Futbalisti druholigového MFK Skalica postúpili do finále Slovnaft Cupu. V stredajšom odvetnom súboji semifinále 48. ročníka Slovenského pohára zdolali FK Poprad 2:0 a po prehre 0:1 v prvom súboji v Poprade si vybojovali finálovú účasť.

Skaličan Mészáros (v bielom) v súboji s hosťujúcim Hatokom.

Semifinále Slovnaft Cupu
MFK Skalica – FK Poprad 2:0 (1:0)
Góly: 8. Hruška, 69. Šebesta.
Prvý zápas 0:1, postúpila Skalica.
Pred 1135 divákmi rozhodovali Pavlík – Žákech, Pozor.
ŽK 5:3 (Szöcs, Majerník, Hruška, Lipták, Hlavatovič – Palša, Kukoľ, Šesták).
Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Szöcs, Majerník, Mizerák, Lipták, Vaščak (89. Milunovič), Šebesta, Hlavatovič, Mészáros (90. Ulrich), Hruška (90. Jakubek), tréner Jozef Kostelník.

Futbalisti Popradu odolávali tlaku domácich len do 8. minúty, kedy bývalého senického brankára Maleca prekonal Lukáš Hruška – 1:0. Gól hostí nabudil, šancu mal Šašinka, no Čikoš-Pavličko bol pozornýaneuspel ani Kukoľ. Druhý gól domácich mohol pridať Mészáros, po jeho strele Malecovi pomohla konštrukcia bránky. V 69. minúte sa po pravej strane dostal do úniku Daniel Šebesta a krížnou prízemnou strelou zvýšil na 2:0. Hostia k postupu potrebovali streliť gól a takmer sa im to podarilo. Kaplaň trafil brvno a odrazená lopta od Szöcsa putovala do ľavej žrde. Gól by značil postup Popradu. Záhoráci svoj náskok ubránili a tešili sa z postupu do finále.

Ich súperom vo finále bude Slovanom Bratislava. Hrať sa bude 1. mája v Poprade.