V sobotu 5. novembra 2011 o 15:08 hod. bol ohlásený požiar chaty v chatovej osade Kaufmanov Mlyn v Senici. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci HaZZ z hasičskej stanice v Senici s technikou Iveco CAS 30.

Po príjazde na miesto ohlásenej udalosti bolo prieskumom zistené, že objekt je značne zachvátený požiarom, čiastočne zrútený a strecha už bola zrútená úplne. Na mieste sa nachádzal majiteľ a hliadka polície, ktorá sa na miesto dostavila súčasne s jednotkou HaZZ. Majiteľ chaty informoval veliteľa zásahu, že pred príchodom jednotky vo vnútri objektu vybuchla propánová fľaša s plynom ale vo vnútri sa nachádzajú ešte dve fľaše, jedna menšia a druhá väčšia. Tieto fľaše príslušníci následne vyniesli von a ochladili.

Na miesto sa dostavil ďalší príslušník HaZZ s vozidlom Nissan, ktorý priviezol termokameru. Na lokalizáciu a následnú likvidáciu požiaru boli použité dva „C“ prúdy vody. Pri likvidačných prácach bol použitý na osvetlenie miesta zásahu osvetľovací stožiar vozidla Iveco Trakker. Pri požiari boli použité dýchacie prístroje. Pri požiari nedošlo k zraneniu žiadnych osôb. Následkom požiaru vznikla majiteľovi chaty priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 16 600,- €. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Jednotka HaZZ sa po ukončení zásahu o 18:35 hod. vrátila na základňu.

Ivan Peťko


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024