Futbalové výsledky 5. kola súťaží mužov Západoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Senica. Máte video alebo foto z futbalu? Zašlite nám ho na info@zahori.sk.

5. liga západ
Mokrý Háj – Šaštín 2:2
V prvom polčase boli hostia aktívnejší a už v 4. minúte ich dostal do vedenia kapitán Slovák – 0:1. V 25. minúte domáci dokázali síce Kaprálikom vyrovnať na 1:1, no hostia si držali iniciatívu a ešte do polčasu, v 44. minúte znova Slovákom sa dostali do vedenia – 1:2. Po zmene strán sa aktivity na oboch stranách najprv vyrovnali, aby domáci získali miernu prevahu, vyjadrenú v 62. minúte vyrovnávajúcim gólom J. Pobudu . 2:2. Hoci potom v záverečnom tlaku mali domáci dve tzv. čisté šance, premeniť ich nedokázali, resp. zahodili ich a tak stretnutie skončilo remízou.

Trebatice – Moravský Svätý Ján 3:0
Domáci sa od samotného začiatku presadzovali peknou kombinačnou hrou, darilo sa im hrať útočne a aj strieľať góly. V prvom polčase boli úspešní dvakrát, Směřičkom a Modrovičom. A to hosťom veľmi dobre zachytal ich brankár. V druhom polčase pridal tretí gól Klas a za tohto stavu sa domáci upokojili a keďže hostia nevyvíjali mimoriadnu hernú aktivitu, hra stratila na dramatičnosti a zápas sa dohral bez žltých kariet. Domáci však i tak potvrdili svoje ambície hrať o najvyššie miesto a najmä o postup.

Borský Mikuláš – Hlohovec 0:3
Od úvodnej minúty stretnutia prevzali iniciatívu hostia, ktorá vyústila v 17. minúte vedúcim gólom Krajča, ktorý šikovnou strelou najprv trafil brvno, aby následne lopta padla do domácej brány – 0:1. Už v nasledujúcej minúte mohli hostia pridať ďalší gól, no tentoraz im gólový atak nevyšiel. Domácim nemožno uznať snahu byť hosťom čo najvyrovnanejším súperom, no ich snaha zlyhala v 33. minúte, kedy z kopačky novica v drese hostí, Biháryho, inkasovali druhý gól. Snaha korigovať výsledok bola u domácich evidentná aj v druhom polčase, no skúsení hostia držali svojho súpera na dištanc, aby v 64. minúte strelou z 20 metrov pridal Biháry svoj druhý a celkove tretí gól hlohovského mužstva. Dve šance domácich potom už nič nezmenili na zaslúženom víťazstve futbalovejších hostí.

Gbely – V. Kostoľany 2:1
Gbely konečne zabodovali, aj keď to na domácom ihrisku dosť dlho tak nevyzeralo. Najmä v prvom polčase boli hostia lepším celkom, v 32. minúte sa Kinčim ujali vedenia a mali ešte dve výborné príležitosti na skórovanie, no bez patričného efektu. V druhom polčase konečne prevzali iniciatívu domáci, no pri panujúcej nervozite na ihrisku sa ich góly rodili ťažko. O konečnom priaznivom výsledku rozhodli obvaja striedajúci hráči. Najprv v 61. minúte Žáčikovu loptu dopravil do siete Knap, tú druhú takmer v závere v 89. minúte po úniku Knapa namieril do vinkla Dvořák, keď predtým Kinči nepremenil tutovku hostí.V nastavenom čase dohrávané stretnutie ale už na vydretom víťazstve domácich nič nezmenilo.

Radošina – Petrova Ves 5:0
Stretnutie, ktoré okrem výsledku zaujalo aj svojou dynamickosťou. Domáci útočníci prekvapili hostí nasadením a už v 2. minúte Pavlovič otvoril skóre stretnutia. Po vyšachovaní obrany hostí zvyšoval na 2:0 Vičan. Potom hra na niekoľko minút upadla do oddychového útlmu a až v 23. minúte napriahol J. Jankovič a lopta skončila v sieti prekvapeného R. Lánika – 3:0. V 31. minúte sa do streleckej listiny zapísal opäť pohyblivý J. Jankovič, ktorý stanovil polčasový výsledok na 4:0. Druhý polčas už taký pohľadný nebol – chýbali góly. Potom sa hra priostrila, čo sa preukázalo aj na kvalite hry. Tlak domácich však trval až do záverečných sekúnd, kedy v samotnom závere striedajúci Halás prikrášlil výsledok na konečných 5:0.

Jacovce – Zvončín 5:3

Oreské – Krakovany 1:1
Diváci na pôde nováčika súťaže videli zaujímavý a bojovný zápas, v ktorom boli domáci v prvom polčase futbalovejší a od 13. minúty viedli Rampáčkovým gólom zaslúžene 1:0. Hostia však prekvapujúco udreli hneď v úvode druhého polčasu – Hornák v 47. minúte vyrovnal stav na 1:1 a to domácich zaskočilo. Nemohli sa dostať do svojej tradičnej kombinačnej hry a nakopávané lopty vysokí stopéri hostí dokázali bezpečne pozbierať. Domácim nepomohol k víťazstvu ani záverečný tlak a tak bod zostal v držaní hostí.

Brodské – Rybky 7:2 (2:1)
Góly: Bartal 3 (1z 11), Trubiroha 2, Barkóci, Daniel – Kňazovič, Sekáč.
Jan Navrátil: Od úvodného hvizdu sa domáci vrhli na svojho súpera a prišla zaslúžena odmena – hlavou otvoril skóre Trubiroha. Po góle pokračovali domáci v aktivite a po nádhernej samostanej akcii skóroval opäť Trubiroha. Za stavu 2:0 sa hostia oklepali a z nenápadnej akcie nachytal domáceho brankára Kňažovič – 2:1. Druhý , veľmi divoký polčas v ktorom padlo 6 gólov začal podareným priamym kopom Barkóci – 3:1. Hostia mali v obrane v druhom polčase veľké medzery a domáci hráči tieto chyby trestali. Nájazd sám na brankára premenil Bartal – 4:1. Od tohto momentu sa otvorila aj domáca obrana a hostia mali šance z brejkov a jeden z nich premenil Sekáč – 4:2. Gólove hody ale neskončili , no góly padali už len do hosťujúcej bránky – krásnym lobom prekonal hosťujúceho brankára Bartal – 5:2 a po premenenom pokutovom kope na 6:2 oslavoval hattrick. Na 7:2 uzatvoril strelou z 16 metrov Daniel.

Kopčany – Š. Humence 1:0 (0:0)
Gól: Martin
Cerová – Kúty 2:0 (2:0)
Góly: Salay, Beňa.