Dukla sa po reprezentačnej prestávke predstavila po prvýkrát pred vlastnými divákmi a zároveň chcela natiahnuť 15 zápasovú sériu víťazstiev.

HC Dukla Senica – Bemaco HC 46 Bardejov 3:1 (1:0,1:0,1:1)
Góly: 3. Čunderlík (Škápik, Vaškovič), 26. Surovka (Rajčák, Cibulka), 47. Škápik (Kocák, Rajčák) – 53. Valentín (Bochňa, Dancsák)
Počet divákov: 1422

Komentár k zápasu: Monika Krutá
Do cesty sa im však postavili minuloroční víťazi ligy z Bardejova a na ľade to bolo aj vidieť. Od začiatku zápasu sa hral útočný hokej s množstvom šancí. Do tej prvej sa dostal domáci Cibulka, no mieril len do lapačky brankára Andreanina. Aktivita Seničanov sa pretavila do prvého gólu, keď skóre otvoril Čunderlík po prihrávke od Škápika. Šance si však vypracovali aj hostia, no vylámali si zuby na domácom brankárovi Peksovi. Šancu na zvýšenie skóre si vypracoval v 12. minúte Lantoš, keď jeho strela brankárovi vypadla, no žiaden z jeho spoluhráčov sa k dorážke nedostal. Krátko nato domáci hrali svoje prvé oslabenie v zápase, no ubránili ho a ešte aj dokázali ohroziť hosťujúceho brankára.

Druhá tretina začala dvojnásobným vylúčením hostí, keď na trestnú lavicu odišiel Halás a krátko po ňom aj Šimo a Dukla tak hrala vyše minútu trvajúcu presilovku o 2 hráčov. Napriek niekoľkým strelám sa im však početnú výhodu nepodarilo využiť. Gól na 2:0 však prišiel v 26. minúte z hokejky Filipa Surovku po prihrávke od Rajčáka. Kontaktný gól mohli východniari streliť v presilovke po vylúčení Šedivého, no domáci spoľahlivo bránili a v presilovke gól nepadol. Ďalšie oslabenie hrali domáci, keď rozhodca vylúčil Čunderlíka, no domáci odohrali ďalšie dobré oslabenie, k čomu im pomohol svojimi zákrokmi aj brankár. Hoci v druhej tretine ubudlo vyložených šancí, oba tímy si dokázali ešte nejaké vypracovať, no žiadna z nich si nenašla cestu do bránky.

Na začiatku tretej tretiny si vypracoval šancu Lantoš, no ani na dvakrát nedokázal brankára prekonať. Ďalšie oslabenie hrali domáci po vylúčení Pavešica, no ani tentoraz aj vďaka pozornej obrane a brankárovi neinkasovali. Naopak svoj prvý gól v presilovke strelili v 47. minúte, keď Škápik tvrdou strelou od modrej dopravil puk až do bránky. Pri ďalšom domácom oslabení podržal svoj tím Peksa, no radosť z čistého konta mu pokazil Valentín, keď znížil na rozdiel 2 gólov. Ďalšie góly však už nepadli a tak mohla Dukla oslavovať ďalšie domáce víťazstvo.

Senický GUMÁK je v tomto zápase Marián Reissmüller.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Dnes sme videli v Senici vynikajúci hokej z obidvoch strán. Využili sme viac streleckých šancí, ktoré sme si vytvorili. Súper nám zdatne sekundoval. Zamerali sme sa najmä na stredné pásmo, kde sme chceli pokryť nebezpečného súpera, čo sa nám aj podarilo. Vyhrávali sme už 3:0, po menšom nedorozumení sme dostali gól na 3:1. Ustáli sme to a dotiahli sme zápas do víťazného konca. Všetkým hráčom patrí obrovská vďaka, pretože toto víťazstvo nás stálo obrovsky veľa síl. Opakovať stále to, že tu bola fantastická atmosféra, je veľmi príjemné a pekné a chcel by som za ňu poďakovať všetkým divákom.

Anton Tomko, BEMACO HC 46 Bardejov: Myslím, že si diváci prišli v dnešnom zápase na svoje, pretože zápas mal veľmi dobrú prvoligovú úroveň. Domáce mužstvo zvíťazilo, takže diváci boli s priebehom, výsledkom i úrovňou zápasu spokojní. My sme s úrovňou zápasu taktiež spokojní, s výsledkom už spokojní byť nemôžeme. Vytvorili sme si dobré strelecké príležitosti na strelenie gólu. Bohužiaľ, gól sa nám nepodarilo streliť, až v záverečnej tretine to vyšlo. Najväčší zlom vidím za stavu 0:2, kedy sme mali vyložené šance, nastrelili sme žŕdku a nepremenili sme samostatný nájazd. Ak by sme boli dali kontaktný gól, zápas mohol nabrať nejaký iný priebeh v náš prospech. Bol to však kvalitný zápas, nás mrzí len to, že sme nedali góly. Senica ich dala a tak jej môžeme pogratulovať k víťazstvu.