Na operačné stredisko OR HaZZ v Senici bol v pondelok 29. augusta 2011 o 22:35 hod. nahlásený požiar hospodárskej budovy v obci Šaštín Stráže členom OHZ Šaštín Stráže.

Na miesto udalosti bola vyslaná jednotka z HS Kuty o počte 3 príslušníci HaZZ na technike Iveco Trakker CAS30 a jednotka z HS Senica s technikou CAS30 Iveco Trakker v počte dvaja príslušníci. Po príjazde na miesto požiaru prieskumom bolo zistené že požiar zachvátil celú strechu na hospodárskej budove a dostal sa aj do spodnej časti, ktorá slúžila ako sklad uhlia a dreva. Vedľa stojaci dom nebol požiarom poškodený, preto sa jeden prúd veliteľ zásahu určil na ochladzovanie a zabezpečenie domu a jeden prúd na hasenie požiaru hospodárskej budovy.

Nakoľko statika krovu bola poškodená bolo rozhodnuté krov strhnúť pomocou trhacích hákov a následne príslušníci HaZZ začali rozoberať strešnú a stropnú konštrukciu. Počas týchto prác stále prebiehali hasebné práce spodnej a aj stropnej časti budovy. Po zahasení požiaru bolo požiarisko skontrolované a odovzdané majiteľke. Na požiari zasahovali spolu s HS Kúty a HS Senica aj DHZ Šaštín Stráže v osádke šesť členov. Požiarom vznikla škoda vyčíslená na 3 000.- €. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Ivan Peťko

Foto: Šaštínčan.sk.

BM: Festival Záhrad