Dňa 21.5.2011 usporiadal rakúsky klub TTC Angern medzinárodný stolnotenisový turnaj 4-roch krajín na ktorý pozval aj hráčov ŠK JÁŇAN. Celkovo si naši hráči vybojovali osem medailových umiestnení.

Každý hráč bo zaradený do štyroch kategórií podľa veku a hralo sa vylučovacím systémom. Umiestnenie našich hráčov v jednotlivých kategóriách:
Štvorhry: 5.-8. Stanislav Polák, Kamil Kunštek
3 členné družstvá: 2. Martin Štvrtecký, Stanislav Polák a Kamil Kunštek.

Ďalej: Fotogaléria

V dňoch 27.-29.5.2011 sa Erika a Veronika Šrámkové zúčastnili 7. ročníka medzinárodného turnaja mládeže v stolnom tenise Praha Grand Prix 2011. Dievčatá si vybojovali kompletnú sadu medailí – v bojoch o cenu útechy.

Prvý deň turnaja prebiehali súťaže dvojčlenných družstiev. Hralo sa systémom Davis cup-u (štyri dvojhry + štvorhra) do dosiahnutia rozhodujúceho bodu.
Erika v kategórii družstiev mladších žiačok vytvorila dvojicu spoločne s Ivanou Tomičovou (GASTO Galanta). Dievčatá v základnej skupine dosiahli nasledovné výsledky: SKST Vlašim 3:0, Kotlářka Praha 2:3 a SKST Liberec 0:3. V skupine obsadili 3. miesto a nepostúpili do finálových bojov. Rozhodujúci pre postup bol prehratý zápas s Kotlářkou v pomere 2:3, čo ich odsunulo iba do bojov o cenu útechy. Tu dievčatá nemali konkurenciu, keď všetky zápasy vyhrali v pomere 3:0 a stali sa víťazkami útechy družstiev mladších žiačok.
Veronika v súťaži družstiev starších žiačok vytvorila dvojicu s Viktóriou Kovácsovou (GASTO Galanta) V základnej skupine prehrali všetky zápasy a skončili na 5-tom mieste. Súperky z Česka, Rumunska a Rakúska boli nad ich sily.

Druhý a tretí deň pokračoval turnaj zápasmi jednotlivcov v základných skupinách a vyraďovacími bojmi.
Výsledky Eriky v súťaži mladších žiačok: základná skupina – Adéla Kášová (Sokol Dřínov ) 0:3, Monika Rozínková (SK Dobré) 1:3, Ivana Vávrová (Slavoj Praha) 3:0, Karolína Lajdová (SKST Vlašim) 3:0. V 5-člennej skupine obsadila nepostupové 3. miesto a ďalej hrala o cenu útechy, kde ju až vo finále zdolala Kamila Zelingrová (SKST Vlašim) v pomere 2:3.
Výsledky Veroniky v súťaži starších žiačok: základná skupina – Barbora Kapounová (TTC Ústí nad Orlicí) 0:3, Aneta Doucková (SK Dobré) 0:3, Alexandra Jalovecká (TTC Pezinok) 3:2, Andra Antohe (CSTA Bukurešť) 0:3. V 5-člennej skupine skončila na 4-tom mieste a ďalej bojovala o cenu útechy kde obsadila celkové 3. miesto.

Posledným turnajom sezóny 2010/2011 budú pre hráčov ŠK JÁŇAN Majstrovstvá SR mladších žiakov v dňoch 18.-19.6.2011 v Nitre. Medzi najlepšími 24 dievčatami tejto vekovej kategórie bude náš klub a obec reprezentovať Erika Śrámková, ktorej držíme palce!

Peter Šrámek

.

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…