, no Šaštín sa dlho  z vedenia netešil, keď za ruku premenil penaltu Samo Milota. Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom, ktorí sa v 52. min. ujali vedenia Martinusíkom. Domáci napriek chybám srdnato bojovali, Zajíček trafil z diaľky žrď a v 81. min. si dal nešťastného vlastenca Milota. Domáci bojovali až do konca a v nadstavenom čase po prihrávke Slováka rozhodol o troch bodoch Barkóci – 3:2.

Rohov – Bor. Mikuláš 3:3 (2:2)
12. M. Burian, 26. M. Ostrý, 59. M. Kadlečík – 16. S. Černý, 33. Ľ. Macek, 47. Olutosin Olumide Abogan, rozh. Vlk, Tubl.

Hráči Rohova akoby nemohli predýchať deväťgólový výprask v Radimove. Dvakrát síce s Búranmi vyhrávali, no nakoniec boli radi, že zachránili aspoň bod. V prvom polčase dvakrát vyhrávali, no hostia na góly Buriana a Ostrého vždy odpovedali Černým a Mackom. Po prestávke už v 47. min. išli do vedenia hostia gólom Abogana, no po góle Kadlečíka na 3:3 sa už skóre nemenilo.

Oreské – Rybky 1:2 (1:2)
1. M. Baláž – 13. T. Duška, 21. F. Ravas, rozh. Ma. Šefčík, Hurbánek.

Už v 1. min. sa domáci ujali vedenia gólom Miroslava Baláža a v 6. min. Jarábek nastrelil brvno. K slovu sa postupne dostali aj hostia, v 7. min. Fredy Ravas v šanci netrafil, no v 13. min. po úniku a prihrávke Kuchtu vyrovnal Duška. V 21. min. poslal Morávek prudký center pred bránu, ktorý dorazil Fr. Ravas – 1:2. V tomto súboji sa zranil domáci Ferik a keďže domáci nemali nikoho na striedanie, dohrávali s desiatimi hráčmi, čo uľahčilo hosťom doviesť zápas do víťazného konca.

Jablonica – Radošovce 0:4 (0:1)
41., 50., 67. R. Drgon, 65. E. Petrovič, rozh. Mi. Šefčík, Thao.

Jablonica nastuúpila v oklieštenej zostave a tomu zodpovedala aj jej hra. Hostia boli lepší a zaslúžene zvíťazili. V ich drese vynikol autor hetriku Rado Drgon, jeden pridal Edo Petrovič.

Kopčany – Spartak Stráže 5:2 (2:2)
2. vlastný (M. Konečný), 41. T. Novák, 48. Michal Baláž, 50., 86. F. Daniel – 25., 44. T. Polák, rozh. M. Dutka, Knap.

Hral sa vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Domáci sa ujali vedenia vlastným gólom Konečného. Vyrovnal Tomáš Polák, ktorý odpovedal aj na druhý gól Nováka. Po prestávke rozhodli dva rýchle góly domácich hneď po príchode z kabín. Od 72. min. hrali hostia presilovku, keď Mišo Baláž stihol v jednej minúte ŽK i ČK. O dve minúty mal možnosť uzavrieť hetrik Tomáš Polák, no z penalty napálil loptu do ľavej tyče. Spartakom tento moment otriasol a do konca zápasu sa už na zvrat nezmohli. Naopak, v 86. min. dal Fredy Daniel na konečných 5:2.

Lakš. N. Ves – Radimov 1:7 (1:4)
20. S. Velický – 6. R. Drápal, 11., 66. A. Šebesta, 14., 44. (11)., 60., 74. P. Božek, rozh. Mesíček, Hušek.

Jednoznačná záležitosť hostí. Za necelú štvrťhodinku bolo už 0:3 a hoci Stano Velický znížil, hostia nepripustili žiadnu zápletku a v pohode pridali ďalšie štyri góly. A to im ešte chýbal najlepší kanonier súťaže Paťo Kessl.

Kúty – Cerová 1:2 (1:2)
15. A. Polák – 4. Pípa, 37. M. Gurín, ČK 0:1 (62. P. Nosko), rozh. Lapoš, Tokoš.

Na rýchly gól Pípu odpovedal po štvrťhodine hry Polák – 1:1. Hostia sa Gurínom ešte raz ujali vedenia a hoci od 62. min. dohrávali bez vylúčeného Noska, domáci túto početnú prevahu nedokázali využiť.

II. trieda 23. kolo

Futbalisti Kunova prišli do v sobotu do Smrdák v pozliepanej zostave a doplatili na to najvyššou prehrou v prebiehajúcej sezóne.

Susedské derby v Uníne prinieslo iba jeden gól, no až desať kartových trestov, osem žltých a tiež dva červené. Čáry dokázali v ďalšom susedskom derby otočiť nepriaznivý polčasový stav, Koválov natiahol sériu na päť zápasov bez prehry, v ďalších zápasoch dominovali favoriti.

Smrdáky – Kunov 6:1 (3:1)
5., 80. T. Danihel, 21., 76. V. Bôžik, 43. vlastný (M. Macek), 86. D. Štefanka – 25. R. Burian, r. Kendi, Daniš.

Prekvapujúci výsledok sa zrodil v Smrdákoch, aspoň pokiaľ ide o výšku skóre. Na dva góly domácich Daniela a Bôžika odpovedal kontaktným gólom Rado Burian, no gólom do šatne pomohol súperovi vlastným gólom Maroš Macek. Snaha hostí o zvrat v stretnutí úspešná nebola, Smrdáky v záverečnej štvrťhodine v priebehu desiatich minút strelili ešte tri góly a pripravili Kunovu najvyššiu prehru v ročníku. Smrdákom zrejme Kunov „vyhovuje,“ keďže na jeseň vyhrali aj na jeho ihrisku.

ŠK Čáry – Smolinské 4:2 (1:2)
17. P. Flajžík, 60. T. Gabriš, 80. F. Kuník (11). 87. T. Chorvát – 15. M. Masár, 20. vlastný (A. Lorenc), ČK 0:1 (80. S. Maderič), r. Škrinár, Daniš.

V susedskom derby sa hral výborný bojovný futbal. Do vedenia išli hostia Masárom, v 12. min. po bratskej spolupráci center Jana premenil Paťo Flajžík – 1:1. V 19. min. si dal vlastenca A. Lorenc a hostia opäť viedli, aj po brvne Chorváta. Po polčase Čary zatlačili, v 60. min. po faule na Kuníka vyrovnal z trestného kopu Gabriš – 2:2. V 78. min. bomba Rišku sa od brvna odrazila za čiaru, domáci sa dožadovali gólu, no nepískalo sa. V 80. min. z penalty dostal domácich do vedenia Kuník, gólovú poistku pridal Chorvat – 4:2.

Koválov – Petrova Ves 1:1 (1:0)
35. S. Frťal – 80. M. Ovečka, rozh. Polakovič.

V dobrom zápase sa ujali vedenia domáci v 35. min. Frťalom. Keďže z ďalších možností už ani jednu nevyužili, hostia ich potrestali v 80. min. vyrovnávajúcim gólom Ovečku – 1:1. Koválov natiahol svoju sériu na päť zápasov bez prehry v rade.

Pop. Močidľany – Sekule 5:1 (3:1)
5. D. Krchňavý, 23., 60. M. Foriška, 32., 87. A. Jakubek – 44. P. Valúšek, rozh. Dzindzík.

Domáci poľahky získali trojgólové vedenie, po ktorom hostia znižovali Valúškom na polčasových 3:1. Aj po prestávke sa hralo pod taktovkou domácich, ktorí pridali ešte dva góly.

TJ Unín – Štefanov 0:1 (0:0)
51. B. Tureček, ČK 1:1 (90. M. Tokoš – 90. P. Polák), rozh. Kendi.

Susedské derby ako hrom s desiatimi kartami, z toho boli dve červené. Z víťazstva sa nakoniec radovali hostia, keď o ňom rozhodol chvíľu po prestávke najlepší kanonier súťaže Braňo Tureček. Domáca snaha o dobitie brány súpera končila na výbornom brankárovi hostí Michálkovi.

Š. Humence – Hradište 4:1 (3:1)
4. R. Ondráš, 33. R. Horváth, 39. A. Foriška, 73. D. Fuksa – 16. R. Zríni, rozh. Holenka.

Na gól Ondráša hostia odpovedali Zrínim, no položili ich dva rýchle góly v závere polčasu. Ich autormi boli Horváth a Foriška. Po prestávke si domáci svoje vedenie postrážili a v závere pridal Fuksa ešte jeden gól – 4:1.

Sobotište – Letničie 11:0 (3:0)
3., 47., 65. M. Včelka, 16. K. Hála, 33., 73. S. Štefek, 49. V. Rehák, 55., 83. J. Chvála, 66. M. Kadlečík, 71. D. Nečas, rozh. Bednár.

Hral prvý z posledným a bola to hra mačky s myšou, najmä po prestávke.

III. trieda 25. kolo
Najvyššie víťazstvo v uplynulom týždni dosiahol Chropov, keď dvojciferne vyhral v Podbranči. Rovensko sa vytrápilo v Osuskom a Prietrž takmer prišla o štvorgólové vedenie v Dojči. Presvedčivo vyhral líder z Vrádišťa, no v sobotu bude musieť potvrdiť svoje postavenie v Chropove. Inak sa situácia na čele tabuľky riadne zdramatizuje.

Vrádište – Trnovec 6:0 (2:0)
36., 52. B. Holúsek, 39. Ľ. Múčka, 84. T. Žák, 86. R. Jurčík, 90. R. Strož, r. Matúš, Vlk.

Zápas kola, v ktorom líder privítal tretie mužstvo tabuľky. Keďže mu Rovensko stále „dýcha na krk“ nemohlo si Vrádište dovoliť zaváhať a tak od začiatku na svojho súpera vybehlo. Prvýkrát prekonal súperovu obranu v 36. min. Braňo Holúsek a do šatní sa išlo za stavu 2:0, keď sa ešte presadil Múčka. Keď v 52.min. opäť Holúsek zvýšil na 3:0, hostia rezignovali a domáci v záverečnej desaťminútovke pridali ešte ďalšie tri góly.

Osuské – Rovensko 1:2 (0:1)
51. T. Vlček – 27., 82. P. Vizváry, r. Knap, M. Dutka.

Domáci favorita riadne potrápili. Rovensko sa ujalo vedenia gólom Vizváryho, no chvíľu po prestávke vyrovnal Vlček – 1:1. Snaha Rovenska o víťazný gól bola korunovaná až v 82.min., keď svojim druhým gólom rozhodol Paťo Vizváry – 1:2.

Dojč – Prietrž 4:5 (1:4)
45., 53., 75. R. Búzek, 58. P. Kuček – 7., 32. R. Jarolín, 37. M. Harnoš, 44. S. Novák, 56. R. Scholze, r. Ma. Šefčík, Polakovič.

Od začiatku patrila hra hráčom Prietrže a keď v 44. min. zvýšil Samo Novák na 0:4, nikto nepredpokladal zápasovú drámu. Lenže vzápätí znížil Búzek na polčasových 1:4. V 75. Uzavrel Búzek svoj hetrik, po ktorom bolo už 4:5 a hostia sa museli o svoje víťazstvo obávať. Napokon však najtesnejšie vedenie udržali.

Podbranč – Chropov 0:11 (0:6)
7., 25., 38., 62. J. Kocian, 18., 26., 43. T. Petri, 47.P. Špaček, 50. M. Bartal, 60., 65. O. Orth, r. Hušek, Holenka.

Dva hetriky hráčov Chropova už v prvom polčase rozhodli. Dali ich „na preskáčku“ striedavo Jozef Kocian a Tomáš Petri. Po prestávke si zastrieľali aj ďalší hráči.

MO Starší dorast – 25. kolo
Slovan Šaštín – Radošovce 2:1 (0:1), K. Barkóci 2 – J. Kocian, Bor. Sv. Jur – Unín 1:1 (1:1), J. Stanek – B. Perička, Bor. Mikuláš – Sobotište 3:1 (2:1), J. Havlíček 2, R. Balažovič – D. Švárny, FK Kúty – Štefanov 1:0 (1:0), M. Baláž.