Na tohtoročnom svätojánskom jarmoku mal náš stánok “Blešák” premiéru, no aj tak sa mu podarilo osloviť veľký počet ľuďí. Títo všetci sa spolupodielajú na úspechu, o ktorom sme pred samotným jarmokom možno ani len nesnívali.

Myšlienka zapojiť do nášho projektu aj škôlkárov z Mor.Sv.Jána sa oplatila, nakoľko zrovna ich výrobky mali v našom stánku najväčší úspech. Oslovovali najmä ich rodičov, resp. starých rodičov, ktorí s hrdosťou pozerali na to, čo ich dieťa vytvorilo. Ale samozrejme nie len ich, aj ostatní pozerali pomaly s nemím úžasom na to, čo dokážu deti vyrobiť. Ich výrobky sme predávali za symbolickú sumu (0,50 cent až 1 euro), no bolo veľa takých, ktorí prispeli aj vyššou sumou.

Vyzbierali sme 170 eur, ktoré boli následne odovzdané Materskej Škole v Moravskom Sv. Jáne.

Ďalej sme od Hanky Jurigovej obdržali dámsku obuv, ktorú sme predávali za symbolických 8 eur. Výťažok z tohto predaja bol celý venovaný na operáciu psíka Teddyho zo skalického útulku. Takisto, aj tu ľudia, ktorí si napríklad nenašli svoje číslo topánky, alebo im o obuv vôbec nešlo, neváhali a psíkovy pomohli aj tak.

Tu sme vyzbierali 63 eur, a takisto bola celá táto suma odovzdaná útulku.

Oblečenie, ktoré sa vyzbieralo počas zberu v Mor. Sv. Jáne nemalo síce až tak veľký úspech, no nieje dôvod na sklamanie, nakoľko všetok nepredaný tovar putuje na charitu, kde určite splní svoj účel.

Chceli by sme sa všetkým, ktorí sa pri našom stánku čo i len zastavili, poďakovať za podporu. A samozrejme ďakujeme aj v mene škôlkarov, Teddyho a aj v mene charity. Určite sa budeme snažiť podobné akcie robiť aj v budúcnosti.

Maroš Čermák, Ekojany.sk


.
Toto je čítané

Jáňan Ľuboš Pribila prešiel ako prvý Slovák cestu Via Alpina

V roku 2023 sa Jáňan Ľuboš Pribila zapísal do histórie ako prvý…

BM: Ustekana sobota