Päťkrát hralo Hlboké na ihriskách súperov a päťkrát sa vracalo domov s plným počtom bodov. Tentoraz na ihrisku silného Spartaka Stráže.

Foto zo zápasu Rybky – Radimov.

Oreské na hody doma iba remizovalo s nováčikom zo Štefanova, v ktorého drese „úradoval“ bývalý hráč Oreského. Rybky presvedčivo zdolali Radimov a v derby aj Holíč susedné Kopčany.

ZsFZ 6. liga Západ – 10. kolo
Spartak Stráže – Hlboké 0:1 (0:1)
Gól: 19. M. Šustek, rozh. Hepner.

Stráže: Hladký – Mihok, L. Letko, Dóža, Strapko, Štora, Buzay, Pálka, Tomašovič, Kratochvíl, Slovák (str. Šarközy, Valachovič, Kalay, Pagáč).
Hlboké: Noščák – Morávek, Serdahely, Kumančík, Kopálek, Plott, Pavlík, Slaný, Kadlečík, L. Ravas, Šustek (str. Mindek, Rehák, Mráz).

Hlboké potvrdilo svoju dominanciu na ihriskách súperov, kde ešte nestratili ani jediný bod. Začiatok stretnutia patril domácim, ktorí však zo svojej prevahy nič nevyťažili. Naopak, v 19. min. sa peknou strelou presadil kanonier Hlbokého Marek Šustek a hostia viedli – 0:1. Bývalý hráč Spartaka prekonal Hladkého v bráne domácich a zabezpečil hosťom tri body. Po prestávke pri tlaku domácich podržal súpera brankár Noščák. Z protiútokov však mali šance aj hostia, no šance Plotta ani Ravasa zmenu skóre nepriniesli.

Rybky – Radimov 3:0 (2:0)
Góly: 21. T. Fila, 29. D. Čmarada, 88. N. Koniarik, rozh. Rusinko.

Rybky: Kadlečík – Fábik, Chudý, Hutta, Cigáň, Chvála, Fila, K. Ravas, Čmarada, Kadlíček, I. Ravas (str. Fodor, Polák, Koniarik).
Radimov: Biskupič – J. Urbánek, P. Urbánek, Valúch, Vizváry, R. Frühauf, Valla, Masaryk, Božek, Vašíček, Šúrek (str. Fridt, Fehér).

Domáci boli po celý zápas lepší a zaslúžene si pripísali tri body. Už v úvodnej štvrťhodinke mal Fila tri príležitosti, no buď netrafil bránu, alebo mu zmaril šancu brankár Biskupič, Až v 21. min. sa dostal v šestnástke k odrazenej lopte a prudkou strelou dal vedúci gól – 1:0. O chvíľu pekný center Kristiána Ravasa poslal hlavou do siete Dominik Čmarada – 2:0. Hostia mali jednu nebezpečnú strelu, keď Božek sám pred Kadlečíkom trafil do jeho nôh. Po prestávke sa domáci uspokojili s daným stavom a na ťažkom teréne prenechali iniciatívu súperovi. Hostia sa však k zakončeniu takmer nedostali domácu bránu ohrozovali iba občasnými strelami z diaľky. Nebezpečne pálil Šúrek, Kadlíček však vyrazil na roh a neujala sa ani strela Frühaufa. V samom závere už útočili hostia takmer zo všetkými hráčmi, z čoho však prišli šance domácich. Fodor netrafil, pri tutovke Ivana Ravasa sa vyznamenal Biskupič a až v 88. min. striedajúci Nikolas Koniarik uzavrel skóre na 3:0.

Oreské – Štefanov 2:2 (2:0)
Góly: 2. D. Baláž, 42. M. Eisner – 47., 78. E. Guoth, rozh. Oselský.

Oreské: Bernát – Podrazil, Jílek, A. Baláž, O. Královič, D. Baláž, Eisner, Buchta, Petrovič, Habala, Pavlačka (str. Ondrejkovič, Vávra, Ligás, Filip Moris).
Štefanov: Malík – Römer, Krempa, Smetana, Matula, Daniel, Rampáček, Vyskoč, Macánek, P. Tomašovič, Guoth (str. Lašák).

Nováčik prišiel do Oreského s cieľom bodovať, čo sa mu napokon aj splnilo. Domáci doma na hody premrhali dvojgólové vedenie a nakoniec „pykali,“ keď sa v drese hostí dvakrát presadil bývalý hráč Oreského Erik Guoth. Už v 2. min. dal vedúci gól Oreského Dominik Baláž 1:0. Potom dvakrát pomohla Malíkovi v bráne hostí konštrukcia brány. Habala trafil žrď a Pavlačka brvno. V 42. min. centrovaná lopta Martina Eisnera skončila prekvapujúco v bráne hostí – 2:0. Lenže hneď po prestávke znížil Erik Guoth na 2:1, čo hosťom dodalo sily a druhý polčas patril im. Domácim zrazu viazla kombinácia, nevedeli sa dostať do tempa, ani k zakončeniu. Hostia nakoniec zo svojej aktivity vyťažili aj vyrovnanie, keď v 78. min. presnou hlavičkou stanovil konečný výsledok na 2:2. Oreské doplatilo na nepremenené šance z prvého polčasu, no Štefanov si za výkon po prestávke bod zaslúžil.

Iskra Holíč – Kopčany 4:1 (1:1)
Góly: 40., 88. D. Mráz, 47., 90. J. Kovalovský – 43. J. Blažek, rozh. Knap.

Holíč: Vaculka – O. Zabadal, Bohunický, Kovalovský, Daniel, Tolla, Chanečka, Kavoň, T. Zabadal, D. Mráz, Zubalík (str. Ružička, M. Mráz, Kocák,).
Kopčany: E. Ivan – Vach, Lukáč, Blažek, Michal Baláž, Neúročný, Pribyla, Hrušecký, Kotvan, Milan Baláž, Mucha (str. Veselý, F. Daniel, Miholek).

V susedskom derby videli diváci až 5 gólov, na radosť tých domácich ich dala Iskra štyri a zaslúžene vyhrala, keďže mala vo svojich radoch dvoch dvojgólových strelcov. Skóre otvoril v závere polčasu Dávid Mráz, no tesne pred odchodom do šatní stačil vyrovnať Jakub Blažek – 1:1. Po prestávke už presne mierili len domáci. Chvíľu po prestávke sa presadil bývalý mládežnícky reprezentant Juraj Kovalovský, ktorý vrátil Iskre jednogólové vedenie. Ďalšie góly prišli v samom závere, keď obaja domáci strelci pridali ešte po jednom góle.

Slovan Dubovce – Slovan Šaštín 3:0 (2:0)
Góly: 2. J. Starý, 38., 77. R. Drgon, rozh. Imrichovič.

Dubovce: T. Pekar – Hakl, Mišík, Nečas, Kudláč, Balážik, Vanek, Valúch, Starý, Pukančík, Drgon (str. D. Pekar, Machlica, Kudláč).
Šaštín: Vach – Šághy, Šedivý, Mihok, Svrček, Kečkéš, Michalica, Mach, Kučera, F. Pollák, Herda (str. Šimek).

Hostia sa herne stále hľadajú a neprekvapili ani v Dubovciach. V slovanistickom súboji inkasovali už v 2. min., kedy dostal domácich do vedenia Jakub Starý – 1:0. Napriek snahe sa dostávali hostia pred bránu Pekara iba sporadicky, navyše v 38. min. zvýšil Rado Drgon na polčasových 2:0. Aj po prestávke boli domáci iniciatívnejší a v 77. min. to bol opäť Drgon, ktorý uzavrel skóre zápasu na 3:0.

Bor. Mikuláš – Brestovec 6:1 (3:0)
Góly: 2., 12. Olutosin Olumide Abogan, 6. A. Rácik, 48. M. Biksadský, 70. K. Krchňavý, 82. Ľ. Macek – 72. M. Valsa, rozh. Kusý. ČK 1:0 (28. M. Malina).

Bor. Mikuláš: Cigánek – Biksadský, Abogan, Krchňavý, Macek, Malina, Lánik, Rácik, Haška, Ondriska, Cintula (str. Plaisner, Kozánek, Asankanov).
Brestovec: Oravec – Dubovský, Kosík, Nálepa, Obuch, Gaža, Pavlovič, Tomašech, Valsa, Šimek, Horeš (str. Čerešňa, M. Gálik, Žúrek).

V 12. min. viedli domáci už 3:0, keď dva góly dal kamerunský legionár Olutosin Olumide Abogan a jeden pridal Andrej Rácik. Domácich trošku pribrzdila ČK pre Malinu, no aj v desiatich po prestávke strelili ďalšie tri góly, ktorých autormi boli Marek Biksadský, Krištof Krchňavý a Ľubo Macek. Hostia len korigovali v 72. min. na 5:1 zásluhou Valsu.

Stará Turá – Cífer 3:2 (2:0)
Góly: 16. V. Krupodorov, 30., 55. S. Koto – 53. D. Gumbír, 89. L. Fekete, rozh. Ferenc.

Stará Turá: Vojtech – Sekerka, Benian, Kališ, Žákovič, Peterka, Kemláge, Koto, Záhora, V. Krupodorov, Durec (str. Antálek, Dzuro).

Staroturanci zdolali lídra tabuľky zásluhou troch gólov ukrajinských legionárov.