Výsledky a komentáre posledného jesenného zápasu žiakov TJ Slavoj Moravský Svätý Ján.

II. liga starší žiaci: TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:3 (0:1)
Veľmi krutý a nespravodlivý výsledok dnešného zápasu , keď i  tréner hostí priznal ,že hostia mali dnes šťastie . No bez gólu sa vyhrať zápas nedá a my sme ich mohli dnes streliť minimálne päť . Zápas sa pre nás nezačal práve najlepšie , keď už v ôsmej minúte sme inkasovali prvý gól.
Tento gól však naštartoval našich chlapcov k nevídanej aktivite a súpera sme na dobrých pätnásť minút nepustili za polovicu . V týchto minútach sme si vytvorili veľký tlak a prišli aj šance. Prvú nepremenil Ali Danihel , keď po úniku z ľavej strany zakončil vedľa brány. Do druhej šance sa dostal Gabo Štefek , keď ideálnu spätnú prihrávku od Adama Velického na päťke netrafil ideálne . Po tejto šanci sa zasa rútil sám na brankára Adam Velický no jeho strela skončila iba na brvne . Najväčšiu šancu však nepremenil Gabo Štefek , keď si na rohu päťky prebral ideálnu prihrávku no nastrelil iba do brankára . Po týchto minútach obliehania hosťujúcej brány sa dostali do šance aj hostia no ťažkú prihrávku už hosťujúci útočník poslal mimo našej brány . Chlapci v týchto minútach predvádzali veľmi kvalitný a bojovný výkon , keď mimoriadne kvalitného súpera prevyšovali vo všetkých činnostiach až na jednu a tou bolo strelenie gólu.
Druhá polovica bola z našej strany už troška slabšia no stále sme súpera držali v neistote sme stále hrozili nebezpečnými protiútokmi. V týchto chvíľach sa najviac prejavovala absencia. Nášho najlepšieho útočníka Viktora Smolinského . Prišla však 45. minúta a veľké zaváhanie našej obrany, keď sme nechali trestuhodne na našej päťke samotného útočníka , ktorý nemal žiadny problém skórovať. Po tomto góle sme sa ešte snažili s výsledkom niečo urobiť no vytvorili sme už iba niekoľko polo šancí no tie už súpera neohrozili . Tretí gól bol s kategórie super smolných , keď Andrej Kafka v snahe odkopnúť loptu čo najďalej od našej brány našiel iba na druhej strane našej šestnástky voľne stojaceho útočníka hostí , ktorý ponúknutou tutovkou nepohŕdol a upravil na konečných 0:3. Chlapci dnes predviedli veľmi dobrý kolektívny výkon podobný tomu v Skalici no tak ako v Skalici i dnes sme doplatili na nepremieňanie stopercentných šancí , ktorých sme mali v obidvoch zápasoch neúrekom.
Chceli by sme poďakovať tým rodičom , ktorí nás prakticky počas celej sezóny podporovali či už doma , alebo vonku a naopak nás mrzí prístup niektorých rodičov našich chlapcov, ktorí si nenašli čas na viac ako jeden zápas v sezóne. Chlapci by si ich podporu určite zaslúžili , veď hrajú druhú najvyššiu súťaž na Slovensku. Je to škoda , že na niektorých našich domácich zápasoch je viac rodičov od súpera ako našich .

16   Nemšová 15 1 1 13 15:89 -74 4

II. liga Mladší žiaci: TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:2 (0:2)
Naši mladší odohrali dobrý zápas v ktorom predviedli viacero pekných akcii , ktoré sme však tak ako v predchádzajúcich zápasoch nedotiahli do gólového konca. Súper mal v zostave asi troch hráčov až nadpriemerne vyvinutých čo našim „štuplikom“ robilo veľké problémy. Chlapci sa však od zápasu k zápasu zlepšujú a je len otázkou času , kedy začnú zbierať body.

1   Šamorin 14 12 1 1 41:10 31 37
2   Lok. Trnava 15 11 1 3 53:15 38 34
3   Zl. Moravce 15 10 3 2 53:22 31 33
4   Štúrovo 15 9 3 3 44:23 21 30
5   Piešťany 14 9 2 3 41:20 21 29
6   N. Mesto n/V 14 9 1 4 38:20 18 28
7   Skalica 15 8 1 6 33:22 11 25
8   P. Bystrica 14 7 2 5 43:31 12 23