V dňoch 28.12.2010 a 29.12.2010 sa v telocvičniach ZŠ Sekule uskutočnil IV. ročník medzinárodného stolnotenisového turnaja „O pohár starostu obce Moravský Svätý Ján“ za účasti 122 hráčov a hráčok z Rakúska, Českej republiky a Slovenska, ktorý organizoval Obecný úrad Moravský Svätý Ján v spolupráci so Športovým klubom JÁŇAN Moravský Svätý Ján.

V prvý hrací deň bola súťaž žiakov a žiačok v počte 32 detí v štyroch kategóriách. V druhý hrací deň bola súťaž mužov a žien v počte 90 súťažiacich v štyroch kategóriách. Turnaj oficiálne otvoril starosta obce Anton Emrich.

V konkurencii sa nestratili ani zástupcovia z Moravského Svätého Jána a Sekúl a dosiahli i medailové umiestnenia. Víťazkou sa stala Veronika Šrámková v kategórií žiačky a tak isto v kategórií ženy. Jej mladšia sestra Erika Šrámková obsadila v obidvoch kategóriách druhé miesto. Tretie miesto vybojovali: Dominika Šimková v kategórii žiačky, Poláčková Katarína v kategórii ženy a Alojz Chrena v kategórií neregistrovaní nad 50 rokov. Nepopulárne zemiakové umiestnenie dosiahol Damián Martinkovič v kategórii starší žiaci. Zemiakové umiestnenie vybojoval i hráč ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján Marián Michalovič, ktorý je na hosťovaní z MSK Malacky, v kategórií registrovaní. Naši hráči Adam Sekulský (mladší žiaci) a Samuel Kmoško (najmladší žiaci) doplatili pri rovnosti bodov na 3. až 5. mieste na horší pomer setov a obsadili až 5. miesto. Na 5. až 8. mieste sa umiestnil v kategórii neregistrovaní Martin Májovský.

Vďaka sponzorom
Vďaka patrí riaditeľovi Základnej školy Sekule Mgr. Miloslavovi Markuškovi, ktorý nám umožnil zorganizovanie turnaja na pôde školy. Turnaj sa podarilo zorganizovať i pomocou sponzorov, ktorí prispeli vecnými cenami pre súťažiacich. Sponzori: Rozličný tovar Folba – Moravský Svätý Ján, Jozef Faragula Gala-Obuv-Šport – Moravský Svätý Ján, Vadual Logistik spol. s r.o. – Moravský Svätý Ján, Potraviny Holenka – Moravský Svätý Ján, INAT s.r.o., Bratislava, QUADRIQ a.s. Bratislava, Dexia banka Malacky, Fujifilm Slovakia s.r.o. Bratislava, Nafta a.s. Bratislava, Narimex s.r.o. Bratislava, Phoenix contact Bratislava, Stendhal s.r.o. Bratislava.

Poháre boli zabezpečené pomocou projektu: „Podpora stolného tenisu“, ktorý finančne podporila spoločnosť Nafta a.s., Bratislava. Všetkým sponzorom ďakujeme.

Vďaka za občerstvenie
O občerstvenie sa postarali naše nežnejšie polovičky, ktorým patrí vďaka za nasýtenie a napojenie všetkých účastníkov. Menovite prispeli Marta Šrámková, Marta Kmošková a Štefánia Knotková.

Projekty k rozvoju stolného tenisu
Rozvoj stolného tenisu v obciach Moravský Svätý Ján a Sekule sa nám darí realizovať i pomocou projektov, ktoré tento rok podporili Nadácia SPP zo Zamestnaneckého grantového programu SPP (Príprava stolnotenisovej mládeže) vo výške 600,- € a spoločnosť Nafta a.s. Bratislava (Projekt: Podpora stolného tenisu) vo výške 1 000,- €. Pomocou finančného príspevku 600,- € sme mohli zabezpečiť trénera na Stolnotenisový kemp Piesočná 2010 a kúpiť vecné ceny pre účastníkov. Pomocou finančného príspevku 1 000,- € sme mohli nakúpiť oddeľovacie mantinely, rozhodcovské stolíky a poháre pre víťazov turnaja O pohár starostu obce Moravský Svätý Ján 2010. Projekty podané na Trnavský samosprávny kraj (TTSK) ( Projekty: Stolnotenisový tábor pre deti a mládež, Športové vybavenie pre deti a mládež a Stolnotenisový turnaj pre žiakov základných škôl ) neboli hodnotené, nakoľko TTSK nemal dostatok finančných prostriedkov na podporu svojich programov. Významnú úlohu zohráva Obecný úrad Moravský Svätý Ján spolu s obecným zastupiteľstvom, ktorí nám schválili finančnú dotáciu na rok 2010 vo výške 2 300,- €. No na základe nepriaznivej finančnej situácie nám táto dotácia bola krátená na sumu 1854,22 €. Tohto roku sme sa prvý krát uchádzali i o 2% z daní. Vašou podporou sme získali na našu činnosť 880,66 €. Základná škola Sekule, na ktorej pôde pracujeme, nám poskytuje v rámci svojich možností priestory pre trénovanie našich detí, mládeže a na zorganizovanie stolnotenisových turnajov. Stolnotenisový krúžok v škole pracuje už štvrtý rok.

Účasť na turnaji
Teší nás záujem účastníkov o náš turnaj v stolnom tenise. Škoda, že pre nepriaznivé počasie bola účasť detí menšia než sme čakali. Prekvapil nás záujem registrovaných hráčov, ktorých vo svojej kategórie bol vyšší oproti predchádzajúcemu ročníku. Tešíme sa na ďalší ročník, ktorý sa uskutoční v decembri 2011.