V Cerovej udržujú peknú tradíciu, keď už 21 rokov hrajú futbalový derby zápas oboch častí spoločnej obce Cerová – Lieskové.

Po dvadsiatich derby zápasoch vyhrávala Cerová 11:9 na zápasy, Lieskové malo motiváciu na zníženie jej náskoku. Nepodarilo sa.

Cerová – Lieskové 4:2 (3:0)

Góly: Michal Gurín 2, Kristián Mikulčík, Peter Tomek – Michal Ondruš, Peter Madluška.

Rozhodoval Lukáš Juráň, ŽK i ČK 0:0.

Cerová: D. Závadský – A. Veteška, M. Gurín, D. Pavlík, S. Veteška, M. Holásek, P. Mikúšek ml., P. Machlica, S. Krúžek, P. Tomek, G. Jurovatý, M. Hlavatý st., M. Hlavatý ml., P. Harnúšek, K. Mikulčík.

Lieskové: M. Oravec – P. Madluška, J. Masár, M. Tomek, P. Chovanec, J. Herceg ml., T. Ráček, P. Maderič, A. Cerva, M. Ondruš, R. Konopa, M. Janák, L. Tomek, P. Kuchta ml., J. Čerešník, J. Tomek, A. Roman.

Tradičné derby malo poradové číslo 21. Prvý polčas patril jednoznačne Cerovej, ktorá sa ujala po premenenej penalte Gurínom. Hoci sa hra postupne vyrovnala, Cerová pridala ďalšie dva góly Gurínom a Mikulčíkom. Po prestávke na 3:1 znížil Ondruš. Tomek vrátil Cerovej trojgólové vedenie, na konečných 4:2 znížil Madluška.

Cerová vedie na zápasy už 12:9.

.

Futbal: Trenčania ukončili skalickú sériu bez prehry

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Niké…