Po zamračenom víkende prichádza na Záhorie postupná zmena. Okraj tlakovej níže síce bude naše územie ovplyvňovať aj naďalej, no jej vplyv už nebude taký výrazný. Oblačnosť sa začne pomaly trhať a do hry sa miestami dostanú aj slnečné lúče.

Pondelok (30. 3.)
Začiatok pracovného týždňa prinesie polooblačnú oblohu, pričom najmä počas dňa sa môže oblačnosť prechodne zmenšovať. Slnečné lúče tak budú mať šancu aspoň na chvíľu pripomenúť prichádzajúcu jar. Denné teploty vystúpia na 8 °C, v noci klesnú k 3 °C. Ráno bude ešte chladné, s typickým sviežim jarným vzduchom.
Zatiaľ čo počasie ešte nebude úplne stabilné, prvé náznaky zlepšenia sú na obzore. Ak sa chystáte von, nezabudnite na vrstvy, slnko síce poteší, no chladný vzduch vás môže rýchlo prekvapiť.
