Dňa 21. septembra 2012 sa v Skalici začína trojdňový festival tradícií, hudby a zábavy – Skalické dni 2012, ktoré sú sprevádzané tradičným jarmokom. Za ich minulosť môžeme považovať oslavy, ktoré sa v meste konali pri príležitosti povýšenia Skalice na slobodné kráľovské mesto.

V dnešnej podobe sa Skalické dni predstavujú ako multižánrový festival. Tri hlavné hudobné scény na dvoch pódiách ponúknu najpestrejšiu paletu hudobných kapiel a spevákov rôznych žánrov. Detská scéna je tradične venovaná najmenším návštevníkom a je situovaná u detských atrakcií vo Františkánskej záhrade, ktoré spolu so súťažami, výstavami, historickými hrami, prehliadkami pamiatok , či ukážkami historických remesiel dotvoria sprievodný program Skalických dní 2012.

Jarmočná sobota je zároveň i Dňom európskej spolupráce, pričom mestá Skalica a Strážnice budú prepojené po súši aj vo vzduchu v zmysle motta programu cezhraničnej spolupráce SR-ČR “Spoločne bez hraníc”.
V rámci kultúrneho projektu Staňte sa súčasťou Skalice majú návštevníci poslednú možnosť obdivovať zadarmo sprístupnené pamiatky, nakoľko sa ich brány spolu s letnou turistickou sezónou v nedeľu symbolicky uzavrú.
Srdečne Vás pozývame na návštevu Skalice počas Skalických dní, určite si u nás oddýchnete, zabavíte sa a odnesiete si množstvo krásnych zážitkov a snáď i kúsok atmosféry dávnej minulosti!

Andrea Orbanová


.
Toto je čítané

Skalica získala dotáciu takmer 700-tisíc eur na nové cyklotrasy

Mesto Skalica získalo dotáciu 688 116 eur z programu Interreg SK-CZ 2021-2027…

BM: Ustekana sobota