Bežec AC Malacky Juraj Moravčík dosiahol v Anglicku ďalší zaujímavý výsledok. V Boscombe (ide o štvrť v meste Bournemouth, kde žije) sa v piatok 25. novembra bežalo druhé kolo Zimnej série v behu na päť kilometrov.

Organizátorom podujatia je klub Poole Runners, akcia pozostáva zo šiestich pretekov na päť kilometrov v Boscombe. Začína sa v októbri a končí v marci, čiže kolá sa opakujú s mesačnou periodicitou. Prvé kolo v októbri J. Moravčík vynechal, teraz ašpiroval na čas pod úrovňou 16:30 min a na popredné umiestnenie.
Malačan, ktorý v Anglicku vypomáha tamojšiemu klubu Lytchett Manor Striders sa po štarte dostal do vedúcej skupinky, čítajúcej šesť pretekárov. „Bežalo sa výborne, prvá polovica trate bola svižne rozbehnutá. Na otočke po 2,5 kilometroch sme mali medzičas 7:41 min,“ referoval J. Moravčík. Po otočení o 360 stupňov sa zmenila i situácia. Bežcom komplikoval situáciu prudký a studený vietor. Od vedúcej skupinky sa „odtrhol“ víťaz októbrového kola Richard Horton z AC Poole. Na jeho únik reagoval len Jacob Wiebel zo Southamptonu, skupinka i s malackým bežcom zostala pohromade. O tretej priečke sa rozhodovalo v dramatickom finiši, v ktorom mal najviac síl slovenský bežec. „Moja priorita bola zabehnúť dobrý čas. Ak by som stíhal prvých dvoch bežcov, možno by som stuhol a stratil šancu na dobré umiestnenie a čas. Takto som v záverečných štyristo metroch ušiel svojim prenasledovateľom a pripísal si na konto i slušný čas 6:14 min,“ vravel J. Moravčík.

Stojí za pozornosť, že štvrtý v poradí P. Laslett zo Shaftesbury mal rovnaký čas, rozhodovala teda zrejme cieľová kamera. Aj na zvyšných priečkach bolo „tesno“ – piaty D. Mulryan z Poole Runners i šiesty W. Davis zo Southamptonu dosiahli čas 16:17 min. J. Moravčík naopak stratil rovných desať sekúnd na druhého Jacoba Wiebela zo Southamptonu a víťaz, vekom ešte junior Richard Horton z AC Poole, vyhral časom 15:40 min. Slovenský bežec si pripísal prvé body do tabuľky zimnej série, ďalšie preteky sa bežia 16. decembra.

–TK AC–

Výsledky (Zimná séria na 5 km, 2. kolo):
1. R. Horton (Poole AC) 15:40 min
2. J. Wiebel (AC Southampton) 16:04 min
3. J. MORAVČÍK (AC Malacky) 16:14 min
4. P. Laslett (Shaftesbury B.H.) 16:14 min
5. D. Mulryan (Poole Runners) 16:17 min.


.
Toto je čítané

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…

BM: Ustekana sobota