38. kolo ponúklo divákom v Senici súboj lídra s predposledným tímom tabuľky.

HC Dukla Senica – HK Trebišov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly: 1. Vaškovič (Mikušovič, Janík), 8. Penák (Lantoš), 38. Vaškovič (Mikušovič, Janík) – 38. Schnelly
Počet divákov: 810

Komentár k zápasu / autor: Monika Krutá
Do zápasu vstúpila aktívnejšie domáca Dukla, keď už po 33 sekundách viedli Seničania po góle Vaškoviča 1:0. Prvé vylúčenie zápasu prišlo na strane domácich, keď za držanie odišiel na trestnú lavicu Šedivý, hosťom sa však táto presilovka využiť nepodarila. Druhý gól pridali domáci po tom, čo Lantoš vybojoval puk od hosťujúcich obrancov a do bránky ho dopravil Penák a zvýšil na 2:0. Domáci boli počas celej tretiny aktívnejší, hostia sa len málo presadzovali do svojho útočného pásma, o čom svedčí aj počet striel 16:7. Väčšie šance si vypracovali Hreus a Zemko, a v presilovkách aj Surovka či Mikušovič, no ich pokusy stroskotali na brankárovi Babkovičovi. Kontaktný gól hostí mohol streliť Wesselényi, ale jeho strela len tesne minula žŕdku Peksovej bránky. Na konci tretiny ešte prišlo vylúčenie domáceho Zemka, skóre sa však už nemenilo.
Na začiatku druhej tretiny sa dohrávala druhá polovica presilovej hry, tá však zostala opäť nevyužitá. Zo začiatku tretiny sa hra veľmi nezmenila, domáci mali stále prevahu. Tú mohli využiť na strelenie ďalšieho gólu v presilovke po vylúčení Pisia, táto presilovka im však nevyšla. Po chybnej rozohrávke v domácej obrane sa hostia dostali do prečíslenia a jediný gól svojho tímu strelil v oslabení Schnelly. Hoci počet striel v druhej tretine bol jasne na strane domácich, hostia po strelenom góle začali hrať aktívnejšie, domáci brankár Peksa sa však nenechal prekvapiť strelou Wesselényiho ani Pisia, pri druhom menovanom dokonca vytiahol skvelý zákrok lapačkou. Na strane domácich mohlo v bránke skončiť niekoľko striel z hokejok Lantoša, Šedivého či Mikušoviča, no skóre sa menilo až v 38. minúte, keď Vaškovič strelil svoj druhý gól v zápase po peknej prihrávke od Mikušoviča.

V tretej tretine sa hra vyrovnala a vyložených šancí bolo už menej. Niekoľko príležitostí si vypracovali domáci aj hostia, no skóre sa stále nemenilo. Hostia hrali v 51. minúte ďalšiu presilovku, ale ani túto sa im využiť nepodarilo, rovnako ako tú svoju nevyužili ani domáci v 57. minúte po vylúčení Kovaľa. Šancu na hetrik nevyužil Vaškovič, keď jeho strela trafila iba dobre postaveného brankára hostí a ďalšia strela z hokejky Beťka trafila iba bránkovú konštrukciu. Keďže v tretej tretine už gól nepadol, domáci zaslúžene vyhrali 3:1.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Mali sme pred sebou dnes zápas s povinnosťou získať tri body. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, hneď v prvom striedaní sme dali prvý gól, pridali sme aj druhý. Potom sme sa začali strelecky trošička trápiť. Niektoré situácie sme podcenili a súper sa dostal do zápasu. Dal nám aj gól. Mali sme obrovsky veľa šancí, ale naši strelci nemali dnes svoj deň. Ak by ho mali, určite by to skončilo vyšším rozdielom v skóre. Boli sme po celý zápas lepší a zaslúžene sme vyhrali.