V druhom kole Majstrovstiev oblasti vyhrali na súperových ihriskách tri mužstvá. Rybky po víťazstve v Cerovej brali tri body aj v Kopčanoch, kde vyhrali zásluhou Petra Černeka polčas 3:0. Domáci silne finišovali, znížili na 2:3, ba mohli aj vyrovnať, no Daniel zahodil penaltu, za čo ich hostia potrestali štvrtým gólom.

Foto zo zápasu Hlboké – Borský Mikuláš

Pop. Močidlany vyfasovali v Radošovciach „svadobného kanára“ ako sa sami vyjadrili. Ich opora David Krchňavý sa v sobotu ženil, v nedeľu na ihrisku chýbal a keďže všetci spoluhráči boli na svatbe …..

Šaštín po víťazstve 7:0 v prvom kole tentoraz fasoval v Cerovej, najväčšou prekážkou Duboviec bol domáci brankár Bednár, Sobotište „kúsalo“ v Lakšároch a Búranom v Hlbokom stačili sily iba v prvom polčase.

Hlboké – Bor. Mikuláš 3:1 (0:1)
65., 90. T. Slovík, 73. Ľ. Klein – 14. Ľ. Macek, rozh. Blažek, Prelec.

Domáci začali ľahkovážne a tak sa iniciatívy chopili hostia. V 14. min. domáci faulovali Macka, ktorý ich po rozohraní trestného kopu sám vytrestal vedúcim gólom hostí – 0:1. Domáci po inkasovanom góle zvýšili obrátky, do koncovky sa však dostali až v závere polčasu, no Štora a dvakrát Slovík neuspeli. Po prestávke sa z postu stopéra vysunul do zálohy Kumančík, čo domácim prospelo. Celý druhý polčas sa hral v ich v réžii a rodili sa aj šance. V 65. min. sa k veľkému sólu vydal Tomáš Slovík a vyrovnal na 1:1. V 73. min. inak dobre chytajúci Cigánek urobil chybu (zrejme oslepený ostrým slnkom) a Klein dostal domácich do vedenia, ktoré ešte v poslednej minúte poistil svojim druhým gólom Slovík – 3:1.

Milan Bartoň (druhý zľava) sedemdesiatnikom

Milan Bartoň sedemdesiatnikom
V prestávke zápasu Hlboké – Bor. Mikuláš domáci funkcionári zablahoželali k významnému jubileu 70 rokov futbalovej legende Milanovi Bartoňovi, historicky ich najlepšiemu kanonierovi, ktorý dres Hlbokého obliekal ešte ako 47 – ročný. Milan okrem Hlbokého hrával aj v Senici a počas štúdií v Trnave bol aj v kádri tamojšieho Spartaka.

Lakš. N. Ves – Sobotište 4:3 (2:1)
2., 58. M. Tománek, 18. F. Orlík, 78. T. Velický – 24. M. Včelka, 55. D. Nečas, 85. T. Čederle (11), rozh. Knap, Vlk.

Hostia sa v Lakšároch predstavili sympatickým dojmom, napriek tomu odchádzajú s prázdnymi rukami. Po štvrťhodine hry bolo 2:0 pre domácich, na začiatku druhého plčasu však bol stav 2:2, keď vyrovnával Nečas. Domácim sa však podarilo streliť ďalšie dva góly, na ktoré odpovedal už len Čederle premenením pokutového kopu na konečných 4:3.

Rohov – Dubovce 2:0 (1:0)
19. J. Frťal, 87. M. Burian, rozh. Kendi, Dzindzík.

Krutý výsledok pre hostí. Takmer celý zápas sa odohrával v ich réžii, no ich strelci sa pohnevali so šťastenou. Domáci sa ujali vedenia v 19. min. z prvej strely na bránu zásluhou Jozefa Frťala. Hostí doslova do zúfalstva privádzal brankár Martin Bednár (hrajúci tréner Rohova), na ktorom stroskotali najmä Mišo Gregúrek a Ríšo Balážik. V závere, keď hostia útočili už so všetkými hráčmi, pridal Maťo Burian druhý gól domácich a definitívne rozhodol – 2:0.

Radošovce – Pop. Močidľany 6:0 (1:0)
5., 51., 54., 78. R. Drgon, 50. M. Španka, 58. Edo Vávra, r. Blažek, Kendi. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, kde hostia mali dve šance, ktoré však nevyužili. V druhom polčase hostia odišli kondične a zápas sa hral už len v réžii domácich, ktorý k jednému gólu z prvého polčasu pridali ďalších päť, najmä autor štyroch gólov Rado Drgon bol k neudržaniu.

Jablonica – Oreské 1:2 (0:1)
71. T. Benek – 23. M. Krišák, 54. L. Pavlačka, r. Knap, Tubl. Z miernej prevahy vyťažili hostia v prvom polčase vedúci gól Máriom Krišákom. Po prestávke zvýšil Lukáš Pavlačka už na 0:2. Snaha mladého, neskúseného domáceho mužstva viedla už len k skorigovaniu skóre zásluhou Tomáša Beneka – 1:2.

Cerová – Slovan Šaštín 4:0 (2:0)
17. K. Mikulčík, 34. P. Pitorák, 80. K. Koníček, 84. M. Holič, ČK 1:0 (75. M. Pípa), r. Martin Šefík. Domáci boli počas celého zápasu lepší. Vedenia sa ujali po štvrťhodine hry Mikulčíkom a druhý gól ešte do prestávky pridal Pitorák. Viacero ďalších šancí domáci nevyužili, hostia sa pred domácu bránu prakticky nedostali. Od 75.min. hrali domáci bez vylúčeného Pípu, napriek tomu pridali ešte dva góly Koníčkom a Holičom.

Kopčany – Rybky 2:4 (0:3)
54. M. Vašíček, 58. J. Blažek – 18., 35., 39. P. Černek, 87. K. Ravas, r. Lapoš, Škrinár. Domáci zaspali začiatok zápasu. Hostia zásluhou hetriku Peťa Černeka vyhrali polčas 0:3. Po prestávke sa schylovalo k veľkému obratu, Vašíček a Blažek v priebehu štyroch minút znížili na 2:3 a v 87.min. mohol vyrovnať Fredy Daniel, no nepremenil pokutový kop. O chvíľu zvýšil hosťujúci Kiko Ravas na 2:4 a definitívne rozhodol o zisku troch bodov. Rybky začali sezónu ako z veľkej knihy, vyhrali už druhý zápas vonku.

Bor. Sv. Jur – Spartak Stráže 0:2 (0:1)
31., 87. J. Herda, r. Vlk, Matúš. Domácim sa nedarilo strelecky, zahodili niekoľko šancí a netrafili ani prázdnu bránu. Hostia využili streleckú formu Jakuba Herdu, ktorý dvomi gólmi rozhodol o zaslúženom víťazstve Stražanov.

MO II. trieda 2. kolo
Výsledok kola dosiahol Štefanov v Petrovej Vsi. Po hladkom víťazstve 3:0 sa zaslúžene vyšvihol do čela tabuľky.

V Uníne sa v poslednej minúte súboja s Čárami vybral na výlet aj brankár Mišo Vaculka a bol to on, kto sa pričinil o vyrovnávajúci gól. V poslednej minúte sa menilo skóre aj vo Vrádišti, kde domáci dali víťazný gól Smaženkom. V obidvoch prípadoch sa cítili hostia poškodení.

VrádišteRovensko 2:1 (1:0)
10. B. Holúsek, 90. P. Smaženka – 80. P. Vizváry, ČK 0:2 (75. Ľ. Nemec, 90. P. Pajpach), rozh. M. Dutka, Srnec. Domáci viedli od 10. min. gólom Holúska. Keď v 75. min. videl hosťujúci Nemec ČK, malo to uľahčiť domácim cestu k trom bodom. Lenže hostia aj v oslabení vyrovnali Vizvárym na 1:1. Domáci rozhodli v nadstavenom čase Smaženkom, po ktorého góle prišlo druhé vylúčenie hosťujúceho hráča. Hostia boli nespokojní s vedením zápasu.

SmolinskéHradište 3:1 (1:1)
2., 53. A. Beňa, 67. D. Kašák – 42. F. Michalička, rozh. Lapoš, Škrinár. Domáci dali rýchly gól Beňom, na ktorý hostia odpovedali Michaličkom tesne pred prestávkou. V druhom polčase však domáci pridali a po góloch Beňu a Kašáka zaslúžene získali tri body.

Smrdáky – Kúty 4:2 (2:1)
25., 47., 55. L. Blanárik, 28. D. Sekáč – 3. T. Valachovič, 65. P. Létal, rozh. Matúš, Polakovič.

Lepšie začali hostia a už v 3. min. sa ujali vedenia gólom Valachoviča. Mali však smolu, že v domácom drese mal premiéru kanonier Lukáš Blanárik, ktorý v nej dosiahol hetrik. Svojimi tromi gólmi najviac prispel k zápasovému zvratu, štvrtý gól domácich pridal Dominik Sekáč, na konečných 4:2 znižoval v 65.min. Paťo Létal.

Unín – Čáry 1:1 (0:0)
90. M. Vaculka – 87. F. Kuník (11), ČK 0:1 (80. A. Kollár), rozh. Hušek.

V Uníne čakali diváci na góly až do samého záveru zápasu. Hostia vo vyrovnanom zápase si vypracovali viac streleckých príležitostí, no v domácej bráne bol výborný Michal Vaculka, ktorý nielenže zabránil viacerým gólom hosťujúcim strelcom, ale nakoniec sa zapísal aj medzi strelcov. Najskôr v 80.min. videl hosťujúci Adam Kollár ČK, čo malo uľahčiť domácim cestu k trom bodom. Lenže v 87. min. bol faulovaný Denis Kollár a Fabián Kuník premenil pokutový kop na 0:1. V poslednej minúte zahrávali domáci trestný kop, pred bránu hostí sa presunul aj brankár Vaculka a bol to on, ktorému sa po rozohraní podarilo vyrovnať na konečných 1:1. Hostia reklamovali jeho ruku, no Hušek bol neoblomný.

Š. Humence – Koválov 4:3 (2:1)
10. R. Tóth, 26. R. Horváth – 18. T. Pavlík, rozh. Daniš.

V susedskom derby sa všetko podstatné udialo v úvodnej polhodine. Domáci sa ujali vedenia Tóthom, o chvíľu vyrovnal Pavlík na 1:1, no v 26. min. dal Horváth víťazný gól Humeniec. V ďalšom priebehu sa už strelci nepresadili a tak sa domáci tešili z troch bodov.

Petrova Ves – Štefanov 0:3 (0:2)
13., 86. P. Tomašovič, 33. M. Macek, rozh.Dzindzík.

Štefanov v Petrovej Vsi príjemne prekvapil. Do vedenia ho dostal v 13. min. Paťo Tomašovič a po polhodine hry pridal Maťo Macek druhý gól – 0:2. Snaha domácich o kontaktný gól k úspechu neviedla a tak to bol opäť Tomašovič, ktorý v 86. min. poistil víťazstvo hostí tretím gólom – 0:3. Týmto víťazstvom sa Štefanov vyhupol do čela tabuľky.

Sekule – Kunov 3:0 (1:0)
45. Andrej Trajlínek, 50. F. Ondriska, 74. G. Ježek, rozh. Polakovič.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas s miernou prevahou domáceho mužstva. Gólom do šatne dostal domácich na koňa Andrej Trajlínek a chvíľu po prestávke zvýšil Filip Ondriska na 2:0, čo bol zrejme rozhodujúce pre ďalší vývoj zápasu. Na konečných 3:0 upravil v 74. min. Gabo Ježek.

MO III. trieda 2. kolo

Prvé kompletné odohrané kolo v III. triede prinieslo rekordný výsledok, keď Letničie v Podbrančí dalo takmer dvojciferný počet gólov.

Aj Vrbovce vyhrali vysoko vonku. Chropov dal päť gólov za polhodinku a prestal hrať. Trnovec otočil zápas s Osuským a v Prietrži rozhodol bývalý hokejový reprezentant René Jarolín.

Chropov – Dojč 5:0 (5:0)
6. K. Krutý, 25., 34., 36. T. Petri, 32. O. Černek, rozh. Dzindzík, Hušek.

Domáci všetko vybavili za polhodinku hry a potom akoby súpera šanovali. Tomáš Petri zaznamenal hetrik v priebehu jedenástich minút, čo sa bude len ťažko prekonávať.

Podbranč – Letničie 1:9 (0:3)
78. J. Mila – 23., 35., 56., 64. J. Peška, 30., 47., 80. D. Konečný, 55. V. Škápik, 71. A. Masár, rozh. Ma. Šefčík, Bednár.

Jednoznačné víťazstvo Letničia, ktoré akoby chcelo naznačiť, že sa bude chcieť vrátiť tam, odkiaľ do tejto súťaže vypadlo. Na ihrisku dominovali dvaja strelci hetrikov, Jovan Peška a Dušan Konečný, jeden pridal aj nestarnúci 51 – ročný Viktor Škápik.

Košariská Vrbovce 0:4 (0:3)
14., 39., 46. R. Škoda, 34. A. žák, r. Podmajerský.

Vrbovce budú patriť zrejme k tomu lepšiemu v III.triede, čo potvrdili aj na Košariskách. Mali vo svojom strede strelecky disponovaného Riša Škodu, ktorý sa hetrikom najviac pričinil o tri body hostí. Štvrtý presný zásah pridal Žák.

Trnovec – Osuské 2:1 (0:1)
59. R. Uher (11), 78. S. Košút – 4. T. Vlček, rozh. Bednár.

V prvom polčase boli lepší hostia, ktorí prekvapili domácu obranu rýchlym gólom už v 4. min., jeho autorom bol Tomáš Vlček – 0:1. Domáci po prestávke pridali, v 59. min. premenil pokutový kop Uher na 1:1 a v 78. min. dal ich víťazný gól Košút – 2:1. Hostia v snahe o vyrovnanie mali niekoľko príležitostí, no nepremenili ich.

Prietrž Jablonka 2:0 (1:0)
13., 73. René Jarolín, r. Mesíček.

O zaslúžené víťazstvo domácich sa dvomi presnými zásahmi pričinil „hokejista“ René Jarolín.

ChvojnicaBukovec 2:1 (1:0)
27. I. Oravec, 70. P. Vančík – 80. D. Gavlas, r. Sloboda.

Domáci sa ujali vedenia po necelej polhodine hry Oravcom. Keď v 70. min. zvýšil Vančík na 2:0 zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže Gavlas dal v 80. min. kontaktný gól a domáci sa museli o svoje víťazstvo ešte strachovať.