Montessori Academy

Beh: Malackí mladíci nebojácne prenasledovali svojho trénera

Jozef Komorný 0

Obec Hlboké a TJ Družstevník Hlboké usporiadali v sobotu 31. marca 28. ročník cestného Behu okolo Hlbokého.

 

Boli to štvrté preteky 10. ročníka bežeckého seriálu Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ). Muži bežali 9 km trať, dorast, juniori, ženy a muži nad 70 rokov 4 km trať. Do Hlbokého napriek veternému počasiu zavítal rekordný počet 363 bežcov, 171 v kategórii dospelých a 192 v mládežníckych kategóriách.

Víťaz predchádzajúceho preteku vo Velkých Pavloviciach Lukáš Soural dobehol v Hlbokom tentoraz až na 5. mieste, keď dominantná bola trojica AC Malacky v čele s Jakubom Valachovičom a jeho zverencami Marekom Ondrovičom a Jakubom Kopiarom. Svoje kategórie vyhrali aj Dušan Brezovský a Miro Mikula, na stupňoch boli ešte Andrej Psota, Jozef Jurčík, Jozef Chrenka a Ferdinand Kocák.

Medzi ženami vyhrala Ľubomíra Maníková, po troch druhých miestach z predchádzajúcich pretekov si tentoraz zaknihovali víťazstvo Mirka Zíšková a Blažena Kocúriková, na stupne sa dostali ešte Lucia Beláková, Michala Martišová, Erika Farkašová a Svetlana Raffayová.

Medzi juniorkami vyhrala Malačanka Michaela Salayová, v dorastencoch Jabloničania Lucia Režnáková a Adam Zubák.

Jakub Valachovič vyhral v Hlbokom po šiestykrát, no úspešne pokračovanie už v „ružových farbách“ nevidí: „Zrejme som tu vyhral naposledy. O rok už na tých mojich „drakov“ zrejme stačiť nebudem. Sú dobrí a budú sa zlepšovať.“

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov: 1. Jakub Valachovič, 30:09, 2. Marek Ondrovič, 30:21, 3. Jakub Kopiar, všetci AC Malacky, 30:41, ..7. Ondrej Marenčík, 32:36, 8. Juraj Tomša, obaja Holíč, 33:14, ..10. Pavol Masaryk, Dojč, 33:24, 11. Pavol Michalčík, Myjava, 34:09, 12. Tomáš Zavadil, AŠK Skalica, 34:20, 13. Martin Madaj, Myjava, 34:53, 14. Tomáš Skala, 35:51, ..16. G. Čermák, obaja Holíč, ..18. M. Polakovič, Jablonica, ..21. D. Jakub, Senica, ..23. J. Bellay, Skalica, ..24. A. Herceg, ZFT Senica, 25. M. Kubiš, Stupava, 26. B. Maxián, Kúty, 27. J. Cintula, ZFT Štefanov, 28. B. Pribil, Malacky, 29. L. Kalman, Senica, 30. J. Šedivý, Bor. Mikuláš, 31. P. Palkovič, Závod, ..32. E. Rehák, Senica, ..34. A. Andel, Senica, 35. A. Lisinovič, Šaštín, 36. M. Lisinovič, Skalica, 37. D. Pavlík, Senica, 38. M. Ondrovič, Oreské, 39. M. Kubiš, Stupava, 40. P. Nemrava, Senica, 41. P. Bača, Malacky, ..45. M. Predajňa, Stupava, 46. P. Stanek, Jablonica.

 

Muži do 40 rokov.


Muži nad 40 rokov: 1. Martin Vintrlík, Křepice, 32:38, 2. Andrej Psota, AŠK Skalica, 32:45, 3. Jozef Jurčík, 33:45, ..5. Pavol Žažo, Prašník, 34:18, ..9. Roman Komárek, Skalica, 34:59, 10. Tomáš Vintr, Holíč, 37:07, ..12. J. Búzek, Bor. Mikuláš, 13. Š. Čuvala, Brezová, ..18. R. Šimandl, Rohov, 19. R. Michalička, ZFT Senica, 20. J. Jediný, Hlboké, ..23. Š. Rybanský, Jablonica, 24. M. Haba, Malacky, ..26. J. Kabát, Senica, 27. A. Gorbatenko, Holíč.

Muži nad 50 rokov: 1. Dušan Brezovský, Gbelskí Strýci, 34:13, ..4. Jaroslav Hutyra, Myjava, 37:15, 5. Jozef Zváč, Gazárka Šaštín, 37:22, ..8. Milan Smolíček, Myjava, 40:30, 9. Pavol Palkovič, Holíč, 40:33, 10. Marián Medlen, Senica, 40:48, 11. Ľ. Gábriž, Košariská, ..13. J. Orth, Zohor, ..15. I. Raffay, Kúty, 16. J. Szalva, Koválov, ..18. B. Chocholáček, Holíč.

Muži nad 60 rokov: 1. Miroslav Mikula, Radošovce, 37:09, 2. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 39:05, 3. Ferdinand Kocák, Gbelskí Strýci, 40:11, 4. Eduard Baumgartner, Radošovce, 42:43, 5. Stanislav Polák, Senica, 47:31, ..7. Vojtech Planka, Malacky, 52:34, ..9. Pavol Waldecker, Senica, 58:02, 10. Pavol Polesňák, Gbelskí Strýci.

Muži nad 65 rokov: 1. Vladimír Varmuža, Hodonín, 38:34, ..7. Ján Varmuža, Brezová, 48:19, ..10. Jozef Hodáň, Prietrž, 59:08.

Muži nad 70 rokov: 1. F. Husár, Trenčín, 17:34, ..7. Ondrej Tirpák, Senica, 21:22, ..9. Miroslav Hajossy, Koválov, 22:05, 10. Michal Janota, AŠK Skalica, 23:37.

Ženy do 35 rokov: 1. Ľ. Maníková, Dubnica, 14:22, 2. Lucia Beláková, Myjava, 14:23, ..4. Zuzana Švejdová, Bor. Sv. Jur, 16:13, 5. Maria Truissard, Holíč, 16:30, 6. Aneta Hollá, Záh. Fénix Malacky, 16:59, ..11. Mária Šimeková, AC Malacky, 21:37, 12. Beata Krejčijová, Bor. Mikuláš, 21:40, 13. Nikola Brandýsová, 22:52, 14. Lenka Šimková, obe AC Malacky, 22:53, 15. Radka Reháková, Senica, 24:16, 16. Erika Kollárová, Bor. Sv. Jur, 24:39, 17. Tatiana Jánošová, Jablonové, 24:42.
 

Ženy nad 35 rokov

Ženy nad 35 rokov: 1. Miroslava Zíšková, 16:26, 2. Michala Martišová, obe Jablonica, 17:08, 3. Erika Farkašová, AŠK Skalica, 17:16, 4. Andrea Borovská, Brezová, 17:26, 5. Blanka Sovičová, Skalica,19:12, ..8. Jana Kubíčková, ZFT Senica,19:32, ..10. Denisa Rybanská, Jablonica, 20:15, 11. Soňa Gorbatenková, Holíč, 21:29, 12. Anežka Buranová, Jablonica, 24:40.

Ženy nad 45 rokov: 1. Blažena Kocúriková, Jablonica, 16:43, ..3. Svetlana Raffayová, Kúty, 18:26, ..5. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 20:11, ..7. Ivana Sládečková, Senica, 21:10, ..9. Margita Varmužová, Brezová, 22:53.

Juniorky: 1. Michaela Salayová, Malacky, 16:34, 2. Adriana Vašková, Jablonica, 17:39, 3. Simona Gorbatenková, Holíč, 18:38, 4. Adriana Nemcová, Jablonica, 21:17, 5. Michaela Zborilová, Záh. Fénix Malacky, 21:44.

Dorastdievčatá: 1. Lucia Režnáková, Jablonica, 16:54, 2. Timea Morávková, Malacky, 17:46, 3. Simona Hrajnohová, Jablonica, 18:51.

chlapci: 1. Adam Zubák, Jablonica, 14:36, 2. Pavol Riečický, Holíč, 15:20, ..4. Samuel Búzek, Š. Humence, 17:29, ..6. Ivan Ježo, Myjava, 19:56.

 

INAT vodny luc 1110x300px