Fortuna liga dospela do záveru úvodnej tretiny, v ktorej si to už mužstvá „rozdali“ každý s každým. V jedenástom kole žreb zviedol proti sebe susedské derby stretnutie, ku ktorému cestovali Záhoráci na kopanice.

futbal_fk_senica_spartak_myjava

V minulosti domáci trávnik nebol výhodou a inak tomu nebolo ani tentoraz.Hoci napokon domáci Spartak vyhral, na víťazstvo sa poriadne nadrel a dočkal sa ho až v samom závere stretnutia, keď Záhorákov načal ich bývalý kapitán Tomáš Kóňa, ktorý v súčasnosti už nosí kapitánsku pásku na myjavskom drese.

Spartak Myjava – FK Senica 2:0 (0:0)
Góly: 80. T. Kóňa, 87. Ľ. Kollár
Pred 1313 divákmi rozhodovali Špaček – Vorel, Bobko.
ŽK 1:2 (53. Ostojič – 25. Quaye, 72. Pillár)
Myjava: Hruška – Machovec, Pavlík, Ostojič, Beňo – Bílovský – Brigant (59. Sládek), Kóňa, Marček (59. Pekár), Kukoľ – Kollár (89. Mehremič), tréner Mikulaš Radványi.
Senica: Šulla – Gončar, Pillár, Červeňák, Weriton – Kratochvíl – Quaye (83. Kopičár) – Pirulo, Mráz (69. Jedinák), Ebwelle (85. Kosorin) – Turyna, tréner Miroslav Mentel.

Prvý do priestoru troch tyčí trafili hostia v 7. min., kedy strelu Kratochvíla Hruška s námahou vyrazil na roh, po ktorom si dali domáci takmer vlastný gól. V 26. min. sa domáci Marček rútil sám na Šullu, ktorý Zíhorákov podražal. V závere polčasu sa nepresadili domáci Marček, ani hosťujúci Ebwelle a gól domácich neplatil pre ofsajd.

Plocha draka Knihy.Zahori

Po prestávke „sa začalo“ hrať až po príchode Sládka a Pekára. Na jednejstrane mali šance obaja striedajúci hráči, z hostí Turyna a Mráz. V 74. min. mal gól na kopačke Turyna, no Hrušku neprekonal. V 80. min. neudržal Šulla centrovanú loptu a Tomáš Kóňa ju poslal do siete – 1:0. Vyrovnanie mal na svojej hlave Kratochvíl, no netrafil bránu a z protiútoku Kolár uzavrel skóre na konečných 2:0.