Na hasičskú stanicu Kúty bol nahlásený v nedeľu 25. septembra 2011 o 06:15 hod. požiar motorového vozidla v obci Borský Sv. Jur pri kultúrnom dome.

Na miesto ohlásenej udalosti boli z hasičskej stanice Kúty vyslaní štyria príslušníci HaZZ na vozidlách AHZS MB Vario a CAS 30 Iveco Trakker. Počas jazdy k zásahu bol veliteľ zásahu informovaný z operačného strediska OR HaZZ v Senici, že horiace vozidlo je vybavené pohonom na LPG.

Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že motorová a vnútorná časť vozidla Škoda Favorit je v plameňoch a vozidlo sa nachádza na vjazde k rodinnému domu v tesnej blízkosti vstupnej brány. Vo vozidle sa nikto nenachádzal. Na požiar bol nasadený jeden vysokotlaký prúd ťažkej peny.

Na vozidle bola otvorená predná kapota pomocou páčidla aby bolo možné úplné uhasenie vozidla. V zadnej časti v priestore určenom pre rezervne koleso vozidla sa nachádzala tlaková nádoba na LPG, ktorá bola ochladzovaná. Na vozidle bola vyhorená cela motorová aj vnútorná časť.

Po likvidácii požiaru sa na miesto dostavil majiteľ rodinného domu, ktorý poskytol informácie o vozidle Škoda Favorit a majiteľovi vozidla. Po likvidácii požiaru a vykonanom záverečnom prieskume sa jednotka o 07:20 hod. vrátila na základňu. Škoda, ktorá požiarom vznikla, bola vyčíslená na 600.- € a príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Ivan Peťko


.

Osobnosti kraja BSK