Osud Kútov je spečatený. Mužstvo, ktoré dlhé roky hrávalo v krajských súťažiach bude od budúcej sezóny pôsobiť v II. triede majstrovstiev oblasti.

Foto zo zápasu Kunov – Unín, S loptou Peter Šiška, bráni mu domáci Marián Macek.

O nič lepšie však nepôsobí ani hra Slovana Šaštín, o čom svedčí ich inkasovaných 15 (!!!!) gólov v Radimove. Bolo by zaujímavé opýtať sa starších ročníkov, či si niečo podobné pamätajú, alebo je to zaznamenané v ich kronike.

Rybky – Kúty 5:2 (4:1)
5., 68. J. Kuchta, 6. F. Ravas, 13. M. Mach, 18. D. Patka – 41., 51. A. Polák, rozh. B. Dutka, Tokoš.

Domáci začali stretnutie veľkým tlakom a už v 18. min. vyhrávali 4:0, keď brankár hostí Kubovič zabránil ešte ďalším gólom po šanci Buriana a dvoch Černeka. Tento stav však domácich až príliš uspokojil, chvíľu pred prestávkou dovolili Polákovi znížiť a ďalšie šance hostí nevyužili Valachovič a Navrátil. V 52. min. Polák dal dokonca na 4:2, no viac už hostia nestihli. Skóre uzavrel svojim druhým gólom Kuchta.

Dubovce – Kopčany 4:1 (1:1)
8. D. Held, 20. M. Huťťa, 36. B. Madák, 68. R. Balážik – 14. vlastný (O. Rybnikár), ČK 1:0 (51. M. Sprušanský), rozh. Mi. Šefčík, Kendi.

V úvodnej štvrťhodine domáci strelci trafili dvakrát. Keďže Rybnikár do vlastnej siete, stav bol 1:1. Ďalšie tri presné zásahy po prestávke už domáci strelci nasmerovali do tej správnej brány a zaslúžene vyhrali 4:1.

Stráže – Jablonica 2:2 (2:1)
15. T. Vach, 18. T. Polák – 33. Marek Kubisa, 83. B. Vach, rozh. Knap, Vlk.

Keď v priebehu troch minút T. Vach a Polák dostali domácich do dvojgólového vedenia, zdalo sa, že domáci hladko vyhrajú. Lenže Kubisa ešte do prestávky znížil a v 83. min. B. Vach vyrovnal. V 86. min. postupoval Tomáš Polák sám na brankára Mihalcsaka, obišiel ho, no efektné zakončenie skončilo na brvne a tak sa body delili.

Bor. Sv. Jur – Rohov 5:2 (2:1)
25., 30., 62. (11) D. Strapko 3, 67. R. Šimkovič, 82. A. Maxian – 45. (11), 74. I. Ravas, rozh. Ma. Šefčík, Kendi.

Po viac ako mDomáci pokračujú vo vynikajúcich výkonoch už v štvrtom zápase v rade, kde sa strelecky hetrikom presadil David Strapko. Domáci zvíťazili zaslúžene, najmä po efektívnom druhom polčase.

Bor. Mikuláš – Lakš. N. Ves  4:0 (2:0)
18. S. Černý, 22. Ľ. Macek, 58. M. Morávek, 80. O. Abogan, rozh. Vlk, Knap.

Dôležité bolo, že domáci strelili prvý gól, pretože potom nechali hrať hostí a podnikali nebezpečné protiútoky, z ktorých navyšovali skóre. Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu, keďže aj hostia mali niekoľko šancí, z ktorých mohli znížiť. Tentoraz však nemali svoj deň, zato domáci bol vysoko efektívni.

Radimov – Slovan Šaštín 15:0 (6:0)
3. R. Frühauf, 14., 35., 54., 76., 85. P. Božek, 26., 74., 80. P. Kessl, 30., 48. R. Drápal, 43. M. Černek, 82. D. Frühauf, 85. A. Šebesta, 89. B. Križánek, r. Lapoš, Škrinár.

Dominancia lídra pokračuje, domáci si v slušne hranom zápase schuti zahrali, zastrieľali a po peknom kombinačnom futbale, ktorý sa hral na jednu bránu, vysoko pokorili svojho súpera. V plnej permanencii bol po celý zápas brankár Mach, ktorý bol paradoxne oporou svojho mužstva. V domácom mužstve pokračuje mikrosúboj topkanonierov Božeka a Kessla o korunu kráľa strelcov 6. ligy. Po poslednom kole je ich súboj vyrovnaný, keď obaja dali 30 gólov.

Radošovce – Oreské 1:1 (0:1)
86. R. Drgon – 36. A. Baláž, ČK 1:0 (35. P. Mikula), rozh. Sládek, Hušek.

Pekný a vyrovnaný zápas, kde hra zodpovedala postaveniu mužstiev v tabuľke. Domáci mali vylúčeného hráča, napriek tomu boli po celý zápas lepším mužstvom. Mali viacero šancí, no nepodarilo sa im ich premeniť a v 55. min. zahodili Žák aj penaltu. Hostia vyhrávali po góle Andreja Baláža, štyri minúty pred koncom vyrovnal Drgon.

Cerová – Hlboké 1:1 (0:0)
80. M. Holič – 75. P. Krč, r. M. Dutka, Mi. Šefčík.

V bojovnom zápase boli hostia nebezpečnejší, najmä v druhom polčase, kedy viac ohrozovali domácu bránku a zaslúžene sa ujali vedenia gólom Krča. Domáci im však statočne kontrovali a v 80. min. sa o spravodlivú remízu zaslúžil Marek Holič.

Tri góly pre Stellu

Futbalistovi Koválova Vladovi Labašovi pribudla cez týždeň do rodiny dcérka Stella. Jej príchod na svet oslávil včera v Sekuliach hetrikom, keď všetky tri góly dal zo štandardných situácií.

Kunov – Unín 2:1 (0:0)
5. Marian Macek (11), 80. R. Kollár – 90. Rosa, rozh. Škrinár, Hurbánek.

Prvý polčas bol obojstranne slabučký, zaujal iba trestný kop P. Šišku a bomba domáceho Belohlávka, ktorí narobili obidvom brankárom riadne starosti. Po prestávke mali prvú šancu hostia, no Drúžek ju nepremenil a z protiútoku z pomerne prísnej penalty sa domáci ujali vedenia Mackom – 1:0. Gól zápasu pomohol. Zrazu sa začal hrať obojstranne pekný, zaujímavý futbal. Vyrovnať mohol Drúžek, na druhej strane zasebčil Jankových a brankár Vaculka skvele vychytal Belohlávka. V 73. min. Kollár oklamal dvoch obrancov hostí a po zemi k ľavej žrdi zvýšil na 2:0. Hostia znížili v nadstavenom čase Rosom, po góle sa hneď pískal koniec.

Hradište – Smrdáky 5:1 (1:1)
45. R. Barcaj, 56. R. Baránek, 66. V. Cutlac, 71. M. Furko, 85. J. Kršteník – 29. M. Škoda (11), rozh. Ma. Šefčík, Thao.

Hostia sa prekvapujúco ujali vedenia v 29. min., keď Mišo Škoda premenil pokutový kop – 0:1. Domáci potom zapli na vyššie obrátky a jednoznačne vyhrali. V závere prvého polčasu vyrovnal Barcaj na 1:1 u, no to bolo z ich strany všetko. Obe mužstvá nastúpili v oklieštených zostavách, lepšie sa s tým vysporiadali domáci hráči.

Petrova Ves – Čáry 1:2 (1:0)
1. D. Gál – 55. F. Kuník, 87. M. Puškáč, rozh. Otočka.

Hostia zaspali úvod zápasu a už v 1. min. ich potrestal David Gál – 1:0. Domácim gól akoby uškodil, hru prebrali hostia a vyrovnať mohli Kuník i Puškač. V 20. min. sa hostia dožadovali ČK (2 ŽK) za úmyselnú ruku, no nepískalo sa. V 40. min. mohol zvýšiť Gál, ale brankár Ozábal zachoval pokoj a šancu zneškodnil. Po prestávke domácim rýchle odchádzali sily a hru ovládli hostia. Začali si vytvárať šance a v 55. min. po prihrávke Gabriša zaslúžene vyrovnal Fabian Kuník na 1:1. Keď sa zdalo, že sa body budú deliť, v 86. min. poslal ďalšiu skvelú prihrávku Gabriša nechytatelne do siete Puškač – 1:2.

Sekule – Koválov 4:4 (2:2)
31., 72. Adam Trajlínek, 41. V. Zaic, 58. Andrej Trajlínek – 16., 28., 55. V. Labaš, 80. L. Slezák, rozh. Dzindzík.

Bol to zápas Vlada Labaša a troch štandardiek v jeho prevedení. Aj za Sekule dal tri góly Trajlínek. Dva však dal Adam, jeden pridal jeho brat Andrej. Krásnou strelou do šibenice vyrovnal Lukáš Slezák na konečných 4:4.

Letničie – Š. Humence 2:5 (0:2)
60. D. Konečný (11), 75. Ľ. Lánik – 4., 61. R. Ondráš, 24. R. Horváth, 66. P. Macek, 69. E. Flámik, rozh. Daniš.

Hostia získali pomerne ľahko dvojgólové vedenie. Konečný z penalty síce znížil na 1:2, no hostia ďalšími tromi gólmi utiekli na 1:5. Nestarnúci Ľuboš Lánik stanovil v 75. min. na konečných 2:5.

Štefanov – Pop. Močidľany 4:1 (0:1)
53., 81. B. Tureček, 66. P. Morvay, 88. Martin Macek – 39. J. Starý, rozh. Hurbánek.

Hostia stále naháňajú lídra, no v Štefanove im nevyšiel druhý polčas. Po prvom vyhrávali gólom Starého, no po prestávke štyrikrát inkasovali, keď kanonádu domácich začal i ukončil Braňo Tureček.

Smolinské – Sobotište 1:1 (0:0)
79. M. Trčka – 70. J. Chvála, rozh. Bednár.

Hoci hostia v tomto zápase nevyhrali, i tak sa ich náskok na čele zvýšil na šesť bodov. Sobotište bolo futbalovejšie a od 70. min. vyhrávalo gólom Chválu. Domáci však bojovali a v 79.min. sa dočkali zaslúženej odmeny, keď Mišo Trčka vyrovnal na konečných 1:1.

III. trieda 26. kolo
Vrádište výhrou v Chropove zrejme urobilo rozhodujúci krok k výhre v súťaži. K definitíve mu už stačí o týždeň s posledným Podbrančom doma aj remizovať, keďže vzájomné zápasy s Rovenskom má lepšie.

Chropov – Vrádište 0:1 (0:0)
76. Ľ. Múčka, rozh. Lapoš, Škrinár.

Chropov si zrejme v predchádzajúcom kole vystrieľal všetky ostré patróny a teraz lídrom vyšiel strelecky naprázdno.

Prietrž – Osuské 0:0
rozh. Vlk, M. Dutka.

V susedsko derby sa diváci gólu nedočkali. V bojovnom stretnutí vynikali obaja brankári, domáci Mucha a hosťujúci Marek Olšovský, ktorí ani jednu loptu za svoj chrbát nepustili.

Rovensko – Podbranč 5:1 (2:1)
31., 34. V. Krátky, 73. T. Junas, 85. P. Vizváry, 90. B. Baláž – 20. M. Filka, rozh. Polakovič.

Hostia nastúpili iba s deviatimi hráčmi (brankár + 8), no v 20. min. sa prekvapujúco ujali vedenia Mirom Filkom. Po polhodine hry v priebehu troch minút Vilo Krátky otočil skóre v prospech domácich – 2:1. Aj po prestávke sa oslabení hostia dlho úspešne bránili, no sily rýchle ubúdali a v záverečnej štvrťhodinke ešte trikrát inkasovali.

Trnovec – Dojč 2:2 (1:1),
15. V. Masaryk, 70. P. Tokoš – 1. M. Khúla, 81. Z. Čech, rozh. Thao.

Stretnutie začalo rýchlym gólom hostí, keď ručička neodkrojila ešte ani minútu a po gólr Khúlu bolo 0:1. Na polčasových 1:1 vyrovnal Masaryk a po prestávke aktívnejší domáci sa ujali vedenia Tokošom. Hostia to však nezabalili a v 81. min. vyrovnal Zdeno Čech na konečných 2:2.

ObFZ Senica MO SD – 26. kolo
Unín – Slovan Šaštín 3:0 (1:0), B. Masaryk, M. Malík, D. Gašparovič, Sobotište – Bor. Sv. Jur 2:0 (1:0), D. Švárny, R. Tomeček, Štefanov – Bor. Mikuláš 4:4 (3:2), J. Polák, P. Tomašovič, A. Daniel, Miloš Daniel – L. Jablonický, D. Štefečka (11), R. Balažovič, Martin Daniel, Radošovce – FK Kúty 1:1 (0:1), J. Prokeš (11) – M. Baláž.