Skalickí hokejisti v uplynulom týždni hrali dvakrát na ľade súperov. Najskôr vyhrali na Považí, no potom u lídra v Prešove po dvoch vyrovnaných tretinách vybuchli v tej tretej a iba tesne unikli dvojcifernej prehre. V nedeľu mali voľno.

50.kolo
Pov. Bystrica – HK Skalica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 48. Trenčan – 2. Smetana, 34. Horváth, 52. Vereš.
Pred 113 divákmi rozhodoval Krist.
Vylúčenia 4:8 na 2 min., Koleda (PB) 10 min. OT + DKZ, Kučera (SK) 10 min. OT.
Presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Mikéska, Pavešic, Kukliš, Drahorád – Vaškovič, Vereš, Petráš – Smetana, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, Dvonč, tréner Peter Oremus.
Ďalšie výsledky 50. kola: Trnava – Topoľčany 3:5, Martin B – Spiš. N. Ves 2:3, Detva – Prešov 2:5, voľno – Michalovce.

51.kolo
HC Prešov – HK Skalica 9:4 (1:2, 4:2, 4:0)
Góly: 15., 33. a 44. Jokeľ, 34. a 45. Solomončak, 37. Mikolášek, 38. Abdul, 52. Kokavec, 52. Bylina – 7. a 39. Vereš, 13. Škápik, 40. Smetana.
Pred 1328 divákmi rozhodoval Švajka. Strely 55:35.
Vylúčení 5:6 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.
Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Mikéska, Pavešic, Kukliš, Drahorád – Vaškovič, Vereš, Janáč – Smetana, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Ivičič, Dvonč, tréner Peter Oeremus.

Zápas začal v miernejšom tempe, no Prešovčania boli častejšie pri puku a niekoľkokrát ohrozili brankára. Do vedenia ale išla Skalica, keď zaváhanie Gavaliera využil Vereš. Záhorákov to nakoplo a domáci sa nevedeli chytiť. Až v 10. minúte sa ocitol sám pred bránkou Jokeľ, avšak puk mu ušiel. Potom však musel Prešov hrať dve minúty v trojici. Hostia poriadne zavreli súpera a hneď v úvode presilovky nastrelili tri tyčky. V 13. minúte využil enormný tlak Skalice Škápik. Znížiť mohol o minútu Šaršok. Podarilo sa to ale až v 15. minúte Jokeľovi. „Tučnici“ zvýšili aktivitu, vyrovnať sa im ale do prestávky nepodarilo.

Druhú tretinu začala Skalica ďalšou presilovkou, v ktorej bola opäť veľmi nebezpečná. Početnú výhodu mali aj domáci, nič v nej ale nevymysleli. Následne videli diváci pekné akcie na oboch stranách. Prešov mal aj ďalšiu presilovku, no vôbec sa mu nedarilo. Skaličania si verili a v 32. minúte mal ďalšiu dobrú príležitosť Pavešic. O minútu na to sa ale dostali pod tlak a tečom vyrovnal Jokeľ a načal gólový uragán. Netrvalo dlho a v 34. minúte poslal domácich do vedenia Solomončak. Hneď však mohlo byť vyrovnané keď po strele Ivičiča zvonila tyčka. Mohlo byť aj 4:2, keď Šimčák netrafil prázdnu bránu. Na ľade sa začalo iskriť a po menšej šarvátke videli diváci hru 4 na 4 a v nej gól Mikoláška. Záhoráci síce neskladali zbrane, no v 38. minúte inkasovali aj po piatykrát, keď z neprehľadnej situácie vyťažil Abdul – 5:3. Po oddychovom čase hostia okamžite znížili zásluhou Vereša. Deväť sekúnd pred koncom tretiny bolo už 5:4 keď medzi betóny Gavaliera sa trafil Smetana.

Tretia tretina začala nebezpečnými príležitosťami oboch tímov. Skaličania ale pozabudli v 44. minúte na Jokeľa, ten sa v nájazde nemýlil a skompletizoval hetrik. Hneď na to pridal siedmy gól Solomončak a zdalo sa byť vymaľované. V 47. minúte vytiahol Petrík parádny zákrok a zabránil ôsmemu gólu. Na nálade domácim pridali ďalšie dva góly v podaní Kokavca a Bylinu. Prešov vyhral základnú časť 1. ligy po dlhých trinástich rokoch !

Ďalšie výsledky 51. kola:
Martin B – Trnava 2:3, Spiš. N. Ves – Pov. Bystrica 7:4, Topoľčany – Michalovce 3:2, voľno – Detva.

Výsledky 52. kola:
Spiš. N. Ves – Trnava 1:2, Pov. Bystrica – Prešov 5:4, Detva – Topoľčany 2:3 s. n., Michalovce – Martin B 7:1, voľno – Skalica.

10. SR 20 9 3 0 0 6 19:32 9

V tomto týždni v stredu 8.2. hrá Skalica v Topoľčanoch, v piatok 10.2. o 18. hod. ukončí základnú časť doma s Martinom B.

2.liga
V sobotu do Senice príde KMH Budapešť

1.kolo play off
V druhej časti 1. hokejovej ligy sa mužstvá západnej a východnej skupiny navzájom poprepájali do troch skupín. Najlepších osem z nich (po štyri najlepšie z každej skupiny) budú hrať play off o postup, ďalších osem (na 5. – 8. mieste z obidvoch skupín) bude hrať v skupine o konečné 9. – 16. miesto a v tretej skupine, v ktorej je aj Senica, hrajú posledné dve mužstvá z každej skupiny o konečné umiestnenie na 17. – 20. mieste. V prvých zápasoch boli úspešné mužstvá Senica a KMH Budapešť.

HK Senica – Bardejov 8:3 (0:1, 5:2, 3:0) na zápasy 2:0
Góly: 21. F. Planka, 21. T. Jamárik, 22. M. Daniel, 28. a 39. P. Krč, 45. a 47. T. Pavlík, 47. R. Fian – 19. Forgáč, 24. Jurko, 33. Lukáček.
Pred 300 divákmi rozhodoval Adamec.
Vylúčení 3:7 na 2 min. Tipul (BAR) 10 min. OT.
Presilovky 2:0, oslabenia 1:0. Strely 36:24.
HK Senica: M. Barčák (31. F. Lukáč) – R. Záhumenský, E. Štefanka, F. Plánka, M. Daniel, T. Pavlík – P. Krč, R. Fian, T. Jamárik, Š. Szalva, M. Krumpál – L. Klíma, M. Volek, M. Kollár, V. Tóth, T. Čech, tréner Boris Záhumenský.

V prvom zápase vyhrali Záhoráci na východe 5:4 a favoritmi boli aj v odvete na domácom ľade, lenže Bardejov nechcel predať kožu lacno. Napriek tomu, že domáci svojho súpera prestrieľali pomerom 14:7 na strely, do šatní odchádzali spokojnejší hostia, ktorí sa ujali vedenia v 19. minúte Forgáčom – 0:1. Po „kapkách“ v kabíne vybehli po prestávke Seničania ako vymenení. V priebehu 92 sekúnd dali tri góly a zobrali vietor z plachiet súpera. Ten dokázal ešte dvakrát znížiť na rozdiel jedného gólu, no zakaždým Krč prinavrátil domácim dvojgólové vedenia. Aj začiatok tretej tretiny patril domácim, ktorí tromi gólmi v priebehu dvoch minút definitívne zlomili odpor súpera 8:3. Seničania si tak zahrajú o konečné 17. miesto.

Ďalší výsledok: KMH Budapešť – Púchov 6:5 p. p., na zápasy 2:0.

V zápase o konečné 17. miesto sa stretnú Senica – KMH Budapešť, o 19. miesto Púchov – Bardejov. Prvé zápasy sa budú hrať 11.2. o 18. hod. Odvety a prípadné tretie rozhodujúce zápasy v opačnom poradí 18. a 19.2. Hrá sa na dva víťazné zápasy.