Starostovia obcí združených v mikroregióne Šaštínsko rokovali v stredu 16.3. na výjazdnom zasadnutí na Tomkoch o prvej spoločnej akcii mikroregiónu “Kultúrnych slávnostiach”.  

Hlavným poslaním Kultúrnych slávností konaných v nedeľu 19.6. je prezentácia folklóru a obcí mikroregiónu Šaštínsko.

Kultúrne slávnosti zaháji slávnostný pochod folklórnych skupín a súborov od Šaštínskej baziliky. Hlavný program sa uskutoční v amfiteátri v Šaštíne-Strážoch, kde sa návštevníkom predstavia detské folklórne skupiny zo Sekúl, Borského Mikuláša a Kuklova a folkórne sklupiny z Kuklova, Sekúl, Borského Mikuláša a spevokol z Moravského Svätého Jána. Hosťom slávností bude folklórny súbor z Gbelov.

Po úvodnej časti prezentácie folklóru mikroregiónu Šaštínsko sa návštevníci môžu tešiť na heligonkárov a dychovú hudby z Borského Mikuláša.

Do sprievodného programu bude pripravená prezentácia obcí mikroregiónu Šaštínsko.

Súčasťou slávností bude predstavenie spoločného propagačného letáku mikroregiónu Šaštínsko – MAPA ZÁŽITKOV.

Združenie mikroregión Šaštínsko vzniklo v roku 2007. Od svojho začiatku združovalo obce okolo mesta Šaštín-Stráže za účelom spoločnej výstavby kanalizácie. K rozšíreniu združenia prišlo v roku 2009. V súčastnosti mikroregión Šaštínsko združuje obce Čáry, Smolinské, Šaštín-Stráže, Borský Mikuláš, Kuklov, Kúty, Moravský Svätý Ján, Sekule, Borský Svätý Jur a Lakšárska Nová Ves. Nečlenom združenia sú Bilkové Humence.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024