Na operačné stredisko OR HaZZ v Skalici bol v stredu 20. apríla 2011 o 17:38 hod. ohlásený požiar v rodinnom dome v obci Kopčany, na Sasinkovej ul., okr. Skalica.

Na miesto udalosti bola vyslaná jednotka HaZZ, päť príslušníkov s technikou CAS 30 Iveco Trakker a CAS 32 T815. Po príchode sa na mieste udalosti nachádzala jednotka OHZ Kopčany, ktorej členovia informovali veliteľa zásahu o pravdepodobnej prítomnosti osoby /muža/ na hornom podlaží rodinného domu.

Veliteľ zásahu nariadil nasadiť dýchacie prístroje a vykonať prieskum vnútorných priestorov rodinného domu. Osoba bola nájdená v jednej z miestností na poschodí a následne evakuovaná vynesením na voľné priestranstvo. Súčasne bol zriadený jeden „C“ prúd a požiar bol zlikvidovaný.

Požiarom bolo zasiahnuté vybavenie izby, v ktorej sa nachádzala postihnutá osoba, ktorej bolo prostredníctvom koordinačného strediska IZS Trnava povolaná ZZS. Osoba bola intoxikovaná splodinami horenia. Po príchode ZZS bola osoba odovzdaná do starostlivosti lekára a odvezená na ďalšie ošetrenie do NsP Skalica. Škoda vzniknutá požiarom bola majiteľom vyčíslená na 2 000.- €. Príčinou vzniku požiaru bolo fajčenie.

Ivan Peťko


.

INAT Rezanie laserom