Hokejisti HK Skalica v uplynulom týždni hrali dvakrát na ľade súperov. Najskôr šťastlivo vyhrali v Trnave gólom kapitána Vaškoviča niekoľko sekúnd pred koncom, no v ďalšom zápase o čelo tabuľky nestačili na domáci Prešov.

1. hokejová liga 9. kolo

HK Trnava – HK Skalica 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Ševčík, 18. Mrázik – 5. Hujsa, 39. Mikéska, 60. Vaškovič.
Pred 235 divákmi rozhodovali M. Valachovič – J. Šefčík, Jurčiak.
Vylúčení 4:2 na 2 min.
Presilovky 0:2, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Janík, Mikéska, Sloboda, Kukliš, Pavešic, Straka, Drahorád – Vaškovič, Hujsa, Janáč – Jurák, Jarolín, Okoličány – Hluch, Kučera, Dvonč – Kotzman, Dmitrijev, Dufek, tréner Ružička.

Krajské derby začalo dvomi rýchlymi gólmi, po jednom na každej strane. Najskôr Šefčik dostal v 3.min. domácich do vedenia, no už o dve minúty vyrovnal Martin Hujsa. Do kabín sa išlo za stavu 2:1, ktorý v 18. min. zabezpečil Mrázik. Pri obidvoch góloch domácich asistoval bývalý hráč Senice Čunderlík. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný zápas, pričom hostia boli očividne hokejovejší. Potvrdili to vždy gólmi v záveroch obidvoch tretín. Najskôr v 39. min. vyrovnal Mikéska na 2:2 a 29 sekúnd pred koncom zakončil akciu Janíka s Hujsom kapitán Ľubo Vaškovič – 2:3.

Ďalšie výsledky 9. kola: Dubnica – Nové Zámky B 2:3, Prešov – Topoľčany 1:0, Michalovce – HC Bratislava 4:1, Pov. Bystrica – Spiš. N. Ves 4:0.

1. hokejová liga 10. kolo

HC Prešov – HK Skalica 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Góly: 8. Baláž, 35. Petráš, 39. a 55. Bylina, 39. Pulščák – 56. Vaškovič.
Pred 1022 divákmi rozhodoval Žák.
Vylúčení 6:6 na 2 min.
Presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Janík, Škápik, Sloboda, Mikéska, Pavešic, Kukliš, Drahorád, Dvonč – Kňazev, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman – Dufek, Hluch, tréner Ružička.

Domáci udreli už zo svojej druhej šance, keď v 8. min. Baláž prekonal Petríka na 1:0. Druhá tretina bola rozhodujúca, keď v nej domáci zvýšili svoje vedenie až na 4:0, napriek tomu, že hostia mali niekoľko sľubných príležitostí na strelenie gólu. Domáci výbornou obrannou činnosťou držali svoje vedenie až do samého záveru, kedy ho dokonca navýšili až na 5:0. Až potom sa presadil Ľubo Vaškovič, ktorý čestným gólom upravil na konečných 5:1.

Ďalšie výsledky 10. kola: Spišská N. Ves – Nové Zámky B 2:5, Trnava – Dubnica 2:3, Michalovce – Topoľčany 5:0, Pov. Bystrica – HC Bratislava 3:5.

11. SR 20 5 0 1 2 2 15:21 4

Ďalší program: Skalica – Michalovce 18.10. o 17 h, Pov. Bystrica – Skalica 20.10. o 18 h.

2. hokejová liga 5. kolo

Maďarský KFT Budapešť priviedol do Senice ako tréner jej bývalý hráč Tomáš Šille, ktorý sa na záver tešil so svojimi zverencami z troch bodov.

HC Senica – KFT Budapešť 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)
Góly: 15. a 29. Dolinajec, 32. Štefanka, 60. Krumpál – 4. Szücs, 9. Vincze, 24. Jászai, 40. Vajda, 46. Godó.
Pred 173 divákmi rozhodovali Jančík – Valachovič, Nosek.
Vylúčení na 2 min. 6:13, Schellin (KFT) 10 min. OT.
Presilovky 3:1, oslabenia 0:0.

Senica: Hollý (Barčák) – Kollár, Štefanka, Plánka, Mich. Daniel, Vaňa – Fian, M. Vereš, Dolinajec, Konečný, Krumpál – Jurica, Pavlík, Sova, Šimek, Riška – Leskovský, Čech, Strýček, Mário Daniel, tréner Lukáš Hlavenka.

Seničanom nevyšiel úvod zápasu, keď v úvodnej desaťminútovke dvakrát inkasovali. Až v 15. min. sa presadil Dolinajec, ktorý stanovil stav po prvej tretine na 1:2. Aj po prestávke dostali Záhoráci pomerne rýchly gól na 1:3, no Dolinajec soŠtefankom v priebehu troch minút zrovnali stav na 3:3. V čase, keď sa už všetci zberali do kabín, jedinú sekundu pred klaksónom prekonal Zsolt Varga domáceho brankára na 3:4. Gól domácim hráčom rozhodne na psychike nepridal a opäť dovolili súperovi utiecť na rozdiel dvoch gólov. Kontaktný gól Maťa Krumpála pol minúty pred koncom prišiel už neskoro – 4:5.

Ďalšie výsledky 5. kola: Levice – Prievidza 8:2, Ružomberok – Dolný Kubín 2:3, Púchov – HC Nitra 6:1, HC Bratislava B – Partizánske 1:2 s. n.

1. Púchov 5 5 0 0 0 32:9 15
2. Levice 5 4 0 1 0 26:8 13
3. Partizánske 5 2 2 0 1 21:11 10
4. HC Nitra 5 3 0 0 2 17:21 9
5. Bratislava 5 2 0 2 1 17:16 8
6. D.Kubín 5 2 1 0 2 12:19 8
7. Prievidza 5 2 0 0 3 20:29 6
8. Budapest 5 1 0 0 4 19:23 3