Prinášame výsledky, komentáre a tabuľky družstiev TJ Slavoj Moravský Svätý Ján.

Prípravka: TJ Slavoj Moravský Sv.Ján – Borský Mikuláš 4:1 (3:0)
Góly: Andrej Zajíc 2, Tomáš Lopoš , Michal Lipták

Posledný zápas jesennej časti sme odohrali za stáleho dažďa v chladnom počasí. Na premočenom trávniku sme boli lepším, technickejším mužstvom. Góly strieľali Andrej Zajíc 2, Tomáš Lopoš a Michal Lipták. Hráčom nemožno nič vyčítať. Od zápasu k zápasu sme sa zlepšovali. Dochádzka výborná, kolektív skvelý. Rodičia zodpovední, keď to takto bude pokračovať na jar, môžeme sa tešiť na výborné zápasy. Po zápase sme pohostili aj súpera občerstvením. Sezónu sme zakončili posedením v bare na štadióne.
Komentár pripravil Emrich Lukáš.

Mladší žiaci: MFK Skalica – TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 7:0 (2:0)
Mladší držali krok s domácimi iba do polčasu, ktorý sa skončil 2:0 pre domácich. Druhý polčas bol z našej strany slabší a domáci to s chuťou využili.

Starší žiaci: MFK Skalica – TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 1:0 (1:0)
Zápas v Skalici bol po dlhom čase z našej strany jeden z najlepších, no paradoxne sme ho prehrali. Prvú polovicu sme začali proti veľmi silnému vetru, čo nám robilo malé problémy no i napriek tomu sme si vytvorili tri stopercentné šance na skórovanie.
Do prvej šance sa dostal Viktor Smolinský, keď využil chybu domáceho obrancu, no keď obišiel i brankára zostala pred ním iba prázdna brána Viktor ju na počudovanie všetkých netrafil. Do druhej šance sa dostal Ali Danihel, no i jeho samostatný nájazd neskončil v sieti. V týchto minútach sme mali viac z hry my a domácich sme prakticky do ničoho nepustili. Do tretej šance sa dostal opäť Viktor Smolinský, no jeho šancu mu zmaril domáci brankár.
Domáci sa dostali do ojedinelej šance po dlhom odkope a po zaváhaní Peťa Galbu, ktorý bol po vybehnutí za šestnástku pri lopte o niečo neskôr ako domáci útočník a skončilo to faulom za čo dostal žltú kartu. Do konca polčasu ostávala asi jedna minúta a domáci zahrávali rohový kop, z ktorého za pomoci nášho obrancu skórovali. Prvý polčas sa tak namiesto 1:3 pre nás skončil 1:0 pre domácich. Druhý polčas sa začal našim veľkým tlakom a na domácu bránu sa valil jeden útok za druhým a domáci iba s námahou odolávali.
Po desiatich minútach sa však začal úradovať dvanásty hráč domácich pán rozhodca Černek, ktorý býva v Skalici a ktorého syn hral za domácich. Na veci ako držanie za dres, strkanie a iné fauly, ktoré pán rozhodca vôbec neregistroval sme už ani nereagovali a keďže domáca obrana si s Viktorom nevedela rady poradil si s ním rozhodca, ktorý ho poslal po dvoch žltých kartách pod sprchy. Musím však podotknúť, že druhá karta bola udelená oprávnene, no prvú si pán rozhodca vymyslel, tak ako množstvo ďalších verdiktov. Pán rozhodca si miestami asi neuvedomoval, že sa hrá futbal a nie basketbal, keď nám pískal aj tie najjemnejšie kontakty. Kto by však čakal, že chlapci to zabalia tak by sa prerátal. Chalani aj v desiatich zatlačili a súpera prakticky do ničoho nepúšťal . No dnes nám asi nebolo súdené dať gól, keď aj ďalšie šance ostali nevyužité . Hlavne strela Andreja Vávru z tridsiatich metrov, ktorú domáci brankár iba s námahou vyškriabal zo šibenice, brvno Aliho Danihela a strela Adama Velického, ktorú zblokoval domáci obranca si pýtali gól. Koniec zápasu bol už z našej strany vabank, keď sme posunuli do útoku oboch stopérov. V týchto minútach si prišiel na svoje aj náš brankár Peťo Galba, keď zneškodnil dva nebezpečné protiútoky domácich. Po dlhej dobe musím chlapcov pochváliť za prístup a bojovnosť, ktorá nám v predchádzajúcich zápasoch chýbala a hlavne za to, že aj v desiatich sa nezlomili a boli lepším mužstvom ako domáci, ktorých ako som už spomínal bolo miestami dvanásť.
Chcel by som týmto pozvať všetkých fanúšikov na náš posledný zápas jesene, ktorý odohráme v nedeľu 4.10. 2012 na domácom ihrisku proti asi najlepšiemu mužstvu jesene Jaslovským Bohuniciam.