Viac ako 450 obvykle jednorazových dávok pervitínu zaistili policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V počas policajnej akcie s krycím názvom „Rota“.

Na základe súhlasu prokurátora vykonali v stredu prehliadku osobného motorového vozidla zn. Volfswagen Golf na jednej z čerpacích staníc na Lamačskej ulici v Bratislave. Vodičom vozidla bol 35-ročný muž, ktorý policajtom po predchádzajúcej výzve dobrovoľne vydal 4 kusy plastových nádob od jogurtu s obsahom podozrivého materiálu. Keďže vzniklo podozrenie, že môže ísť o drogy, podozrivý materiál zaslali policajti okamžite na expertízne skúmanie. Predbežné výsledky expertízy preukázali, že išlo o metamfetamín o celkovej hmotnosti 35 800 mg, pričom z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 405 obvykle jednorazových dávok drogy.

Drogy vyrábali v Borskom Svätom Jure
Vyšetrovaním policajti zistili, že tento muž sa zaoberal výrobou pervitínu v jednom z bytov na Vilovej ulici v Bratislave od konca roka 2009 do augusta 2010. V mesiaci september mal drogy vyrábať na doposiaľ neustálenom mieste v obci Borský Svätý Júr, kde po vyrobení drogy odpredával, alebo inak sprostredkovával menším dealerom a konzumentom drog.

Nakoľko 35-ročný Roman R. z Bratislavy naplnil svojim konaním všetky znaky skutkovej podstaty zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, vyšetrovateľ PZ mu vzniesol za tento skutok obvinenie a spracoval podnet k návrhu na jeho vzatie do väzby. Nateraz je obvinený umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny sa potrestá trestom odňatia slobody na 4 až 10rokov.

Ďalej: Drogy sa začali rozmáhať aj v Borskom Svätom Jure


.

Lapková patrola