Matúš Bubeník reprezentant Slovenska. Grand prix Slovenska. 3 zlaté medaile pre Marenčíka.

Matúš Bubeník reprezentant Slovenska
Po prvýkrát v histórii AK Junior Holíč máme reprezentanta SR v kategórii dospelých. Po výborných výkonoch v skoku vysokom sa ním stal Matúš Bubeník. V tomto roku je skokanom č. 1. V Olomouci 5.6. skočil 219cm a 12.6. v B. Bystrici zdolal v priamom súboji o reprezentačné tričko Petra Horáka výkonom 220cm. Oba výkony sú pre Matúša Bubeníka splnenými limitami pre Majstrovstvá Európy do 22 rokov. Držme palce Matúšovi v reprezentačnom štarte v Novom Sade 18.-19.6. a čo tak splniť limit na Svetovú univerzálnu (225cm) prípade OH v Londýne 2012 (230cm). 11.6. reprezentoval SR v kategórii dorostu Adam Votruba na trojstretnutí Maďarsko-Česko-Slovensko.

Grand prix Slovenska
V Nitre sa 5.6. uskutočnilo ďalšie kolo seriálu GP Slovenska v atletických disciplínach. V behu na 1500m sa umiestnil Tomáš Palkovič na 2.mieste, Michal Durkáč sa umiestnil vo výške na 4.mieste (200cm) a Dominik Pavka skončil vo výške na 7.mieste, ale v kategórii juniorov bol na 2.mieste. Družstvo mužov má reálnu šancu postúpiť na majstrovstvá SR. Doposiaľ je AK Junior Holíč na 12.mieste (postupuje 12 družstiev).

3 zlaté medaile pre Marenčíka
V Nitre sa 28.5. uskutočnili majstrovstvá Zs. oblasti v atletike. Výraznou osobnosťou týchto pretekov bol Ondrej Marenčík, ktorý získal pre Holíč tri zlaté medaile a to v behu na 150m – 18,36sec os. rekord, 300m – 39,12 os. rekord a vo výške 170cm. Zlatú medailu získal vo výške Adam Votruba výkonom 175cm a Katka Nejedlíková získala 2 strieborné medaile v behu na 100m 13,45sec a 200m 28,14sec (obaja v kateg. dorostu). Cenné striebra pre Holíč získaj Jakub Rehák v diaľke (st.žiak) a Jozef Tomša v guli (dorostenec). Výborne sa darilo Sebestianu Žilkovi, ktorý získal 2 bronzové medaile v os.rek. 300m – 42,42sec a 200m prekážok 33,93sec (st.žiak). 4.miesto obsadil Samuel Gorta v guli. Tri piate miesta Lukáš Kollár 300m (žiak), Jozef Tomša v disku a Miloš Kottner v diaľke oba dorostenci.
Všetky tieto atletické podujatie,kde atléti AK Junior Holíč získavajú cenné úspechy sú náročné na finančné prostriedky/cestovné/.Chcem v mene AK poďakovať všetkým priaznivcom za 2 percentá z daní,VÚC Trnava,Kvarteto o.z.Skalica a 1.Teplárenskej za finančnú podporu,bez ktorej by sme pre tento rok museli s atletikou v Holíči skončiť.