bfz_futbalMalacký futbal sa už dlhšie potápa. Minule do susedného Kostolišta hráči Malaciek ani nedorazili. Túto nedeľu ich bolo málo a za stavu 10:0 musel rozhodca ukončil zápas.

Malacky majú po novom dva futbalové kluby. Vzniklo nové FC Malacky, ktoré začína v najnižšej bratislavskej súťaži.

TJ Veľké Leváre – ŠFK Prenaks Jablonec 2:1 (1:1)
góly: Hýll L., Dvořák – Červenka
Zostava:Klempa- Tkadlec( Beňa), Danihel (K),Kozák K,Čermák,Kozák M,Obala(Rigáň),Dvořák, Hýll J,Štefík,Hýll L
Jozef Hlavenka: Na úvod sezóny sme privítali futbalistov z Jablonca , ktorý minulý ročník zostúpili z vyššej sútaže a majú ambície sa tam čo najskôr vrátiť. Od prvej minúty to aj tak na ihrisku vyzeralo. V našom mužstve po viacerých zmenách , keď nám odišlo viacero hráčov dokonca týždeň pred súťažou odstúpil tréner,takže do novej sezóny sme vstúpili už pod vedením pána Horvátha ,ktorý prevzal mužstvo v utorok.V prvom polčase ked hostia dali gól už 9 min. mali výraznú prevahu a niekoľko sľubných šancí ,sme vychádzali zo zabezpečenej obrany .Vyrovnať sa podarilo po peknej kombinácií tesne pred prestávkou L.Hýllom. Povzbudený sme nastúpili do druhého polčasu a viackrát sme ohrozili bránu hostí.Víťazný gól strelil s priameho kopu P.Dvořák priamo do šibenice.Hostia opäť prevzali taktovku do svojich rúk ale napriek drvivému tlaku sa im už skórovať nepodarilo.Pochvala patrí celému mužstvu ,že svojou bojovnosťou vybojovali cenné víťazstvo.Na budúci týždeň odohráme hodový zápas u nováčika v Gajaroch.

ŠK Šenkvice – PŠC Pezinok 0:2
FK Jablonové – TJ Záhoran Jakubov 2:1
FC Družstevník Budmerice – TJ Slovan Viničné 6:4
TJ Družstevník Závod – ŠK Gajary 3:2
CFK Pezinok – Cajla – FC Zohor 1:2
TJ Záhoran Kostolište – ŠK Malacky FO 10:0 – nedohrané