V Radošovciach sa konal deviaty ročník cestných pretekov Beh k radošovským vinohradom na 10 km trati v rámci bežeckého seriálu Moravsko-Slovenského bežeckého pohára a Grand prix Záhoria.

atletika_dusan_brezovsky_andrej_psota

Jeho víťazom sa stal Alexander Jablokov z Bratislavy v čase 34:46 minúty. Hneď za ním dobehla dvojica AŠK Skalica Ľubomír Rehuš a Zdenko Zalubil. Do prvej desiatky sa zo Záhorákov ešte zmestili Jozef Jurčík (Skalica), Jakub Hakl (Radošovce), Pavol Masaryk (Dojč), Tomáš Zavadil (AŠK Skalica) a Vlado Hyránek (Kúty).

Kategórii nad 40 rokov dominoval Andrej Psota z AŠK Skalica pred svojim oddielovým kolegom Edom Králikom. Tesne za stupňami víťazov dobehol Martin Kollár z Gbelov. V prvej desiatke skončili ešte Ján Búzek (B.Mikuláš), Peter Holúbek a Milan Fabuš (obaja Bor. Sv. Jur).

Kategóriu nad 50 rokov vyhral Dušan Brezovský z Gbelov. V prvej desiatke boli ešte Jaro Hutyra (Myjava), MiroMikula (Radošovce), Jozef Chrenka a Peter Portášik (obaja AŠK Skalica) a Fero Kocák (Gbely).

Veteránsku kategóriu nad 60 rokov vyhral domáci bežec Ján Pobuda, štvrtý bol Pavol Buchta (Skalica), piaty Jaroslav Topor (Holíč). Kat. nad 65 rokov vyhral Lubomír Bartál (Hodonín), tretí bol Miro Mikúš (Radošovce), štvrtý Ondrej Tirpák (Senica). Kat. nad 70 rokov vyhral Karel Karas (Hodonín), štvrtý bol Miro Hajossy (Koválov), piaty Ján Kocák (Holíč), siedmy Michal Janota (Skalica).

Hlavnú kategóriu žien do 35 rokov na 5 km trati ovládli Záhoráčky, ktoré obsadili prvé štyri miesta v poradí Vanesa Mikulová (Skalica – 20:14 min.), Mária Truissard (Dubovce), Michala Martišová (Jablonica) a Anna Cvečková (Holíč). V prvej desiatke boli ešte Katka Kolibecká (Senica), Martina Lajdová (Brezová) a Lucia Holická (Malacky).

Kategóriu nad 35 rokov vyhrala Andrea Borovská (Brezová) pred Mirkou Zíškovou (Jablonica), Ivanou Kudláčovou a Annou Mikulovou (obe Radošovce). Ďalšie miesta obsadili Denisa Rybanská (Jablonica), Andrea Kollárová (Gbely) a Soňa Gorbatenková (Holíč).

Najstaršiu kategóriu nad 45 rokov vyhrala Marta Durnová (Veselí) pred Annou Portášikovou (Skalica). Štvrtá bola Gabriela Urbanová (Gbely), šiesta Svetlana Raffayová (Kúty), ôsma Janka Dermeková (Gbely) a deviata Tatiana Zimková (Lopašov).

Medzi juniormi boli najrýchlejší Benedikta Kudláčová (Radošovce) a Pavol Riešický (Holíč), najrýchlejším doratsencom bol Kristian Hlaváč (Jablonica).