Hlboké sobotňajšou výhrou v zápase posledného 30. kola majstrovstiev oblasti v Rybkách sa dostalo na priebežné 2. miesto a hodilo pomyselnú rukavicu Radošovciam.

TJ Družstevník Vrádište – víťaz III. triedy

Tie ak si chceli striebornú pozíciu udržať, museli vyhrať v Strážach, odkiaľ sa body ľahko nevozia. Nakoniec sa im to podarilo a dosť jednoznačne.

Kúty sa lúčili víťazstvom, minimálne rok teraz pobudnú v II. triede. Na takúto súťaž v tomto mestečku ich fanúšikovia veru nie sú zvyknutý. Cerová by víťazstvom preskočila Rohov, no v závere inkasovala a ostalo jej predposledné miesto. Aj v súboji Juranov so Šaštínom sa hralo o lepšie umiestnenie, získali ho domáci. Zaujímavosťou sú dvaja králi strelcov. Paťovia z Radimova, Božek i Kessl, nastrieľali zhodne po 34 gólov.

MO 30. kolo

Rybky – Hlboké 0:2 (0:0)
56. T. Slovík, 69. Ľ. Klein, ČK 0:1 (53. E. Jurica), rozh. Ma. Šefčík, Vlk, Knap.

Povestné družstevné derby aj tentoraz pritiahlo o niečo viac divákov, ako bežne do Rybiek chodí. V prvom polčase sa diváci gólu nedočkali a keď v 53. min. videl hosťujúci Jurica ČK, zdalo sa že šance domácich stúpli. Lenže už o tri minúty dal po štandartke vedúci gól hostí Tomáš Slovík a v 69. min. po úniku a presnej prihrávke Kumančíka zvýšil na konečných 0:2 Ľubo Klein.

Radimov – Jablonica 8:3 (4:1)
11., 40., 65. P. Božek, 18., 39. M. Černek, Slovík, 47., 84. P. Kessl, 55. D. Vanek – 28. B. Vach, 69., 72. Martin Búran, rozh. M. Dutka, Tokoš.

V Radimove bol majstrovské oslavy a všetci sa bavili futbalom. Domáci v zápase jasne dominovali a góly v sieti Mihalcsaka aritmetickým radom pribúdali. Trošku poľavili z koncentrácie za stavu 7:1, kedy umožnili Maťovi Búranovi v priebehu troch minút streliť dva góly, no o chvíľu Paťo Kessl ukončil kanonádu na konečných 8:4. Týmto gólom sa vyrovnal svojmu spoluhráčovi Paťovi Božekovi, keď obaja v práve skončenej sezóne nastrieľali po 34 gólov.

Spartak Stráže – Radošovce 2:6 (1:4)
29. M. Konečný, 79. M. Herda – 6., 34. R. Drgon, 14., 60. (11) E. Petrovič, 36. M. Španka, 75. J. Ivánek, rozh. Rusinko, Srnec, Húšek.

Hostia začali zostra o po úvodnej štvrťhodine bol na ukazovateli stav 0:2 po góloch Rada Drgona a Petroviča. Maroš Konečný síce znížil, no opäť Drgon a Španka zvýšili vedenie hostí na 1:4. Aj po prestávke sa hosťom darilo, gólmi Petroviča z penalty a Ivánka ušli na 1:6, bodku za stretnutím dal gól Matúša Herdu.

Kúty – Rohov 4:3 (3:1)
4. A. Polák, 16. J. Sirka, 42. E. Vávra, 70. T. Dominik – 10. (11)., 65. I. Ravas, 63. M. Ostrý, r. M. Dutka.

Domáci v oklieštenej zostave, ale po výbornom výkone sa s nevydarenou sezónou rozlúčili víťazstvom. Ujali sa vedenia Polákom, no Ravas z penalty o chvíľu vyrovnal. Domáci po góloch Sirku a Vávru získali dvojgólový náskok, ktorý však v priebehu dvoch minút stratili. Nakoniec sa predsa len tešili z troch bodov, o ktorých rozhodol víťazným gólom v 70. min. Tomáš Dominik – 4:3.

Cerová – Lakš. N. Ves  3:3 (1:1)
19. T. Ráček, 53. M. Holič, 63. P. Horňák – 42. J. Cigánek, 50. F. Orlík, 88. P. Haramia, r. Mi. Šefčík.

Zápas bol vyrovnaný, obidve mužstvá mali šance a snažili sa. Na vedúci gól Ráčka odpovedali hostia do prestávky Cigánkom a po prestávke ich dostal do vedenia Orlík. Aj domáci otočili stav po góloch Holiča a Horňáaka. Lenže hostia pred koncom zatlačili a v 88. min. Haramia vyrovnal na konečných 3:3.

Bor. Sv. Jur – Slovan Šaštín 2:1 (1:1)
35. vlastný (Waldhauser), 58. L. Brecko – 45. R. Slovák, r. Lapoš, Škrinár.

V zápase o dvanáste miesto v tabuľke boli úspešnejší domáci. Domáci sa ujali vedenia vlastencom Waldhausera, gólom do šatne vyrovnal Slovák. Po prestávke sa domáci tešili v 58. min. po víťaznom góle Brecku na 2:1. Hoci sa hostia snažil, Jurania si svoje tesné víťazstvo udržali.

Bor. Mikuláš – Kopčany 3:3 (1:2)
26., 57., 73. Ľ. Macek – 28. S. Dermek, 34. M. Ivan, 70. O. Zabadal, r. Vlk, Knap.

Vyrovnaný zápas s množstvom šancí na obidvoch stranách. Výsledok je zaslúžený, lebo obidve mužstvá sa snažili o dosiahnutie víťazstva. Na vedúci gól Ľuboša Macka odpovedali hostia do prestávky dvomi presnými zásahmi, hostia vyhrávali aj po góle Zabadala na 2:3, no disponovaný Macek uzavrel v 73. Min.svoj hetrik na konečných 3:3. V 76. min. Novák v prerušenej hre udrel súpera, za čo mu rozhodca udelil len ŽK. Tréner hostí ho radšej hneď vystriedal, no zápas sa dohrával už v napätej atmosfére.

Dubovce – Oreské 0:1 (0:1)
42. T. Jarábek, r. Ma. Šefčík, Tubl.

V priamom súboji o piate miesto tabuľky sa hral vyrovnaný zápas bez väčších šancí na obidvoch stranách. O osude zápasu sa rozhodlo chvíľu pred prestávkou, keď tečovaná strela Tomáša Jarábka skončila za chrbátom brankára Pekara.

II. trieda 26. kolo

V poslednom 26. kole gradoval súboj o 2. miesto, ktoré ešte môže byť aj postupové.

Udržali si ho výhrou v Hradišti Pop. Močidľany, silno finišoval aj Štefanov, no nestačilo to. Sobotište na obranu Petrovky nenašlo recept, aj druhýkrát v sezóne s ňou vyšlo naprázdno. Mocne finišovalo Smolinské, tromi gólmi v posledných piatich minútach otočilo zápas so Smrdákmi.

Hradište – Pop. Močidľany 1:2 (1:0)
30. L. Štefka – 51. T. Bellay, 64, M. Foriška, rozh. Mi. Šefčík, Daniš.

Domáci s kvalitný súperom odohrali kvalitný zápas. Viac z hry mali hostia, no skóre otvoril v 30. min. domáci Štefka z penalty po faule – 1:0. Po prestávke už v 51. min. presnou strelou z trestného kopu vyrovnal Bellay a v 64. min. pekný center za domácu obranu zužitkoval Mišo Foriška a strelou pod brvno otočil skóre v prospech hostí – 1:2. Následná snaha domácich už vyrovnanie nepriniesla.

Čáry – Š. Humence 4:3 (1:0)
44. (11), 51. F. Kuník, 70. M. Puškáč, 89. T. Gábriš – 57., 73. R. Ondráš, 78. E. Flámik, ČK 0:1 (86. P. Portel), rozh. Dzindzík.

Od začiatku bolo v zápase tabuľkových susedov na čo pozerať. Ondráša vychytal Ozábal, trestný kop Lorenca zase Rafaja. Domáci mali štyri šance, z nich dvakrát trafili tyč. V 44. min. po faule otvoril skóre z penalty sám faulovaný Fabián Kuník – 1:0. Po prestávke Chorvat (prišiel do Čárov  zo Š. Humeniec) z päťky prestrelil, no po rohu už F. Kuník trafil presne – 2:0. Strelu Puškača do tretice zastavila tyč a o chvíľu bolo znížené po góle Ondráša – 2:1. Puškač sa však v 70. min. gólu dočkal a zvýšil na 3:1. Zdalo byť rozhodnuté, no hostia to nezabalili a v priebehu piatich minút vyrovnali. V 86. min. videl hosťujúci Portel ČK a domáci presilovku využili, keď v 89. min. rozhodol Tomáš Gábriš – 4:3. Čáry tak preskočili svojho súpera v tabuľke.

Kunov – Koválov 1:1 (0:1)
86. M. Šefčík – 78. V. Labaš, rozh. Knap, Bednár.

V poslednom zápase sezóny boli v Kunove o niečo lepší hostia, ktorí si aj vypracovali strelecké príležitosti. Góly však prišli až v samom závere zápasu. Hostia sa ujali vedenia po trestnom kope Vlada Labaša, domáci vyrovnali v 86. min. Mirom Šefčíkom na 1:1.

Petrova Ves – Sobotište 2:0 (1:0)
4. M. Žifčák, 66. M. Šúrek, rozh. Hušek.

Domáci strelili veľmi rýchly gól Žifčákom. Hostia, už ako jasný víťaz II. triedy prišli s viacerými dorastencami, sa snažili o vyrovnanie, no po štvrtýkrát v sezóne vyšli strelecky naprázdno, z toho druhýkrát s Petrovou Vsou, ktorej obranu v tomto ročníku nedokázali prekonať. Gólovú poistku domácich pridal v 66. min. Miro Šúrek.

Smolinské – Smrdáky 5:3 (1:2)
43. A. Beňa, 60. R. Maderič, 84., 85. R. Daniel, 90. P. Goga – 13., 25., 68. V. Bôžik, rozh. Thao.

Hostia prekvapujúco viedli v Smolinskom dvomi gólmi Bôžika 0:2. Hoci sa domácim podarilo vyrovnať, Bôžik dal aj svoj tretí gól a hostia opäť viedli. Nakoniec však nebrali ani bod, keď somáci v posledných piatich minútach strelili tri góly.

Letničie – TJ Unín 1:4 (1:2)
13. J. Peška – 32., 77. M. Tokoš, 35. J. Šiška, 65. M. Míšaný, rozh. Bednár.

Domáci sa síce ujali vedenia Jovanom Peškom, no odvtedy strieľali góly už len hostia. Ešte do prestávky otočili stav Tokoš a Šiška, po prestávke Míšany a opäť Tokoš stanovili na konečných 1:4.

Štefanov – Sekule 6:2 (5:1)
3. S. Daniel, 8., 28., 29. R. Tóth, 40., 52. (11) B. Tureček – 15., 54. P. Valúšek, rozh. Daniš.

FC Sekule

Pri zaváhaní Močidlian mal Štefanov ešte šancu na celkové druhé miesto a preto začal poriadne zostra. Po dvoch góloch v úvodnej desaťminútovke hostia síce rýchle odpovedali Valúškom, no ešte do prestávky pridali domáci tri góly. Po góle najlepšieho strelca súťaže Braňa Turečka na 6:1 hostia o chvíľu znížili opäť Valúškom, no potom sa už len dohrávalo.

III. trieda 28. kolo

Dobrý zápas dvoch prvých mužstiev s piatimi gólmi videli diváci v Rovensku. Domáci sa vo vzájomných zápasov s týmto súperom tešili po prvýkrát, tomu to však v celkovom prvenstve nijako neuškodilo.

Chropov – Osuské 5:0 (4:0)
Góly: 12. K. Krutý, 15. M. Kuchárek, 19. T. Petri, 33. N. Remešic, 85. A. Stúpal, rozh. Blažek, Dzindzík.

Jednoznačná záležitosť  domáceho mužstva, ktoré svoju hernú i územnú prevahu pretavilo už do prestávky na štyri góly. Hostia boli odovzdaným súperom, dokázali si vypracovať jedinú šancu, ktorú však Hlavatý nepremenil. V druhom polčase už diváci veľa dobrého futbalu nevideli. Domáci zľavili z tempa, prispôsobili sa súperovi a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami s množstvom nepresnosti na obidvoch stranách. Zaujal iba gól hrajúceho trénera Antona Stúpala na 5:0, keď prehodil zle postaveného brankára z vyše 40 metrov.

Podbranč – TJ Dojč 0:5 (0:2)
3., 67. M. Línek, 4. R. Morávek, 53. M. Khúla, 76. P. Kuček, rozh. Daniš, Bednár.

Za štyri minúty bolo 0:2, keď skóre otvoril v 3. min. Línek a o minútu pridal druhý gól hostí Morávek. Do prestávky už ďalšie góly nepribudli, no v druhom polčase pridali hostia ďalšie tri. Postupne Khúla, opäť Línek a na konečných 0:5 Kuček.

Rovensko – Vrádište 3:2 (1:0)
29. S. Starych, 80. V. Krátky, 83. P. Vizváry – 77., 88. Ľ. Múčka, rozh. Hurbánek.

V súboji druhého s prvým sa hral do prestávky priemerný futbal, zato šancí bolo neúrokom. Tutovky spálili hosťujúci Mareš i domáci Junas, keď sa vyznamenali brankári. V 10. min. sa v šanci dostal z uhla Starych, lopta sa však k nemu vrátila a on ju poslal k ľavej žrdi do siete – 1:0. Po ďalšej šanci Mareša pomohol brankárovi Vizváry, tutovku spálil Baláž, dve Štora a po rohu i hosťujúci Duban. V polčase vystriedali hostia hneď štyroch hráčov čo oživilo ich hru. Dočkali sa i vyrovnania svojim najlepším hráčom Múčkom. Aj domácim vyšlo striedanie, keď čerstvý Vilo Krátky dostal domácich opäť do vedenia, ktoré o tri minúty poistil Vizváry. Nič na ňom nezmenil ani druhý gól Múčku v samom závere.

Trnovec – Prietrž 0:1 (0:1)
10. J. Mindek, rozh. Polakovič.

Teoreticky sa hralo ešte o 4. miesto, no to by Trnovec musel vyhrať dvojciferne. Keď už v 10. min. dostal hostí do vedenia Ján Mindek, títo sa upokojili a zápas dotiahli do víťazného konca. Snaha domácich končila na výborne chytajúcom Muchovi. V slušne hranom zápase si hostia odviezli zaslúžene tri body.

ObFZ Senica MO SD – 28. kolo
Štefanov – Sobotište 1:5 (1:2), P. Tomašovič – R. Tomeček 2, D. Švárny, M. Krček, M. Jankových

Radošovce – Bor. Sv. Jur 9:0 (2:0), J. Kocian 2, J. Vávra, J. Prokeš, P. Kubina, T. Kubina, A. Nus, P. Filuš, vlastný (L. Kadlic)

Unín – Kúty 5:1 (3:0), D. Vach, M. Malík, B. Perička, 2 vlastné (F. Kovarovič a M. Kalčík) – T. Komorný

Šaštín – Bor. Mikuláš 0:3 kont. (domáci mali k dispozícii iba štyroch hráčov).

Dohrávka: Šaštín – Bor. Sv. Jur 3:5 (2:2), K. Barkóci 2, D. Stanický – K. Krajčír 3, S. Orgoň, M. Macejka (ČK Krajčír).