Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si vytvárali jednu šancu za druhou. Využiť však dokázali iba dve.

Ilustračné foto: envato elements, LightFieldStudios

ZsFZ MR Hummel 4. liga 22. kolo
NAFTA GBELY JASL. BOHUNICE 2:1 (2:1)
Góly: 10. D. Smolinský, 12. M. Kosorin – 41. O. Cíferský.
Pred 100 div. rozh. Kubica, Ďurčovič, Osuský. ŽK 3:5, ČK 1:0 (79. M. Rosa).
Gbely: P. Pavas – T. Knap (82. M. Žáček), S. Milota, M. Rosa, D. Caltík, R. Kleiber (83. A. Záhon), O. Neoveský, A. Bíly, M. Kosorín, D. Smolinský (63. T. Bartal), D. Nemec (63. N. Mihál), tréner Adam Ambra.

V 10. min. dal úvodný gól zápasu Dominik Smolinský a už o 2 minúty zvýšil Matej Kosorin na 2:0. Keď nepremenil ďalšie tutovky, prišiel trest v 41. min., kedy zbytočnú stratu lopty využil Cíferský na kontaktný gól – 2:1.Aj druhý polčas mal podobný priebeh ako ten prvý. Množstvo šancí na domácej strane a z ojedinelej šance hostí hasil Rosa na bránkovej čiare. Šanca na zvrat stretnutí sa ponúkla hosťom v 79. min., kedy práve Michal Rosa videl ČK. Vytvorili si aj dve šance, pri jednej vytiahol fantastický zákrok brankár Ravas a raz zachraňoval na brankovej čiare Kosorin. Vzhľadom k množstvu šancí je víťazstvo Gbelov zaslúžené.

Ďalšie výsledky 22. kola: Prievidza – Nové Zámky 1:2, Boleráz – Hurbanovo 1:3, Pata – Gabčíkovo 2:2, FC ViOn B – Levice 4:1, Led. Rovne – Imeľ 4:0, Kozárovce – Trstice 2:2, Trenč. Stankovce – Trebatice 1:1.

Dohrávka: 24.4. Jasl. Bohunice – Pata.
Ďalší program: 23. kolo nedeľa 28.4. o 16 h Gabčíkovo – Nafta Gbely.