Veľký duel medzi domácim Bardejovom a Senicou začal vo veľkom napätí.

Bemaco HC 46 Bardejov – HC Dukla Senica 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 32. Sabol (Hajnik, Valchař), 40. Ščurko (Polaček, Krčula), 44. Sabol (Valentín, Polaček) – 36. Lantoš (Hreus, Mikolášek), 55. Šedivý (Hreus)
Počet divákov: 655

Komentár k zápasu / autor: Bemaco HC 46 Bardejov
Boj prvého so šiestym pred skoro zaplnenou Edymax arénou s množstvom striel a výborných zákrokov brankárov. Prvá veľká šanca sa naskytla až v 13. minúte domácemu Bochňovi, kde sa sám ocitol pred bránkou hostí, no nepodarilo sa mu skórovať. Ďalšie vyvíjanie zápasu nebolo obzvlášť výnimočné. Žiadne veľké možnosti na vstrelenie gólu ani na jednej strane ľadovej plochy a prvá tretina končí za stavu 0:0. Druhá tretina pokračuje, žiadne veľké možnosti k streleniu gólu ani na jednej strane. Väčšina pukov končí v strednom pásme a brankári sa už pýtali, či im niekto nemôže priniesť krížovky na lúštenie. Po náročnej prvej tretine a ešte náročnejšej polovičke druhej tretiny sa konečne rozjasali tribúny v 32. minúte, kde Hájnik nahral Sabolovi a ten do odkrytej bránky bez problémov zakončil. Bardejov v polovici druhej tretiny vyhráva 1:0. Dlho sa Bardejovčania neradovali. V 36. minúte sa po krásnej strele do horného rohu bránky podarilo streliť gól senickému útočníkovi Lantošovi a hra pokračuje za stavu 1:1. Vo veľkej šanci sa ocitol senický útočník v akcii, v ktorej išiel takmer sám na bránu, ale pozornému Andreaninovi sa podarilo udržať remízu. Gól poza svoj chrbát nepustil. Veľká šanca pre Bardejov kde pred koncom druhej tretiny hrajú presilovku v pomere 4 na 3. Ďalší gól z bardejovskej hokejky hráča Ščurka, ktorý dostal svoj tím do vedenia o jeden gól. Tretia tretina začala s veľkou nervozitou. Hneď po odohraní 4 minút tretej tretiny strelil Bardejov ďalší gól a náskok zvýšil na 3:1. Nervozita hostí sa stupňovala, a to sa odzrkadľuje na trestných minútach. Po veľkom trápení Senických hráčov sa podarilo znížiť skóre až v 55. minúte v presilovke. Hra pokračuje za stavu 3:2. Minútu a pol do konca vo veľkej snahe streliť gól Senica odvolala brankára a Bardejov hral poweplay, no ani za takej situácie sa Seničanom nepodarilo vyrovnať a Bardejov vyhráva 3:2.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Cestovali sme dnes s cieľom získať nejaké body, aby sme si udržali prvé miesto v tabuľke a strávili Vianoce na prvom mieste, ale nepodarilo sa nám to. Podali sme však veľmi dobrý, bojovný výkon, nepremenili sme viacero vyložených šancí. Treba však povedať, že aj súper mal viacero vyložených šancí. Videli sme výborný zápas, rýchly, obidve mužstvá sa sústredili na stredné pásmo. My sme dostali bohužiaľ prvý gól po obrovskej chybe v obrane. Vyrovnali sme na 1:1 a potom nech si úsudok spraví každý sám. Druhý gól bol pri päť na tri rukou, podľa mňa neregulérny, tretí gól v päť na tri. Znížili sme na 2:3. bohužiaľ, zrovnať sme už nestihli. Súperovi gratulujem k víťazstvu, ale dovoľujem si povedať, že tomu zápasu by svedčila remíza, minimálne bod sme si zaslúžili z Bardejova odviesť.