Montessori Academy

Beh: Vo Velkej nad Veličkou víťazstvá Márie Truissard i Dušana Brezovského

Jozef Komorný 0

Jubilejným dvadsiatym podujatím 10. ročník bežeckého seriálu Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ) bol 48. ročník behu Horňácka pětadvacítka vo Velkej nad Veličkou.

Anna Portášiková, Dušan Brezovský, Mária Truissard a Miroslav Mikula
Anna Portášiková, Dušan Brezovský, Mária Truissard a Miroslav Mikula

Organizátori pripravili pre hlavnú kategóriu 25 km trať, pre ženy a najstaršiu mužskú kategóriu 8.2 km trať, na ktorú sa vydali v horúcom a dusnom počasí i menej zdatnejší bežci.

Medzi mužmi vyhral Jan Kohút z Brna, na skvelom 3. mieste finišoval v hlavnej kategórii Pavol Masaryk. Medzi päťdesiatnikmi po týždennej „prestávke“ vyhral opäť Dušan Brezovský, medzi šesťdesiatnikmi hneď za víťazným Němcom (stále držiteľ rekordu Záhoráckeho maratónu) dobehli Radošovčania Miro Mikula a Edo Baumgartner. Kratšiu trať tu vyhral Jozef Chrenka pred Ferom Kocákom.

Medzi ženami vyhrala Holíčanka Maria Truissard, vo veteránskych kategóriách si miesta na stupňoch víťazov vybehali Mirka Zíšková, Erika Farkašová, Anna Portášiková a Svetlana Raffayová.

Víťazstvá dorastencov ŠK Jablonica Simony Hrajnohovej a Adama Zubáka zduploval junior Filip Búzek.

Moravsko – Slovenského bežeckého pohára pokračuje v sobotu 21. podujatím, ktorým bude Vnorovská desiatka.

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov: 1. Jan Kohút, Brno, 1:31:40, ..3. Pavol Masaryk, ZFT Dojč, 1:41:42, 4. Zdenko Zalubil, AŠK Skalica, 1:42:58, 5. Jakub Kopiar, 1:45:29, ..7. Jakub Valachovič, obaja Malacky, 1:48:16, ..10. Ján Bellay, Skalica, 2:00:30, ..12. Vladimír Hyránek, Kúty, 2:15:47. Na 8 km: 1. Tomáš Skala, 29:36, ..3. Gabriel Čermák, obaja Junior Holíč, 32:00, ..7. Juraj Cintula, Štefanov, 37:26.

Muži nad 40 rokov: 1. Daniel Orálek, Brno, 1:33:21, ..4. Jozef Jurčík, Skalica, 1:44:09. Na 8 km: 1. Luděk Durďák, Rohatec, 29:02, ..3. Ján Búzek, Bor. Mikuláš, 33:41, 4. Milan Fabuš, Tomky, 35:37, ..9. Martin Michálek, Skalica, 40:59.

Muži nad 50 rokov: 1. Dušan Brezovský, Gbelskí Strýci, 1:45:38, ..5. Marián Medlen, Senica, 2:03:39, 6. Jozef Zváč, Šaštín, 2:06:29, 7. Peter Portášik, AŠK Skalica, 2:07:05, ..9. Robert Bujna, Kuchyňa, 2:23:21. Na 8 km: 1. Antonín Tomeček, Uh. Ostroh, 32:29, ..4. Jiří Szalva, Koválov, 37:59, 5. Ivan Raffay, Kúty, 39:25.

Muži nad 60 rokov: 1. Ondřej Němec, Kroměříž, 1:56:03, 2. Miroslav Mikula, 2:02:14, ..3. Eduard Baumgartner, obaja Radošovce,2:25:42. Na 8 km: 1. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 36:28, 2. Ferdinand Kocák, Gbelskí Strýci, 37:22, ..7. Vojtech Planka, Malacky, 51:00, 8. Pavol Waldecker, Senica, 52:57.

Muži nad 65 rokov: 1. Vladimír Varmuža, Hodonín, 34:56, ..5. Ján Varmuža, Brezová, 49:16.

Muži nad 70 rokov: 1. František Joch, Strážnice, 43:16, ..4. Miroslav Hajossy, Koválov, 51:36, ..6. Michal Janota, AŠK Skalica, 60:34, 7. Rudolf Roučka, Junior Holíč, 63:49.

Ženy do 35 rokov: 1. Maria Truissard, Junior Holíč, 35:03, ..6. Erika Kollárová, Bor. Sv. Jur, 52:41.

Ženy nad 35 rokov: 1. Irena Pospíšilová, Drnovice, 32:32, 2. Miroslava Zíšková, Jablonica, 35:38, 3. Erika Farkašová, AŠK Skalica, 36:01, 4. Jana Kubíčková, ZFT Senica, 40:18, 5. Lucia Rajčáková, Skalica, 46:17.

Ženy nad 45 rokov: 1. Marta Durnová, Veselí, 38:28, 2. Anna Portášiková, AŠK Skalica, 39:41, 3. Svetlana Raffayová, Kúty, 42:26, ..5. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 44:52, 7. Margita Varmužová, Brezová, 49:15.

Juniori (roč. 99 a 00) na 720 m – dievčatá: 4. Adriana Nemcová, Jablonica, 2:46 min., chlapci: 1. Filip Búzek, Junior Holíč, 2:12, ..3. Jakub Valášek, Jablonica, 2:44.

Dorast (roč. 01 a 02) na 720 m – dievčatá: 1. Simona Hrajnohová, Jablonica, 2:27, chlapci: 1. Adam Zubák, Jablonica, 2:07, 2. Pavol Riečický, Junior Holíč, 2:10.

Detské kategórie

Mladšia prípravka (roč. 09 a 10) na 200 m – dievčatá: 3. Martina Moravcová, Brestovec.

Mladšie deti (roč. 11 a 12) na 100 m – chlapci: 3. Alex Janic, Myjava.

Benjamínkovia (roč. 13 a mladší) na 60 m – dievčatá: 6. Barbora Moravcová, Brestovec.

Montessori Academy