Chcete spropagovať aj vaše podujatie, pošlite nám ho na adresu kamven@zahori.sk a radi ho zaradíme do prehľadu podujatí.
piatok 21.7.
Cibula FEST 2017 – viac info tu!
20.7-23.7 | Letisko Holíč
Najväčší česko-slovenský multižánrový open air festival Cibula Fest . Pozrite si kompletný program.
Flirt Party
21:00 | Disco club jama Senica
Silverstrings
20:00 | Vinotéka u Františkánov Skalica
sobota 22.7.
Svätojakubský jarmok
6:00 | Areál pred Kultúrnym domom v Stupave
Nebude chýbať skvelé tradičné jedlo, zakúpiť si veci v stánkoch a užiť si atmosféru typického jarmoku.
BATH CHORAL SOCIETY
19:00 | Jezuitský kostol Skalica
Koncert zmiešaného speváckeho zboru z Veľkej Británie.
Valerián a mesto tisícich planét
20:00 | Kino záhoran Malacky
nedeľa 22.7.
Prázdninový turnaj
15:00 | Bowling bar Malacky
Fifo, Vierka a začarované prasiatko v Senici
17:00 | Malý amfiteáter Senica
V rámci Nedeľných kultúrnych večerov v Malom amfiteátri pri Dome kultúry Senica vystúpime i my s úplne novým predstavením Fifo, Vierka a začarované prasiatko. Príďte pomôcť Fifovi a Vierke zachrániť začarované prasiatko.
Rozprávkové popoludnie v Kláštore
16:00 | Kaštieľ Malacky
Výstavy
Výstava obrazov Martina Hrebeňová
16:00 – 19:00 | Synagóga Rohožník
výstava otvorená počas víkendov od 8. do 30.7.
Prehliadky
Prehliadka pamiatok mesta Skalica – sprístupnené zdarma spolu so sprievodcom.
Cez letnú turistickú sezónu počas víkendov t.j. každý
piatok 14:00 – 18:00
sobotu 10:00 – 18:00
nedeľu 14:00 – 18:00
Rotunda sv. Juraja – prospekt
Pôvodne románska stavba pochádza pravdepodobne z prelomu 12. a 13. storočia (najnovšie sa však uvádza i prvá polovica 11. storočia). V neskorších dobách bola goticky a barokovo prestavaná. Horná časť, spojená s opevnením, plnila obrannú funkciu, spodná časť slúžila ako kaplnka. – Virtuálna prehliadka
Františkánsky kostol Sedembolestnej Panny Mária a kláštor – prospekt
Budovy kostola i kláštora boli v uplynulých storočiach niekoľkokrát prestavované a rozširované. Ku komplexu dnes patrí okrem kláštornej budovy, kostola, tzv. rajského dvora aj tzv. Čierna kuchyňa, kde sa pripravuje Skalický trdelník tradičným spôsobom.
Dom kultúry – prospekt
Secesná budova sa dodnes zachovala v pôvodnom stave. Projekt spracoval architekt Dušan Jurkovič, ktorý sa inšpiroval ľudovým staviteľstvom. Stavbu zdobí vonkajšia mozaiková dekorácia od Miloša Aleša, steny a oponu veľkej divadelnej sály zdobia maľby s figurálnou tematikou od Jožu Úprku a Antoša Frolku. V časti prvého poschodia sa nachádza stála expozícia Záhorského múzea a galéria Júlia Korezsku.
Farský kostol sv. Michala Archaniela a veža kostola – prospekt
Pôvodne jednoloďový kostol bol v období neskorej gotiky prestavaný na trojloďovú baziliku. Kostol viackrát vyhorel, bol prestavovaný a opravovaný. Pôvodnú stavbu dopĺňa mohutná veža, ktorá ponúka výhľad na Skalicu a jej okolie. – Virtuálna prehliadka
Jezuitský kostol sv. Františka Xaverského – prospekt
Z umelecky hodnotnej výzdoby kostola sa zachovala architektúra a štuková výzdoba hlavného oltára, časť fresiek v bočnej kaplnke Panny Márie, kde sa nachádza vchod do krýpt a oltárny obraz, ktorý patrí k najväčším na Slovensku. V roku 2011 prešiel komplexnou rekonštrukciou a dnes je dominantou kultúrno-poznávacieho cestovného ruchu v Skalici.
Ľadovňa – prospekt
Ľadovňa sa v minulosti používala na uschovanie potravín. Ľad do ľadoví sa na psích záprahoch zvážal z priľahlých vodných plôch. Komplex mestských ľadovní a pivníc patrí k významným a atraktívnym dokladom novovekých dejín skalického mestského hospodárstva a je vzácnou technickou pamiatkou.
Mlyn bratov Pilárikových – prospekt
Pôvodne vodný mlyn v 20-tych rokoch kúpili bratia Pilárikovci. Starý mlyn zbúrali a postavili nový moderný trojposchodový na elektrický pohon. Mlyn potom desaťročia slúžil Skaličanom i okolitým obciam až do roku 1962, kedy bol definitívne zatvorený. V súčasnosti je zrekonštruovaný a sprístupnený verejnosti.
Kostol sv. Pavla Pustovníka a paulínsky kláštor
Neskorobarokový komplex postavili príslušníci rádu sv. Pavla Pustovníka v rokoch 1715 – 1725. Kostol sa v súčasnosti nevyužíva na cirkevné účely, kláštor je v súkromnej držbe. Mobiliár lode kostola je neskorobarokový a pochádza z 1. polovice 18. storočia.
Evanjelický kostol – prospekt
Tolerančný klasicistický kostol s prvkami neskorého baroka. V roku 1938 k nemu bola pristavaná veža podľa projektu arch. Dušana Jurkoviča s nápisom „Pamiatke Komenského 1650“. Interiér kostola má klasicistickú drevenú výzdobu.
Kostol Najsvätejšej Trojice a kláštor milosrdných bratov – prospekt
Kostol najsvätejšej Trojice bol postavený v rokoch 1645 – 1650 pôvodne ako evanjelický. Po prestavbách a rozšírení podľa projektu M. M. Harminca slúži objekt kláštora naďalej ako nemocnica. V celku je kostol Najsvätejšej trojica je vzácnou pamiatkou barokového umenia.
Bez záruky – zber dát internet.