Senické letisko sa počas poslednej májovej soboty stalo miestom programu pre deti aj celé rodiny. Letecký deň detí spojil oslavu Medzinárodného dňa detí s ukážkami letectva, vystúpeniami, aktivitami pre najmenších aj prezentáciou záchranných zložiek.

foto Mesto Senica

Podujatie pripravili Záhorácky aeroklub Senica, mesto Senica a Mestské kultúrne stredisko. Na pódiu sa predstavili deti z Centra voľného času Senica, Základnej umeleckej školy Senica a žiaci zo ZŠ s MŠ na ulici J. Mudrocha. V programe vystúpila aj domáca tanečná skupina SONNY.

Najmladších návštevníkov zaujalo vystúpenie Šmolkov, po ktorom nasledovala detská diskotéka s DJ-om Smajlíkom. Záver hlavného programu patril dennému ohňostroju a penovej šou.

foto Mesto Senica

Súčasťou podujatia boli aj letové ukážky. Oblohu nad Senicou zaplnili lietadlá AN-2, L-410 Turbolet, Extra 330 a vrtuľník BELL 206B JetRanger III. Diváci mohli sledovať aj zoskok parašutistov.

Program pokračoval aj na zemi. Návštevníci si mohli pozrieť techniku a ukážky práce Polície SR, Finančnej správy, hasičov a vojska. Súčasťou boli aj kynologické ukážky so psami z Jablonice.

Pre deti boli pripravené hry a súťaže, o ktoré sa postarala mládežnícka organizácia DOMKA. V areáli nechýbali ani kolotoče, trampolíny, autíčka a maľovanie na tvár.

foto Mesto Senica

S cieľom predísť dopravným zápcham a problémom s parkovaním v okolí letiska mesto v spolupráci s dopravcom posilnilo mestskú hromadnú dopravu na linke č. 2. Mimoriadne autobusové spoje premávali zo zastávky Sotina, Zimný štadión priamo k letisku a po skončení podujatia odviezli návštevníkov späť.

K dispozícii bola aj dočasná stanica systému zdieľaných bicyklov Senicabajk, vďaka ktorej sa mohli návštevníci na podujatie dopraviť aj mestskými bicyklami.



Google News
Nájdete nás aj na Google NEWS
Kliknite na Sledovať a nepremeškáte žiadne novinky.