V športovej hale Slávia v Kroměříži sa v sobotu 22. apríla konalo druhé kolo Národného pohára štýlu Goju ryu. Zatiaľ, čo si Alžbeta Ovečková plnila svoje povinnosti na reprezentačnom sústredení v Moštenici, jej nasledovníci získali za riekou Moravou pre senický Hanko Kai Karate klub až 6 medailí.

Šesť medailí pre Senických mladých karatistov z Kroměříža

Dve zlaté medaily pre Martina Kopáča

Najúspešnejším zo senických karatistov bol opäť Martin Kopáč (1. kyu), ktorý jasne dominuje medzi českými Goju ryu juniormi, keď po prvom voľnom kole porazil v kole druhom Alexandra Šimona z TJ TŽ Třinec výsledkom 3:0 a rovnakým výsledkom porazil vo finále Martina Ungera z domáceho klubu TJ Slávia Kroměříž. Kopáč nastúpil bez rešpektu aj v kategórii kata muži. V prvom kole vyradil domáceho Mareka Gintera 3:0. V semifinále nastúpil proti Kopáčovi Ondřej Patočka z KK Dragons Rosice. Po víťazstve 3:0 postúpil opäť ďalej Kopáč. Vo finálovom zápase nastúpil mladý senický karatista proti momentálnej jednotke v kategórii kata muži v štýle Goju ryu Jaaroslavovi Olšákovi z klubu Tarokan Brno. Po skvelom výkone oboch pretekárov vyhral výsledkom 2:1 opäť Kopáč a získal tak na sobotňajšom turnaji dve zlaté medaily.

Ďalšiu medailu do rodiny Kopáčovcov získala Lenka Kopáčová, ktorá obsadila 3. miesto, keď zlatú a striebornú medailu získali sestry Jolana a Gita Čáslavové, zverenkyne trénera Reného Ovečku, štartujúce za Šin-Mu Hodonín.

Dve medaily v kategórii dorasteniek

V kategórii kata dorastenky mal senický klub dvojnásobné zastúpenie. Svoje tréningové úsilie pretavila do zlatého triumfu Adela Sadloňová, ktorá na ceste za celkovým víťazstvom vyradila Elišku Šmedkovú z Tarokan Brno 3:0 a vo finále porazila domácu pretekárku Simonu Miklíkovú. O zisk bronzu sa postarala Kristína Zríniová, ktorá síce v prvom kole prehrala práve s Miklíkovou, ale v súboji o tretie miesto zabojovala a porazila 3:0 Terezu Síkorovú z KK Bruntál. Po dlhšej prestávke sa na súťažné tatami vrátil Filip Phan a hneď úspešne, keď v prvom kole porazil Filipa Rosického z Tarokan Brno výsledkom 3:0. V druhom kole nastúpil proti Filipovi Martin Hrádek z KK Kyjov. Po výsledku 3:0 postupoval ďalej Phan. Vo finále síce vyhral Vít Masař z Jindřichového Hradca, zisk striebra na svojom prvom štarte po tak dlhej prestávke je skvelým výsledkom.

Od 28. do 30. apríla sa budú senickí karatisti pripravovať na sústredení v Pršticiach u Brna na nadchádzajúce Majstrovstvá Českej republiky štýlu Goju ryu, ktoré sa budú konať 13. mája v hale Tesla v Brne.