Tretiu štvrtinu dlhodobej časti ukončili volejbalisti Strojára domácim dvojzápasom proti druhému Komárnu.

1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 15.kolo
STROJÁR MALACKY – Spartak Komárno 3:0 (21,19,20) a 3:0 (-20,20,22,-21,14)
STROJÁR: Šamulka, Petrovič, Králik, Šmahel, Weis, Lapin, libero Rusňák (Rehák, Kobza)
Ak chceli zostať v hre o postup do extraligy, museli vyhrať oba zápasy. V prvom nebolo o víťazovi pochýb, Malačania svojho súpera prevalcovali vo všetkých činnostiach. Nástup do druhého zápasu však lepšie vyšiel hosťom z juhu Slovenska, keď vyhrali set. Záhoráci však vyhrali ďalšie dva a vyzeralo to na ďalšie pohodové víťazstvo. Strojári však pripravili divákom v ŠH Malina drámu napínavejšiu ako vo filme. Prehrali štvrtý set a v rozhodujúcom piatom od začiatku prehrávali, v koncovke už 11:14. Potom však so šťastím otočili a na podanie prišiel Filip Weis, ktorý dal eso a  naštrbil sebavedomie súpera tak, že Malačania otočili na 16:14 a na palubovke vypukla obrovská radosť.

Ďalšie kolo odohrá tím Strojára na Bílikovej a potom privíta lídra tabuľky – VKP Bratislava B.