Skalickým hokejistom vstup do štvrťfinálových bojov play off vyšiel podľa očakávania, keď obidva domáce zápasy s Topoľčanmi vyhrali, hoci obidva až po predĺžení. V Topoľčanoch však bolo všetko naopak a tak je stav štvrťfinálovej série po štyroch zápasoch vyrovnaný 2:2.

Štvrťfinále play off

1.zápasy
HK Skalica – HC Topoľčany 6:5 p. p. (1:2, 3:0, 1:3 – 1:0)
Góly: 19. Hluch, 25. Horváth, 26. Dvonč, 38. Vaškovič, 55. Vaškovič, 62. Kňazev – 14. Tábi, 16. Kalináč, 54. Kluka, 59. Ďurčo, 60. Podstavek.
Pred 943 divákmi rozhodoval Krist.
Vylúčení 3:7. Presilovky 2:0, oslabenia 0:1. Strely 42:26.

Aktívnejšie do prvého štvrťfinálového zápasu vstúpili Topoľčany a v 14. minúte sa aj ujali vedenia dokonca vo vlastnom oslabení Tábim. Už o dve minúty zvýšil Kalináč na 0:2, no domáci našťastie využili ďalšiu presilovku Kňazevom na kontaktný gól – 1:2. Druhá tretina vyšla Záhorákom nad očakávanie a v priebehu 35 sekúnd Horváth s Dvončom otočili skóre na 3:2 a toto ešte prikrášlil v 38. minúte Vaškovič – 4:2. Snahu hostí v tretej tretine korunoval v 54. minúte gólom Kluka, no o minútu už bol opäť dvojgólový rozdiel po strele Vaškoviča – 5:3. V závere sa hostia rozhodli pre hru bez brankára a dvomi gólmi poslali zápas do predĺženia. V ňom však už po necelých dvoch minútach rozhodol Kňazev – 6:5.

Ďalšie výsledky: Prešov – Pov. Bystrica 3:0, Detva – Trnava 3:2, Michalovce – Spiš. N. Ves 5:0.

2.zápasy
HK Skalica – HC Topoľčany 4:3 p. p. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0), stav série 2:0
Góly: 20. Dvonč, 34. Škápik, 42. a 67. Vaškovič – 19. Podstavek, 39. Tábi, 44. Pekarčík.
Pred 963 divákmi rozhodoval Fridrich. Vylúčení 8:10 na 2 min. Priganc 10 min. OT, Halo (obaja TO) DKZ.
Presilovky 3:1, oslabenia 0:0. Strely 28:31.

Prvá tretina nepriniesla pekný hokej, keď až desať hráčov sedelo na trestnej lavici, z toho šesť domácich. A keď tam sedel ten posledný (Petráš), využili hostia presilovku Podstavkom – 0:1. Našťastie pre domácich sekundu pred sirénou vyrovnal Dvonč na 1:1. V druhej tretine domáci dlho nedokázali nič vymyslieť, až v 34. minúte využili presilovku Škápikom – 2:1. V 39. minúte hostia vyrovnali Tábim na 2:2, no nepekný bol samotný záver druhej tretiny, kedy sa strhla na ľade riadna mastenica. Po necelých dvoch minútach tretej tretiny využil Vaškovič presilovku a domáci opäť vyhrávali – 3:2. O tom, že aj druhýkrát sa bude v tejto sérii v Skalici predlžovať rozhodol o dve minúty Pekarčík 3:3. V ňom bol úspešný z presilovky Vaškovič – 4:3.

Ďalšie výsledky: Prešov – Pov. Bystrica 6:1, stav série 2:0, Detva – Trnava 2:1, stav série 2:0, Michalovce – Spiš. N. Ves 7:0, stav série 2:0.

3. zápasy
Topoľčany – HK Skalica 5:1 (2:1, 2:0, 1:0), stav série 1:2
Góly:  6. a 11. Hain, 31. a 51. Nemček, 32. Laššo – 16. Petráš (Vaškovič, Vereš).
Pred 1980 divákmi rozhodoval Konc. Vylúčení 1:2 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Topoľčany začali lepšie a už na začiatku niekoľkokrát ohrozili Petríka v bránke hostí. V 6. minúte vylúčenie Kňazeva potrestal Hain – 1:0. Ten istý hráč pridal v 11. minúte aj druhý gól Topoľčian – 2:0. V záverečnej päťminútovke úvodnej tretiny hostia pridali a v 16. minúte znížil Petráš na 2:1. V druhej tretine pribrzdil snahu hosti o vyrovnanie tretím gólom Nemček a o minútu pridal ďalší gól Laššo –  4:1. V tretej tretine hrali domáci s evidentnou snahou udržať svoje vedenie, ba v 51. minúte pridal Nemček aj piaty gól – 5:1.

Ďalšie výsledky: Trnava – Detva 2:4, konečný stav série 0:3, Spiš. N. Ves – Michalovce 3:4, konečný stav série 0:3, Pov. Bystrica – Prešov 0:6, konečný stav série 0:3.

4.zápas
HC Topoľčany – HK Skalica 6:3 (4:1, 1:1, 1:1), stav série 2:2
Góly: 8., 17., 24. a 59.  Kluka, 12. Pätoprstý, 13. Šuba – 20. a 53. Petráš, 28. P. Kotzman.
Pred 2100 divákmi rozhodovali Mĺkvy, Adamec.
Vylúčení 5:6 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Strely 41:30.

Skalica: Petrík (24. Košút) – Horváth, Škápik, Drahorád, Grman, Pavešič, Mikéska, Gula, Romančík – Petráš, Vereš, Vaškovič – Kňazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Janáč, Ivičič, A. Kotzman, tréner Peter Oremus.

Skalici nevyšla úvodná tretina, v ktorej v priebehu deviatich minút dostali štyri góly, čo bolo pre štvrtý zápas tejto štvrťfinálovej série rozhodujúce. V poslednej minúte znížil Petráš na 4:1, no po prestávke bolo za chvílu opäť o štyri góly, keď hetrik uzavrel strelecky disponovaný Kluka. P. Kocman asedem mint pred koncom znížili na rozdiel dvoch gólov, no bol to opäť Kluka, ktorý strelou do opustenej brány dal výsledku konečnú podobu na 6:3.

Vo štvrťfinále play off je na programe už iba rozhodujúci piaty zápas, ktorý sa bude hrať v utorok 21. februára v Skalici.

Pre Seničanov sezóna skončila

V druhej časti 2. hokejovej ligy v zápase o konečné 17. mieste vycestovali  Záhoráci do Budapešti. Po domácej prehre 0:5 mali na predĺženie série len malú nádej, čo sa aj napriek dramatickému druhému zápasu potvrdilo.

KMH Budapešť – HK Senica 4:3 (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0), konečný stav série 2:0
Góly: 33. Fodor, 52. Papp, 54. a 61. Fülöp – 4. L.Klíma, 26. Š. Szalva, 58. M. Daniel.
Pred 34 (!!) divákmi rozhodoval Štefík.
Vylúčení 5:8 na 2 min. Berendi (KMH) 10 min. OT.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely 69:25.

HK Senica: F. Lukáč – R. Zahumenský, E. Štefanka, T. Jamárik, Š. Szalva, M. Daniel – P. Krč, P. Záviš, B. Zahumenský, L. Klíma, M. Kollár – M. Volek, T. Čech, D. Bartúnek, tréner Boris Záhumenský.

Po domácej prehre sa v Budapešti nič inšie ako jasná prehra ani neočakávala, najmä preto, že Záhoráci tam vycestovali s minimálnym počtom hráčov. Maďarskí hráči mali od začiatku zápasu jasnú prevahu, no v 4. minúte ich riadne zaskočil vedúcim gólom Laco Klíma – 0:1. Keď v 26. minúte zvýšil Šimon Szalva na 0:2, vypadalo to pre nich nádejne, no domáci dokázali otočiť tromi gólmi vo svoj prospech. V 58. minúte vyrovnal Michael Daniel na 3:3 a poslal zápas do predĺženia, no bol to práve on, kto 12 sekúnd pred koncom faulovala domáci už po 31 sekundách v predĺžení dali z presilovky rozhodujúci gól. Najvyťaženejším mužom zápasu bol senický brankár Filip Lukáč, na ktorého išlo neskutočných 69 striel. Pre Záhorákov tak sezóna skončila, keď obsadili konečné 18. miesto v 2. lige.

Strieborná prilba SZĽH

V poslednom piatom hlasovaní diváckej ankety 1. Hokejovej ligy Strieborná prilba SZĽH triumfoval topoľčiansky útočník Martin Kalináč.

Bývalý hráč Dukly Senica tak zopakoval svoj úspech z vlaňajška, keď takisto nosil striebornú prilbu. Štvrtú priečku obsadil skalický obranca Ľubomír Škápik. Do januárového hlasovania sa zapojilo 2092 hokejových priaznivcov.

Poradie: 1. Martin Kalináč, Topoľčany, 976 b., 2. Juraj Prokop, Prešov, 767 b., 3. Matej Giľák, Michalovce, 142 b., 4. Ľubomír Škápik, Skalica, 110 b., 5. Tomáš Török, Detva, 97 b.