Gól padol už v 2. minúte. Nenápadnú akciu začal Hreus na obrannej modrej. Cez Salajku a Šúreka sa puk dostal až po Dubeca, ktorý otvoril skóre – 1:0.

V 3. minúte sme využili presilovku, keď dve streli Vaškoviča dorážal Lezo – 2:0. Mikolášek puk potiahol do útočného pásma v 5. minúte kde pred bránou našiel Škápika – 3:0. Po tomto góle Hippíka vystriedal Beliansky. Topoľčany zavelili do útoku až v 6. minúte, ale Kristín si s Vargovou strelou poradil. Uhrík mohol znížiť v 10. minúte. Dubec ani Hreus neprekonali Belianskeho v 12. minúte. V 15. a 19. minúte sme ubránili oslabenia.

HC Dukla Senica – HC Topoľčany 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)
Góly: 2. Dubec (Šúrek, Salajka), 3. Lezo (Vaškovič, Škápik), 5. Škápik (Mikolášek, Zahumenský), 28. Vaškovič (Mikušovič, Škápik), 34. Dubec (Šúrek, Salajka), 40. Tonhauser (Cibulka, Mikolášek), 44. Lantoš (Zahumenský), 48. Hreus (Janík, Šedivý), 58. Tonhauser (Salajka). Počet divákov: 476.

Lezo v 21. minúte nevyužil čistú gólovú šancu. Vaškovičova strela sa ujala v 28. minúte – 4:0. V tej istej minúte mohol chybu obrany hostí potrestať Hreus, ale svoj únik do gólu nedotiahol. V 30. minúte Salajka dve presilovkové strely od modrej na gól nepremenil. Lezova “parádička“ v 33. minúte gólom neskončila. Šúrek našiel v 34. minúte pred bránou Dubeca, ktorý zvyšoval na 5:0. Klačanský neprekonal Kristína v 36. minúte. Šedivý neskóroval v 40. minúte. Tonhauser 26 sekúnd pred odchodom do šatní zvyšoval už na 6:0.

Lantoš povymetal pavučiny Belianskeho brány v 44. minúte – 7:0. Hreus tečoval Janíkovu strelu od modrej v 48. minúte – 8:0. Kristín držal čisté konto aj v 50. minúte po Havlíčekovej akcii. Topoľčany nevyužili presilovku 5 na 3 v 53. minúte. Čestný gól pre hostí nedosiahli ani Klačanský a Havlíček v 58. minúte. Tonhauser sa presadil po strele Salajku v 58.minúte čím uzavrel gólový účet na 9:0. Fanúšikovia si síce želali desať gólov, ale Mikušovič ani Vaškovič v závere zápasu už neskórovali.
Autor: Jozef Majer, HC Dukla Senica

Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Získali sme povinné tri body. Gratulujem Matejovi Kristínovi k získanej nule, ale kvalitu zápasu hodnotiť nebudem.

Miloš Paulovič, HC Topoľčany: Seničania boli po všetkých stránkach lepší a preto vyhrali.

Michal Šúrek, HC Dukla Senica: Dnes sme chceli 100% vyhrať. Po tom nevydarenom zápase s Trnavou sme chceli potešiť divákov nejakými gólmi. To sa nám aj podarilo, mali sme dobrý začiatok, keď sme dali rýchle góly a postupne pridávali ďalšie. Sme radi, že sme pomohli Maťovi Kristinovi k nule. Škoda, že sa nám nepodarilo streliť okrúhlu 10-nu.