Po minulotýždňovej domácej prehre s Hlbokým odchádzali Stražania na ihrisko lídra súťaže do Cífera s malou dušičkou, no ich návrat bol so spevom a s tromi bodmi. Potvrdili, že na ihriskách súperov im to ide ešte lepšie ako doma. Vonku ešte neprehrali, keď k dvom remízam pridali už tretiu výhru.

Ilustračné foto: envato elements, LightFieldStudios

V Jablonici sa hral pre divákov skvelý futbal. Videli 9 krásnych gólov v zápase plnom zvratov. Jablonica vyhrávala 3:0, ale aj prehrávala 3:4, aby sa nakoniec tešila z troch bodov. Radimov vybavil Oreské už v prvom polčase a Holíč „Búranov“ v záverečnej polhodinke. Slovan Šaštín nevyhral ani na desiaty pokus a jeho situácia na konci tabuľky začína byť kritická.

ZsFZ 6. liga Západ – 11. kolo
Cífer – Spartak Stráže 1:3 (1:0)
Góly: 42. M. Hlúch (11) – 68. R. Slovák, 71. J. Valachovič, 78. D. Pálka, rozh. Izsóf.

Stráže: Hladký – Pagáč, I. Letko, Dóža, Strapko, Štora, Buzay, Pálka, Tomašovič, Kratochvíl, Slovák (str. Valachovič).

Domáci boli od začiatku aktívnejším mužstvom a aj zaslúžene vyhrávali, keď v závere polčasu dostali možnosť zahrávať pokutový kop a Hlúch sa z neho nemýlil – 1:0. Domáci mali aj ďalšie šance, no v bráne hostí bol vynikajúci Peter Hladký, ktorého domáci strelci z hry nedokázali prekonať, keď im vychytal minimálne tri tutovky. Aj po prestávke sa hralo v réžii lídra tabuľky, no keď v v 68. min. nevyužili ďalšiu šancu, z protiútoku ich potrestal vyrovnávajúcim gólom Robo Slovák – 1:1. Po góle ostali domáci hráči ako „obarení“ a už o tri minúty striedajúci Juraj Valachovič im zasadil ďalší gólový úder – 1:2. Gólovú poistku pre Spartak pridal v 78. min. Dušan Pálka – 1:3. Hostia tak získali cenný skalp na ihrisku lídra tabuľky.

Tatran Jablonica – Rybky 5:4 (3:1)
Góly: 19., 22., 24. D. Slovík, 70. V. Jánošík, 85. A. Zubák – 36. vlastný (A. Zubák), 48. K. Ravas, 50. M. Kadlíček, 69. T. Fila, rozh. Vido. ČK 0:1 (65. J. Chvála).

Jablonica: Ravas – Pitorák, Peterka, Predmeský, Pajpach, Štefanka, Masár, Zubák, Jánošík, Galba, Slovík (str. Zajonc, Baňárek).
Rybky: Kadlečík – Cigáň, Fábik, Chudý, Hutta, Chvála, Fila, K. Ravas, Čmarada, Kadlíček, I. Ravas (str. Fodor, Petrúfka, Moravnský).

Dominik Slovik dal v priebehu 5 minút hetrik a Tatran viedol 3:0. Iskierku nádeje pre hostí rozdúchal vlastným gólom Adam Zubák a hostia sa toho chytili. V priebehu dvoch minút po prestávke vyrovnali Kristián Ravas a Kadlíček na 3:3. Keď v 69. min. dal Tomáš Fila na 3:4, zdalo sa, že domáci sú na kolenách. Lenže už o minútu vyrovnal Vlado Jánošík a v 85. min. rozhodol Adam Zubák, ktorý tak odčinil zaváhanie pri vlastnom góle – 5:4.

Prečítajte si taktiež

Futbal 5. liga: Brodské v Továrnikoch nehral iba proti jedenástim hráčom súpera

Radimov – Oreské 5:1 (4:0)
Góly: 23., 33. J. Urbánek, 30., 41. M. Vizváry, 47. M. Vašíček – 58. D. Baláž, rozh. Slatkovský.

Radimov: Biskupič – J. Urbánek, Dermek, P. Urbánek, Valúch, Vizváry, R. Frühauf, Valla, Vanek, Vašíček, Šúrek (str. Kozány, Masaryk).
Oreské: Bulka – Podrazil, Jílek, O. Královič, D. Baláž, Eisner, Buchta, Petrovič, Ondrejkovič, Habala, Pavlačka (str. A. Baláž, Pollák, Hrbatý, Vávra, Filip Moris).

Prekvapujúci výsledok, aspoň čo sa týka výšky skóre. V prvom polčase boli v domácom drese dvaja strelci. Netradičný strelec Jakub Urbánek a Marcel Vizváry dali v 18 minút štyri góly, každý po dva – 4:0. Urbánek mal chuť aj na hetrik, ten mu však prekazila tyčka súperovej brány. Už v 47. min. po Frühaufovej prihrávke zvýšil Martin Vašíček na 5:0 a našťastie pre hostí to Radimovu už stačilo. Po hodine hry dal aspoň čestný úspech Oreského Dominik Baláž – 5:1.

Bor. Mikuláš – Iskra Holíč 0:3 (0:0)
Góly: 56.J. Zubalík, 74. J. Kovalovský, 90. T. Daniel, rozh. Kvasnica.

Bor. Mikuláš: Cigánek – Biksadský, Abogan, Haška, Krchňavý, Macek, Rácik, Ondriska, Cintula, Kozánek, Orlík (str. Lánik, Plaisner).
Holíč: Vaculka – O. Zabadal, Bohunický, Kovalovský, Daniel, Tolla, Chanečka, T. Zabadal, Duffek, D. Mráz, Zubalík (str. Ružička, M. Mráz, Balážik).

V Borskom Mikuláši sa hral hodinu vyrovnaný zápas, v ktorom strelci nedokázali prekonať súperových brankárov ani raz. V poslednej polhodine sa to však hosťujúcim hráčom podarilo hneď trikrát a vysoko vyhrali. Cigánka v domácej bráne postupne prekonali Zubalík, Kovalovský a Daniel – 0:3.

Kopčany – Stará Turá 2:2 (1:1)
Góly: 42. J. Blažek, 77. M. Baláž – 14. O. Peterka, 84. F. Durec, rozh. Gašparíková.

Kopčany: F. Daniel – Vach, Lukáč, Blažek, Michal Baláž, Hrušecký, Neúročný, Pribyla, Kotvan, Veselý, Mucha (str. Karas).
Stará Turá: Vojtech – Sekerka, Antálek, Kališ, Žákovič, Peterka, Kemláge, Koto, Durec, V. Krupodorov, Durec (str. Benian, Pavlovič).

V zaujímavom zápase každý chvíľku ťahal pílku. V prvom polčase sa ujali vedenia hostia gólom Peterku – 0:1. Snahu domácich o vyrovnanie zúročil v 42. min. gólom Jakub Blažek – 1:1. Po prestávke pre zmenu ako prví udreli domáci, keď Vojtecha v bráne hostí prekonal v 77. min. Mišo Baláž – 2:1. Lenže aj hostia mali úspešnú stíhačku. V 84. min. vyrovnal ich hrajúci tréner Filip Durec – 2:2.

Slovan Šaštín – Brestovec 1:4 (1:1)
Gól: 12. M. Herda – 34., 70. M. Valsa, 60. O. Čerešňa, 89. M. Pavlovič, rozh. Petránek.

Šaštín: Vach – Michalica, Kečkéš, Svrček, Šedivý, Mihok, Mach, Šimek, Kučera, F. Pollák, Herda (str. Šághy, Brunner, Kurc).
Brestovec: Šrega – Kosík, Nálepa, Caltík, Obuch, Gaža, Klimáček, S. Gálik, Valsa, Šimek, Horeš (str. Pavlovič, Čerešňa, M. Gálik, Žúrek).

V súboji posledných dvoch mužstiev tabuľky nevyužil Slovan výhodu domáceho trávnika a ani na desiaty pokus sa netešil z víťazstva. Premeškal tak veľkú šancu, aby sa na dva body priblížil k svojmu súperovi. Takto sa jeho strata navýšila už na 8 bodov. Pritom nezačal zle. Už v 12. min. ho poslal do vedenia kapitán Matúš Herda – 1:0. Z vedenia sa však tešil len do 34. min., kedy vyrovnal M. Valsa na 1:1. Po prestávke už mierili presne len hráči hostí, ktorí tromi presnými zásahmi rozhodli o svojom víťazstve. Postupne trafili Čerešňa, opäť Valsa a na konečných 1:4 uzavrel v 89. min. Pavlovič.

Štefanov – Slovan Dubovce odložené.

Voľno – Hlboké.

Program 12. kola: 19.10. o 14 h Štefanov – Brestovec, o 14.30 h Hlboké – ŠK Cífer, Stará Turá – Bor. Mikuláš, 20.10. o 10 h Spartak Stráže – Kopčany, o 14.30 h Oreské – Jablonica, Iskra Holíč – Slovan Šaštín, Dubovce – Radimov, voľno –  Rybky.