Mužstvo Letničia sa v 10.kole herne vytrápilo na zisk troch bodov, no nakoniec tesne vyhralo. A keďže Smrdáky doma iba remizovali, jeho náskok na čele tabuľky je už šesť bodov.

Zo zápasu Smrdáky – Sekule 2:2, Foto: Jozef Komorný

Posledných päť mužstiev svoje zápasy prehralo a tak sa na spodku tabuľky nič nezmenilo.

ObFZ Senica MO 8. liga – 10. kolo

TJ Prietrž – Koválov 2:4 (1:1)
15. D. Krištof, 55. S. Jarábek – 35., 83. A. Tokoš, 60. M. Kuba, 66. D. Podmajerský, rozh. Rožič.

Prietrž v 3. kole zdolala Chropov 1:0, no odvtedy márne čaká na ďalšie víťazstvo. S Koválovom síce vyhrávala od 15. min. gólom Denisa Krištofa, no ešte do prestávky hostia vyrovnali gólom Andreja Tokoša – 1:1. Aj v druhom polčase sa ako prví tešili domáci. V 55. min. dal ich vedúci gól Stano Jarábek – 2:1. V priebehu šiestich minút však hostia otočili vo svoj prospech po góloch Mateja Kubu a Dušana Podmajerského a gólovú poistku pridal v 83. min. Andrej Tokoš – 2:4.

FK Smrdáky – FC Sekule 2:2 (0:1)
62. J. Pagáč, 71. L. Baláž – 44. F. Valouch, 80. F. Ondriska, rozh. Dzindzík.

Domáci mali od začiatku výraznú prevahu, z ktorej mali množstvo šanci, no ani z jednej Krajčíra v bráne hostí neprekonali. V 44. min. zahrávali domáci rohový kop, po odkopnutej lopte išli hostia do brejku, po ktorom Filip Valouch dal ich vedúci gól – 0:1. Po prestávke sa podaril domácim obrat po góloch Juraja Pagáča a Lukáša Baláža – 2:1. Štvrťhodinku pred koncom prišiel na ihrisko Filip Ondriska, ktorý v 80. min. po skvelej prihrávke Andreja Trajlínak hlavou vyrovnal na 2:2. Päť minút pred koncom sa zranil brankár Krajčír a keďže hostia už nemali nikoho na striedanie, do brány išiel obranca Vlado Zaic. Sekule tak dohrávali o desiatich, no aj v oslabení už domácich do šance nepustili.

Prečítajte si taktiež

Futbal 7. liga: Mokrý Háj klesol na dno tabuľky

Smolinské – Pop. Močidlany 4:1 (2:0)
2. M. Križan, 21. Cornélius (11), 62. M. Burian, 89. Vinícius – 73. R. Hatala, rozh. Mráz.

Domácim pomohol rýchly gól, ktorý dal už v 2. min. Martin Križan – 1:0. Na polčasových 2:0 zvýšil z pokutového kopu Brazílčan Cornélius – 2:0. Aj po prestávke dominovali na ihrisku domáci hráči. Na 3:0 zvýšil Martin Burian a po čestnom úspechu hostí z kopačky Roba Hatalu uzavrel na konečných 4:1 v 89. min. ďalší Brazílčan Vinícius.

TJ Hradište – FK Chropov 1:0 (1:0)
18. M. Furko, rozh. Babic.

Zdá sa, že hosťom lepšie pasujú súperove ihriská. Po víťazstve v Smolinskom trápili domácich aj v Hradišti, hoci tentoraz na body nedosiahli. Herne to nebol najlepší zápas favorita, o jeho víťazstve rozhodol už v 18. min. Martin Furko – 1:0.

TJ Vrádište – TJ Kunov 0:1 (0:0)
38. M. Matula, rozh. Škrunár.

Po prekvapujúcom víťazstve v Koválove nepotvrdilo Vrádište nárast formy na domácom ihrisku  ani s Rohovom a teraz ani s Kunovom. Všetko mohlo byť inak, ak by v 23. min. Juraj Rehák premenil nariadený pokutový kop. Fábika v bráne hostí však neprekonal, začo ich ešte do prestávky vytrestal vedúcim gólom hostí striedajúci Marcel Matula – 0:1. Ten prišiel na ihrisko len chvíľu pred gólom za zraneného Černeka. Následná snaha domáceho mužstva o vyrovnanie úspech nepriniesla, brankár súpera Matej Fábik bol neprekonateľný.

TJ Letničie – OŠK Rohov 3:2 (2:0)
6., 14. (11) J. Venglovič, 48. A. Daniel – 53. B. Job, 80. J. Ďurica, rozh. Rožič.

Keď po štvrťhodine po dvoch góloch Jiřího Venglovič líder tabuľky vyhrával 2:0, zdalo sa že tento zápas bude len o skóre. Navyše keď chvíľu po prestávke zvýšil Aleš Daniel už na 3:0. Lenže o chvíľu Boris Job dal na 3:1 a keď v 80. min. dal kontaktný gól na 3:2 Jakub Ďurica, domáci sa museli začať obávať o výsledok. Zvrat v skóre sa však nekonal a Letničie tak zvýšilo svoj náskok na čele tabuľky už na 6 bodov.

12. Vrádište 9 1          2          6          12:33    5

Ďalší program: 11. kolo 19.10. o 14.30 hod. OŠK Rohov – Prietrž, 20.10. o 10 hod. Kunov – Smrdáky, o 14.30 hod. Koválov – Smolinské, Sekule – Letničie, Popudinské Močidlany – Hradište, Chropov – Vrádište.