Stupavčania nastúpili na prvý zápas nového ročníka 1. ligy v hádzanej s rovnakým kádrom ako v minulom roku doplnenom hráčmi z Veteran´s Stupava a s novým trénerom. Už od začiatku sa naplno prejavovala práca trénera Vlada Valachoviča s družstvom a po účinnej obrane 0-6 a rýchlych protiútokoch pomaly narastalo skóre v prospech domácich.

Nebyť veľkého množstva zahodených šancí mohol byť polčasový rozdiel oveľa väčší ako 9 gólov. Aj po polčase pokračovali domáci v dobrom výkone, aj keď sa nevyhli fázam s väčším počtom technických chýb. Rozdiel v skóre nakoniec dovolil trénerovi zapojiť do hry všetkých hráčov.